Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Sukcesywna dostawa owoców i warzyw dla Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu w I kwartale 2026 r. (3 części)

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu (Zawiercie, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sukcesywna dostawa owoców i warzyw dla Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu w I kwartale…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 237 141 zł
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W ZAWIERCIU

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000686470

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

RZEMIESLNICZA

1.4.2.)Miejscowość

Zawiercie

1.4.3.)Kod pocztowy

42-400

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dps.zawiercie.powiat.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.dps.zawiercie.powiat.finn.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-46a97d22-e51a-451f-bf83-36fb4f4e9fc2

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195833

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00563479

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Sukcesywna dostawa owoców i warzyw dla Domu Pomocy Społecznej
w Zawierciu w I kwartale 2026 r. (3 części)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizowanie sukcesywnych dostaw warzyw i owoców do Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu w I kwartale 2026 r.
Zamówienie zostało podzielone na 3 Części:
Część 1 – Ziemniaki
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ziemniaków. Wyszczególniona w Załączniku nr 3A do SWZ (tj. Formularz asortymentowo-cenowy dla Części 1) ilość asortymentu jest wielkością szacunkową, jaką Zamawiający zamierza zakupić w całym okresie obowiązywania umowy.
Wymagania szczegółowe dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia (dla wszystkich Części):
1) dostawy realizowane będą do siedziby Zamawiającego (Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu) sukcesywnie, w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, wraz z rozładunkiem, zgodnie z wytycznymi Zamawiającego;
2) ilości poszczególnych towarów podane w Formularzach asortymentowo-cenowych są ilościami przewidywanymi, przyjętymi w celu porównania ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej. Ze względu na powyższe Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości poszczególnych towarów w zależności od bieżących potrzeb przy jednoczesnym zachowaniu cen jednostkowych i wysokości kwoty umownej, jak również prawo do możliwości ograniczenia zamówienia maksymalnie o 30 % jego zakresu, bez konieczności zmiany umowy;
3) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia produktów o wysokiej jakości i świeżości, właściwej gramaturze ilościowej zgodnej z zamówieniem, właściwej gramaturze jednostkowej (jednej sztuki) zgodnej z zamówieniem;
4) realizacja dostaw następować będzie sukcesywnie (w transzach), średnio 5 razy w tygodniu, na podstawie zleceń Zamawiającego przekazywanych Wykonawcy,
5) Transport:
a) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania produktów środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności,
b) na każde pisemne żądanie Zamawiającego, Wykonawca umożliwi kontrolę środka transportu oraz pojemników do przewozu towarów pod względem ich czystości;
c) Wykonawca na każde pisemne żądanie w terminie wskazanym przez Zamawiającego przedstawi (jeżeli dotyczy):
– decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dla środka transportu, która zezwala na przewóz owoców i warzyw,
– aktualne orzeczenie lekarskie z badania do celów sanitarno – epidemiologicznych osoby dostarczającej towar,
d) Wykonawca zobowiązuje się zabezpieczyć towar na czas transportu (używając opakowań, pojemników przystosowanych do przewozu danego produktu), celem zapewnienia właściwej jakości i ilości dostarczanych artykułów;
6) Wykonawca oświadcza, że realizacja zamówienia będzie zgodna z wdrożonymi i stosowanymi w zakładzie Wykonawcy zasadami systemu HACCP.

3.9.)Główny kod CPV

03220000-9 - Warzywa, owoce i orzechy

3.10.)Dodatkowy kod CPV

03212100-1 - Ziemniaki

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2026-01-01 do 2026-03-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EKO-FOOD Adrian Bugaj

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6372135627

4.3.3.)Ulica

Podgórska

4.3.4.)Miejscowość

Sucha

4.3.5.)Kod pocztowy

32-353

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

4221,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00069828/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2940,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

03220000-9Warzywa, owoce i orzechy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
237 141 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
62 158 zł462 402 zł
Rozstęp międzykwartylowy
400 245 zł
Źródło próbki
CPV 03220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
62 158 zł
Mediana
237 141 zł
Górny kwartyl
462 402 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zawiercie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 03220000-9 (Warzywa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.