Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeźnica
Zamawiający Gmina Brzeźnica (Brzeźnica, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeźnica”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 211 563 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7284, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Małopolskie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Brzeźnica |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072182048 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Krakowska 109 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Brzeźnica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-114 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL21A - Oświęcimski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 338792029 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 338792092 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne@brzeznica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.brzeznica.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00192043 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-09 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00175589 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - część I-II Wykonawca winien posiadać zdolność finansową lub środki na rachunku bankowym lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej w wysokości a) Część I - co najmniej 300 000,00 zł (słownie: siedemset tysięcy złotych); b) Część II - co najmniej 500 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych). 2. zdolności technicznej lub zawodowej - część I-II 2.1. posiadanie doświadczenia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, a) Część I co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie i/lub nadbudowie i/lub rozbudowie i/lub przebudowie i/ lub remoncie budynku, obejmującą swoim zakresem termoizolację na kwotę minimum 600 000,00 zł brutto (całość robót) w ramach jednego zlecenia/ umowy (z wyłączeniem wielkopowierzchniowych budynków handlowych i hal). b)Część II co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie i/lub nadbudowie i/lub rozbudowie i/lub przebudowie i/ lub remoncie budynku, obejmującą swoim zakresem termoizolację na kwotę minimum 1 000 000,00 zł brutto (całość robót) w ramach jednego zlecenia/ umowy (z wyłączeniem wielkopowierzchniowych budynków handlowych i hal). Uwaga: Pojęcia: budowa, przebudowa, remont należy rozumieć zgodnie z definicjami zawartymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.). Uwaga: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, należy wykazać robotę budowlaną, w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył. 2.2. dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - część I i II 1) jedną osobę pełniącą funkcję kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, 2) jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych 3) jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych UWAGA: Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk Kierownika budowy z Kierownikiem robót danej specjalności tylko pod warunkiem spełnienia łącznie wymagań dotyczących specjalności. W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część Zamawiający dopuszcza, aby wykonawca w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu dysponował tymi samymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia dla części I i II. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. 2025 r., poz.418 z późn. zm.) oraz ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa z dnia 15 grudnia 2000 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 1785). Uprawnienia budowlane (nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich nadania. Zgodnie z art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. 2025 r., poz. 418) samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych - ustawa z dnia 22 grudnia 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r., poz. 166). Po zmianie: 1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - część I-II Wykonawca winien posiadać zdolność finansową lub środki na rachunku bankowym lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej w wysokości a) Część I - co najmniej 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych); b) Część II - co najmniej 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych). 2. zdolności technicznej lub zawodowej - część I-II 2.1. posiadanie doświadczenia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, a) Część I co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie i/lub nadbudowie i/lub rozbudowie i/lub przebudowie i/ lub remoncie budynku, obejmującą swoim zakresem termoizolację lub termomodernizację na kwotę minimum 600 000,00 zł brutto (całość robót) w ramach jednego zlecenia/ umowy (z wyłączeniem wielkopowierzchniowych budynków handlowych i hal). b)Część II co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie i/lub nadbudowie i/lub rozbudowie i/lub przebudowie i/ lub remoncie budynku, obejmującą swoim zakresem termoizolację lub termomodernizację na kwotę minimum 1 000 000,00 zł brutto (całość robót) w ramach jednego zlecenia/ umowy (z wyłączeniem wielkopowierzchniowych budynków handlowych i hal). Uwaga: Pojęcia: budowa, przebudowa, remont należy rozumieć zgodnie z definicjami zawartymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.). Uwaga: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, należy wykazać robotę budowlaną, w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył. 2.2. dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - część I i II 1) jedną osobę pełniącą funkcję kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, 2) jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych 3) jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych UWAGA: Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk Kierownika budowy z Kierownikiem robót danej specjalności tylko pod warunkiem spełnienia łącznie wymagań dotyczących specjalności. W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część Zamawiający dopuszcza, aby wykonawca w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu dysponował tymi samymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia dla części I i II. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. 2025 r., poz.418 z późn. zm.) oraz ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa z dnia 15 grudnia 2000 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 1785). Uprawnienia budowlane (nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich nadania. Zgodnie z art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. 2025 r., poz. 418) samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych - ustawa z dnia 22 grudnia 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r., poz. 166). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 6.4.1. | Informacje dotyczące wadium Przed zmianą | 1. Zamawiający wymaga od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 1.1. Część I - 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). 1.2. Część II - 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: Urząd Gminy Brzeźnica - Bank Spółdzielczy Brzeźnica, Nr 63 8112 0008 0000 0358 2000 0050 z adnotacją: „Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeźnica” część…... W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu Zamawiający uzna je za wniesione skutecznie jedynie w przypadku wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 17.3 ppkt 2–4) SWZ, Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Po zmianie: 1. Zamawiający wymaga od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 1.1. Część I - 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). 1.2. Część II - 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: Urząd Gminy Brzeźnica - Bank Spółdzielczy Brzeźnica, Nr 63 8112 0008 0000 0358 2000 0050 z adnotacją: „Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeźnica” część…... W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu Zamawiający uzna je za wniesione skutecznie jedynie w przypadku wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 17.3 ppkt 2–4) SWZ, Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-04-13 10:00 Po zmianie: 2026-04-15 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-04-13 10:30 Po zmianie: 2026-04-15 10:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-05-12 Po zmianie: 2026-05-14 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).