Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn. „Rozbudowa z przebudową drogi powiatowej nr 4767P na odcinku Lipno- Goniembice”
Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych (Leszno, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn. Rozbudowa z przebudową drogi powiatowej…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 197 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1184, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
27 marca 2026
Termin ofert: 8 kwietnia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
02 kwietnia 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
05 maja 2026
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Powiatowych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411103510 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pl. Kościuszki 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Leszno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 65 525 69 80 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniazdp@powiat-leszczynski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00182568 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00175371 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunek/warunki udziału w postępowaniu dotyczący/-e: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę, której przedmiotem było kierowanie robotami lub sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad robotami: • branży drogowej polegającymi na budowie, rozbudowie, przebudowie dróg klasy co najmniej Z, której zakres uwzględniał odcinkowe lub całkowite posadowienie konstrukcji nawierzchni drogi lub obiektu mostowego na gruntach słabonośnych i nienośnych w sposób pośredni; UWAGA: W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek określony w pkt 7 ppkt 4 lit. a musi być spełniony w całości przez co najmniej jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – i musi on świadczyć usługę będącą przedmiotem niniejszego postępowania. Natomiast w przypadku polegania na zasobach podmiotów trzecich, warunek ten musi być spełniony w całości przez jeden podmiot udostępniający zasoby – i musi on świadczyć usługę będącą przedmiotem niniejszego postępowania. b) dysponuje Inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej (pełniącym jednocześnie funkcje Koordynatora czynności Inspektorów nadzoru inwestorskiego na budowie) (1 osoba), który: -posiada uprawnienia budowlane wydane zgodnie z ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, -posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w wykonawstwie jako Inspektor nadzoru inwestorskiego, w specjalności inżynieryjnej drogowej [okres doświadczenia liczony od daty nadania uprawnień], -pełnił funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, na minimum jednej robocie budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie dróg klasy co najmniej Z, której zakres uwzględniał odcinkowe lub całkowite posadowienie konstrukcji nawierzchni drogi lub obiektu mostowego na gruntach słabonośnych i nienośnych w sposób pośredni. c) dysponuje Inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjnej lub inżynieryjnej mostowej (1 osoba), który: -posiada uprawnienia budowlane wydane zgodnie z ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności branży konstrukcyjno budowlanej bez ograniczeń lub inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, -posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w wykonawstwie jako Kierownik Robót, i/lub Kierownik budowy, i/lub w nadzorze jako Inspektor nadzoru inwestorskiego, w specjalności konstrukcyjnej [okres doświadczenia liczony od daty nadania uprawnień], -posiada doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi podczas realizacji minimum jednego zadania w ostatnich 5 latach, którego zakres uwzględniał odcinkowe lub całkowite posadowienie konstrukcji nawierzchni drogi lub obiektu mostowego na gruntach słabonośnych i nienośnych, UWAGA: • Zamawiający dopuszcza łączenie stanowiska inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej drogowej ze stanowiskiem inspektora nadzoru branży konstrukcyjnej, pod warunkiem spełniania wymagań dla każdej z tych funkcji. • Uprawnienia posiadane przez osoby wskazane powyżej, w wymaganym zakresie, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418) oraz aktualnym obowiązującym rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie z dnia 29 kwietnia 2019 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 831) lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. • Zamawiający określając wymogi dla potencjału kadrowego w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418) oraz ustawy z dnia 22 lipca 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 166). • Osoby skierowane do realizacji zamówienia, powinny biegle posługiwać się językiem polskim. W przypadku gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą i fachową znajomością języka polskiego, Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na język polski, zapewniającego stałe, biegłe i fachowe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym a Wykonawcą na okres i dla potrzeb realizacji umowy. • Przedstawiony powyżej skład personelu należy traktować jako niezbędne minimum. Jeżeli w ocenie Wykonawcy wymagany przez Zamawiającego zespół jest niewystarczający do rzetelnej realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca powinien zatrudnić dodatkowe osoby, a koszty ich utrzymania należy uwzględnić w składanej ofercie. Po zmianie: 1. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunek/warunki udziału w postępowaniu dotyczący/-e: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę, której przedmiotem było kierowanie robotami lub sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad robotami: • branży drogowej polegającymi na budowie, rozbudowie, przebudowie dróg klasy co najmniej Z, której zakres uwzględniał odcinkowe lub całkowite posadowienie konstrukcji nawierzchni drogi lub obiektu mostowego na gruntach słabonośnych i nienośnych w sposób pośredni; UWAGA: W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek określony w pkt 7 ppkt 4 lit. a musi być spełniony w całości przez co najmniej jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – i musi on świadczyć usługę będącą przedmiotem niniejszego postępowania. Natomiast w przypadku polegania na zasobach podmiotów trzecich, warunek ten musi być spełniony w całości przez jeden podmiot udostępniający zasoby – i musi on świadczyć usługę będącą przedmiotem niniejszego postępowania. b) dysponuje Inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej (pełniącym jednocześnie funkcje Koordynatora czynności Inspektorów nadzoru inwestorskiego na budowie) (1 osoba), który: -posiada uprawnienia budowlane wydane zgodnie z ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, -posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w wykonawstwie jako Inspektor nadzoru inwestorskiego, w specjalności inżynieryjnej drogowej [okres doświadczenia liczony od daty nadania uprawnień], -pełnił funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, na minimum jednej robocie budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie dróg klasy co najmniej Z, której zakres uwzględniał odcinkowe lub całkowite posadowienie konstrukcji nawierzchni drogi lub obiektu mostowego na gruntach słabonośnych i nienośnych w sposób pośredni. c) dysponuje Inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjnej lub inżynieryjnej mostowej (1 osoba), który: -posiada uprawnienia budowlane wydane zgodnie z ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności branży konstrukcyjno budowlanej bez ograniczeń lub inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, -posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w wykonawstwie jako Kierownik Robót, i/lub Kierownik budowy, i/lub w nadzorze jako Inspektor nadzoru inwestorskiego, w specjalności konstrukcyjnej lub inżynieryjnej mostowej [okres doświadczenia liczony od daty nadania uprawnień], -posiada doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi lub pełnieniu funkcji inspektora nadzoru podczas realizacji minimum jednego zadania w ostatnich 5 latach, którego zakres uwzględniał odcinkowe lub całkowite posadowienie konstrukcji nawierzchni drogi lub obiektu mostowego na gruntach słabonośnych i nienośnych, UWAGA: • Zamawiający dopuszcza łączenie stanowiska inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej drogowej ze stanowiskiem inspektora nadzoru branży konstrukcyjnej, pod warunkiem spełniania wymagań dla każdej z tych funkcji. • Uprawnienia posiadane przez osoby wskazane powyżej, w wymaganym zakresie, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418) oraz aktualnym obowiązującym rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie z dnia 29 kwietnia 2019 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 831) lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. • Zamawiający określając wymogi dla potencjału kadrowego w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418) oraz ustawy z dnia 22 lipca 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 166). • Osoby skierowane do realizacji zamówienia, powinny biegle posługiwać się językiem polskim. W przypadku gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą i fachową znajomością języka polskiego, Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na język polski, zapewniającego stałe, biegłe i fachowe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym a Wykonawcą na okres i dla potrzeb realizacji umowy. • Przedstawiony powyżej skład personelu należy traktować jako niezbędne minimum. Jeżeli w ocenie Wykonawcy wymagany przez Zamawiającego zespół jest niewystarczający do rzetelnej realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca powinien zatrudnić dodatkowe osoby, a koszty ich utrzymania należy uwzględnić w składanej ofercie. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.