Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
79 704 zł
Umowa zawarta
1 kwietnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 79 704 zł – 91 236 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena97%Termin dostawy subskrypcji, wdrożenia oraz uruchomienia usługi3%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters lub dostawa subskrypcji oprogramowania równoważnego, wraz z usługami wsparcia technicznego Producenta

Zamawiający Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii (Lublin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters lub…”, wybierając ofertę wykonawcy DECSOFT Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 79 704 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
79 704 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 marca 2026

    Termin ofert: 23 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 kwietnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DECSOFT Spółka Akcyjna (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 79 704,00 zł (umowę zawarto 1 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 79 704,00 zł do 91 236,48 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    KryteriaKryteria oceny ofert nie zostały szczegółowo opisane w dostarczonych danych.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387842118

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mieczysława Karłowicza 4

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-027

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

iwona.mazur@lcit.lubelskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lcit.ezamawiajacy.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/272304/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters lub dostawa subskrypcji oprogramowania równoważnego, wraz z usługami wsparcia technicznego Producenta

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6df523ec-f875-4ee6-8582-48c86556766b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00184088

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00077620/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.18 Dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters, Standard lub dostawa subskrypcji oprogramowania równoważnego wraz z usługami wsparcia technicznego Producenta

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet FELU.13 Wsparcie wdrażania Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027 w ramach EFRR, Działanie FELU.13.01 Wsparcie wdrażania Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027 w ramach EFRR.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153367

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OZP.26.1.9.2026.IWM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

78927,34 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters, Standard lub dostawa subskrypcji oprogramowania równoważnego wraz z usługami wsparcia technicznego Producenta.
2. Ilość wymaganych subskrypcji: 8 szt. W przypadku oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters: dostawa 8 subskrypcji do posiadanego przez Zamawiającego konta (nr subskrypcji: 12217149, nr kontraktu: 12848822, data końca aktualnego wsparcia: 21-12-2025).
3. Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia ciągłości dostarczonego wsparcia, zgodnie z wymaganiami producenta.
4. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów równoważnych do produktów wykorzystywanych przez Zamawiającego.
5. Wymagania dodatkowe w zakresie produktów równoważnych:
a) W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę oprogramowania równoważnego, Wykonawca dokona wspólnie z Zamawiającym wdrożenia polegającego na instalacji i testowaniu oprogramowania równoważnego w środowisku sprzętowo – programowym Zamawiającego.
b) W przypadku, gdy zaoferowane przez Wykonawcę oprogramowanie równoważne nie będzie właściwie współdziałać ze sprzętem i oprogramowaniem funkcjonującym u Zamawiającego i/lub spowoduje zakłócenia w funkcjonowaniu pracy środowiska sprzętowo-programowego u Zamawiającego, Wykonawca pokryje wszystkie koszty związane z przywróceniem i sprawnym działaniem infrastruktury sprzętowo - programowej Zamawiającego oraz na własny koszt dokona niezbędnych modyfikacji przywracających właściwe działanie środowiska sprzętowo-programowego Zamawiającego również po usunięciu oprogramowania równoważnego.
c) Oprogramowanie równoważne dostarczane przez Wykonawcę nie może powodować utraty kompatybilności oraz wsparcia producentów używanego i współpracującego z nim oprogramowania u Zamawiającego.
Zamawiający w swoim środowisku utrzymuje systemy, w ramach których Wykonawcy do prawidłowego działania aplikacji wymagali systemu Red Hat w wersji 8 lub wyższej.
d) Wykonawca w ramach czynności wdrożenia dokona również transferu wiedzy w zakresie utrzymania i rozwoju rozwiązania opartego o zaproponowane oprogramowanie – przeprowadzi na swój koszt 3 autoryzowane warsztaty dla 3 administratorów Zamawiającego z zakresu instalacji, konfiguracji i zarządzania oprogramowaniem równoważnym, umożliwiających pełne poznanie produktu równoważnego. Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania Umowy przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu harmonogram warsztatów. Czas trwania każdego z warsztatów nie może być krótszy niż 3 Dni robocze w następujących po sobie Dniach Roboczych.
6. Opis przedmiotu zamówienia został przygotowany w oparciu o specyfikację świadczonej usługi wsparcia, określającą jej standardy jakościowe. Zamawiający, poprzez zapisy opisu przedmiotu zamówienia, wymaga od Wykonawcy uwzględnienia w ofercie kosztów związanych ze świadczeniem usługi wsparcia, w tym dostępu do aktualizacji.
7. Opis przedmiotu zamówienia został przygotowany w oparciu o specyfikację świadczonej usługi wsparcia, określającą jej standardy jakościowe. Zamawiający, poprzez zapisy opisu przedmiotu zamówienia, wymaga od Wykonawcy uwzględnienia w ofercie kosztów związanych ze świadczeniem usługi wsparcia, w tym dostępu do aktualizacji.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (w tym wymagań w przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego) oraz sposób realizacji zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 3 do SWZ - Istotnych postanowieniach umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

79704,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

91236,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

79704,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DECSOFT Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210083578

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 179

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-222

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

79704,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

I. Termin wykonania zamówienia – do 10 miesięcy, w tym:
1. Wykonawca dostarczy wymagane subskrypcje oprogramowania Red Hat Enterprise Linux for Virtual Datacenters lub dostarczy subskrypcje i wdroży oprogramowanie równoważne, w terminie do 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy (zgodnie z deklaracją w ofercie).
Termin dostawy, wdrożenia oraz uruchomienia usługi stanowił jedno z kryteriów oceny ofert w postępowaniu.
2. Okres obowiązywania licencji (subskrypcji) oraz świadczenia usług aktualizacji i wsparcia technicznego Producenta dla wszystkich dostarczonych subskrypcji obejmuje okres od dnia dostawy i skutecznej aktywacji subskrypcji (lub dostawy subskrypcji i wdrożenia oprogramowania równoważnego) (tj. od dnia, w którym Zamawiający uzyska dostęp do aktualizacji oraz wsparcia technicznego Producenta) do dnia 21.12.2026 r.
Zamawiający określił termin obowiązywania licencji (subskrypcji) oraz świadczenia usług aktualizacji i wsparcia technicznego Producenta konkretną datą, tj. 21.12.2026 r., ponieważ wynika to z polityki licencyjnej producenta, która przewiduje świadczenie wsparcia technicznego i aktualizacji w cyklach rocznych z określoną datą ich końca. Zamawiający wskazał tę datę jako obowiązujący termin zakończenia okresu wsparcia dla wszystkich subskrypcji, w celu zapewnienia ciągłości licencjonowania i jednolitego okresu obowiązywania usług.
II. Ceny ofert oraz wartość umowy wyrażona została w wartościach brutto.

Numer referencyjny postępowania: OZP.26.1.9.2026.IWM

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72260000-5Usługi w zakresie oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 79 704 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72260000-5 (Usługi w zakresie oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DECSOFT Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.