Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
50 021 zł
Umowa zawarta
1 kwietnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 50 021 zł – 148 353 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Zamkowa w Olkuszu

Zamawiający Gmina Olkusz (Olkusz, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Zamkowa w Olkuszu”, wybierając ofertę wykonawcy P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior. Wartość umowy: 50 021 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina OlkuszOlkusz, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 8 kwietnia 2026
Wartość umowy
50 021 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaInformacje o odrzuceniach lub unieważnieniach nie zostały zawarte w dostarczonych danych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior (MIechów), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 50 020,91 zł (umowę zawarto 1 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 50 020,91 zł do 148 352,90 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olkusz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258010

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Olkusz

1.5.3.)Kod pocztowy

32-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@umig.olkusz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umig.olkusz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1259563

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Zamkowa w Olkuszu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c5b0cd9b-d8dd-4af2-8431-85743a21324e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00189376

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048111/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Przebudowa ul. Zamkowej w Olkuszu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00106742

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KBZ.271.2.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

1397912,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

59066,45 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa ul. Zamkowa w Olkuszu”.
W zakres prac wchodzi w szczególności:
 roboty ziemne i przygotowawcze,
 wykonanie warstwy odsączającej z piasku gr. 10 cm,
 wykonanie podbudowy tłuczniowej w układzie warstw: dolna gr. 20 cm, górna gr. 20 cm,
 nawierzchnia bitumiczna warstwa wiążąca gr. 4 cm, warstwa ścieralna gr. 5 cm,
 pobocza szer. 0,50 m,
 prace wykończeniowe i porządkowe,
 wykonanie robót towarzyszących tym pracom,
Odcinek drogi 43,00 m, szer. 4,50 m.
Ogółem powierzchnia nawierzchni ok. 194,00 m2.
Przedmiot zamówienia: ul. Zamkowa w Olkuszu, przedstawiono na załączniku graficznym nr 1.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

50020,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

148352,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

50020,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

659 149 22 96

7.3.3)Ulica

Podmiejska 65

7.3.4)Miejscowość

MIechów

7.3.5)Kod pocztowy

32-200

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

50020,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
646 626 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 297 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 003 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 297 zł
Mediana
646 626 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olkusz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olkusz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 50 021 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior (MIechów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.