Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
700 000 zł
Umowa zawarta
26 marca 2026
Okres realizacji
9 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oprogramowania i sprzętu wraz z montażem oraz konfiguracją systemu sterującego w wieżach widokowych w Białej.

Zamawiający Gmina Biała (Biała, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oprogramowania i sprzętu wraz z montażem oraz konfiguracją systemu sterującego w…”, wybierając ofertę wykonawcy 5 Żywiołów Dastin Wawrzyniak. Wartość umowy: 700 000 zł.

Zamawiający: Gmina BiałaBiała, Opolskie (powiat Prudnicki →)opublikowano 7 kwietnia 2026
Wartość umowy
700 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    22 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 kwietnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy 5 Żywiołów Dastin Wawrzyniak (Głogówek).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 700 000,00 zł (umowę zawarto 26 marca 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

  • 4

    Gmina Biała

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Biała

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413343

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 10

1.5.2.)Miejscowość

Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

48-210

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@biala.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.biala.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fed20507-5478-4865-af4b-144b55cf0e7c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oprogramowania i sprzętu wraz z montażem oraz konfiguracją systemu sterującego w wieżach widokowych w Białej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fed20507-5478-4865-af4b-144b55cf0e7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186239

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00074027/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.12 Dostawa oprogramowania i sprzętu wraz z montażem oraz konfiguracją systemu sterującego w wieżach widokowych w Białej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Czechy – Polska na lata 2021-2027. „Śląsk bez granic IV – śladami białej damy” dofinansowanego ze środków EFRR w ramach Programu Interreg Czechy-Polska na lata 2021-2027 nr CZ.11.02.01/00/23_004/0000116

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00617505

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 1 ustawy Pzp. w postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-e03025c6-1f1c-4d07-93f8-9aa51c57857b

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKZP.271.22.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

592126,02 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje:
1) dostawę, montaż i konfigurację sprzętu multimedialnego oraz nagłośnieniowego i oprogramowania (ekrany, monitory,
projektory laserowe, infokioski, gogle VR, system sterujący, głośniki),
2) dostawa i montaż oświetlenia.
2. Do 3 wież widokowych znajdujących się w Białej (48-210, woj. opolskie)
1) Wieża Wodna: ul. Wodna 3, Biała,
2) Wieża Prudnicka: ul. Prudnicka 6, Biała,
3) Wieża Ciśnień: ul. Wodociągowa, Biała
3. Wieże są wyremontowane wewnątrz i na zewnątrz.

4.5.3.)Główny kod CPV

32417000-9 - Sieci multimedialne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31524210-0 - Oświetlenie ścienne

31524120-2 - Oświetlenie sufitowe

48952000-6 - System nagłaśniający

30231300-0 - Monitory ekranowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5 Żywiołów Dastin Wawrzyniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7551926607

7.3.3)Ulica

ul. Powstańców 34

7.3.4)Miejscowość

Głogówek

7.3.5)Kod pocztowy

48-250

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

700000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32417000-9Sieci multimedialne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Biała prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 700 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32417000-9 (Sieci multimedialne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 5 Żywiołów Dastin Wawrzyniak (Głogówek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.