Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
8521962912· ENEA oświetlenie Sp. z o.ośrednia firma
Wartość umowy
545 772 zł
Umowa zawarta
13 stycznia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konserwacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Słubice w 2026 r.

Zamawiający Gmina Słubice (Słubice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Konserwacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Słubice w 2026 r”, wybierając ofertę wykonawcy 8521962912. Wartość umowy: 545 772 zł.

Zamawiający: Gmina SłubiceSłubice, Lubuskie (powiat Słubicki →)opublikowano 10 kwietnia 2026
Wartość umowy
545 772 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~1,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 kwietnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy 8521962912 (ENEA oświetlenie Sp. z o.o), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 545 771,61 zł (umowę zawarto 13 stycznia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 4

    Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SŁUBICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966792

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Akademicka 1

1.5.2.)Miejscowość

Słubice

1.5.3.)Kod pocztowy

69-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@slubice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.slubice.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Słubice w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5503e80b-68a4-4abd-bb88-3eb363f4a1b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00192802

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00175624/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Konserwacja oświetlenia ulicznego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotowe zamówienie dotyczy konserwacji oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słubice. Większość majątku jest
majątkiem Enea ok 75-80%, pozostała część 25-20% jest majątkiem Gminy, jednak w większości przypadków jest
powiązana z częścią Enea technicznie tj. sterowanie załączaniem i wyłączaniem oświetlenia poprzez kaskady od ENEA,częściowo jako integralna część istniejących obwodów - w środku lub końcach obwodów, jako obwody zasilane i sterowane
z szaf oświetleniowych ENEA, w ogólną sieć oświetleniową. Uziemienia robocze, szafki oświetleniowe (rozdzielnice) oraz
obwody oświetleniowe należą do majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. Stanowi to w sumie ok 95 - 100% ogólnej sieci
oświetleniowej na terenie Gminy.
Biorąc pod uwagę złożoną strukturę urządzeń oświetlenia drogowego (urządzenia stanowią własność i współwłasność
ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. i Gminy Słubice), należy udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki dla wykonawcy ENEA
Oświetlenie Sp. z o.o..

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.34.2025.PG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Konserwacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Słubice w 2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8521962912

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

852084325

7.3.3)Ulica

Ku Słońcu 34

7.3.4)Miejscowość

ENEA oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.5)Kod pocztowy

71-080

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

545771,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Słubice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Słubice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 545 772 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 8521962912 (ENEA oświetlenie Sp. z o.o.). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.