Rozbudowa drogi gminnej nr 340179 K Pogorzany-Wieniec w km od 0+003,50 do 0+027,46 oraz 0+047,86-0+162,90 w miejscowościach Szczyrzyc oraz Pogorzany, Gmina Jodłownik-etap V
Zamawiający Gmina Jodłownik (Jodłownik, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi gminnej nr 340179 K Pogorzany-Wieniec w km od 0+003,50 do 0+027,46 oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 320 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Jodłownik |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491892239 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | - |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jodłownik |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-620 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 18 3347050 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 18 3347051 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@jodlownik.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.jodlownik.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-b8381fe1-7d4b-4db1-94ad-53c4ba54321c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00183428 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-04-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00138117 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa drogi gminnej nr 340179 K Pogorzany-Wieniec w km od 0+003,50 do 0+027,46 oraz 0+047,86-0+162,90 w miejscowościach Szczyrzyc oraz Pogorzany, Gmina Jodłownik-etap V |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Rozbudowa drogi gminnej nr 340179 K Pogorzany-Wieniec w km od 0+003,50 do 0+027,46 oraz 0+047,86-0+162,90 w miejscowościach Szczyrzyc oraz Pogorzany, Gmina Jodłownik-etap V, której zakres obejmuje: - roboty rozbiórkowe i przygotowawcze - roboty ziemne - budowa kanału technologicznego - odwodnienie - konstrukcja nawierzchni - obrzeża i krawężniki - nawierzchnie z kostki brukowej betonowej - przebudowa ogrodzeń - pobocze - stała organizacja ruchu i urządzenia BRD - roboty wykończeniowe - projekt organizacji ruchu, obsługa geodezyjna i inwentaryzacja powykonawcza, nadzór przyrodniczy - przebudowa sieci wodociągowej - umocnienie skarp za pomocą pali DFF o średnicy 400 - przebudowa sieci elektroenergetycznej rozdzielczo-oświetleniowej - budowa i rozbiórka sieci telekomunikacyjnej 2. Inne postanowienia: 2.1. Zamawiający dopuszcza maksymalnie okres jednego miesiąca zamknięcia odcinka drogi na którym wykonywane będą roboty budowlane. W pozostałym okresie trwania robót Wykonawca zobowiązany jest zachować ciągłość ruchu (przejazdu) na drodze. 2.2. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji powykonawczej (operat kolaudacyjny) oraz geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. 2.3. Wykonawca zobowiązany jest także do opracowania i dostarczenia niezbędnych dokumentów do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. 3. W przypadku, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne". 4. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego na poziomie nie niższym niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-04-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 10 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7372221327 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kamienica |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2272105,19 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00196521/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-03-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Niekorzystne warunki atmosferyczne |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Par.4 ust.1 umowy 95/2025 z dnia 16.04.2025 r. otrzymuje nowe brzmienie t.j. Zamawiający określa następujący termin realizacji Przedmiotu Umowy : od 16 kwietnia 2025 roku do 31 marzec 2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2272105,19 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).