Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Wykonanie nawierzchni asfaltowej ul. Wspólnej w miejscowości Szczedrzyk”

Zamawiający Gmina Ozimek (Ozimek, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie nawierzchni asfaltowej ul. Wspólnej w miejscowości Szczedrzyk”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OzimekOzimek, Opolskie (powiat Opolski →)opublikowano 2 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 676 558 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA OZIMEK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413202

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. ks. Jana Dzierżona 4B

1.4.2.)Miejscowość

Ozimek

1.4.3.)Kod pocztowy

46-040

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ugim.ozimek.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ozimek.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e945798a-eb38-47d3-acf4-055e65db060e

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182695

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00628360

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Wykonanie nawierzchni asfaltowej ul. Wspólnej w miejscowości Szczedrzyk”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji polegającej na wykonaniu nawierzchni jezdni w zakresie obejmującym wyłącznie odcinek A – B przedmiotowej dokumentacją projektowej i obowiązującymi przepisami prawa.
2. Odcinek C - D nie stanowi przedmiotu niniejszego zamówienia i nie będzie realizowany w ramach tej inwestycji.
3. Odcinek A-B (296,29mb) – na całej jego długości wykonane jest już korytowanie i warstwy podbudowy. W zakresie powyższego zadania jest wykonanie następujących robót: dosypanie 3 cm warstwy kruszywa bazaltowego i zagęszczenie go, a następnie wykonanie dwóch warstw asfaltu – zgodnie z dokumentacją projektową (wiążąca i ścieralna – grubości w dokumentacji) oraz wykonanie poboczy. Przepust należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania nawierzchni jezdni z zachowaniem właściwego dowiązania wysokościowego do istniejącego terenu, w szczególności do rzędnych przyległych posesji, zjazdów, poboczy oraz istniejącej infrastruktury.
5. Przed przystąpieniem do robót Wykonawca dokona wizji lokalnej oraz weryfikacji istniejących rzędnych wysokościowych w terenie.
6. Szczegółowy zakres rzeczowy robót, parametry techniczne, konstrukcje nawierzchni, rozwiązania materiałowe oraz inne elementy określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary, które stanowią integralną część opisu zamówienia i są załącznikiem do postępowania przetargowego.
7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, ww. dokumentacją, przepisami techniczno-budowlanymi, normami, zasadami wiedzy technicznej i warunkami Prawa budowlanego...
8. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonych szczegółowo w umowie i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie powyżej.
9. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę.
10. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Rozwiązania równoważne muszą posiadać parametry techniczno-eksploatacyjno-montażowe nie gorsze jak uzyskane poprzez realizację według wskazań projektanta oraz pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności dokonania zmian rozwiązań zawartych w dokumentacji, a także zostanie zatwierdzone przez przedstawicieli Zamawiającego.
11. Jeżeli Zamawiający nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania.
12. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Decyzję czy zaoferowany materiał, urządzenie lub wyrób jest zgodny z wymaganiami SWZ lub równoważny z materiałem, urządzeniem lub wyrobem wskazanym w SWZ podejmą przedstawiciele Zamawiającego po przedłożeniu przez Wykonawcę informacji o materiale, urządzeniu lub wyrobie wraz z odpowiednimi katalogami, certyfikatami i próbkami, o ile takie są wymagane w SWZ.
13. Zamawiający zastrzega sobie prawo zasięgnięcia opinii specjalisty – projektanta na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności
14. Opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa, STWiOR oraz przedmiar stanowią załączniki do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

25 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

OLS Sp. z o.o. Sp. K.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751886343

4.3.4.)Miejscowość

Lubliniec

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

146957,18 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00137789/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-02

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

146957,18 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45220000-5Roboty inżynieryjne i budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 558 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
382 886 zł1 613 630 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 230 743 zł
Źródło próbki
CPV 45220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
382 886 zł
Mediana
676 558 zł
Górny kwartyl
1 613 630 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ozimek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ozimek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.