Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
240 352 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    165 312 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    75 040 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Minimalna liczba egzemplarzy, jakie Wykonawca gwarantuje sprzedać na terenie miasta Toruni40%Minimalna liczba egzemplarzy, jakie Wykonawca gwarantuje wydać i przekazać do kolportażu n40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wydawania wkładek w dzienniku oraz tygodniku/dwutygodniku lokalnym na terenie miasta Torunia.

Zamawiający Gmina Miasta Toruń (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wydawania wkładek w dzienniku oraz tygodniku/dwutygodniku lokalnym na terenie miasta…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 240 352 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasta ToruńToruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 2 kwietnia 2026
Łączna wartość umów
240 352 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Polska Press Sp. z o.o. (część 1); Fundacja Medium (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 240 352,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasta Toruń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118856

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wały Gen. Sikorskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gp@um.torun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.torun.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umtorun.ezamawiajacy.pl/pn/umtorun/demand/264823/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wydawania wkładek w dzienniku oraz tygodniku/dwutygodniku lokalnym na terenie miasta Torunia.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-52567bba-9156-439b-b84f-a0c1ce048337

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182535

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037093/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wkładka informacyjna do lokalnego dziennika oraz lokalnego tygodnika/dwutygodnika

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110970

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

5/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje publikację przez Wykonawcę 24 informatorów miejskich „Toruń”, zwanych dalej Informatorem, z tekstami redakcyjnymi, o zajętości 4 stron na rozkładówce, w piątkowych wydaniach dziennika.
2. Wykonawca przygotuje i zredaguje treść Informatora we współpracy z Biurem promocji i Mediów UMT, który jako partner merytoryczny projektu każdorazowo będzie decydować o zawartości informacyjnej i graficznej wkładki, wprowadzać poprawki i akceptować całość do druku, przy czym:
1) Zawartość tematyczna Informatora będzie ustalana podczas spotkania redakcyjnego z udziałem wskazanego przez Wykonawcę redaktora i przedstawicieli Biura Promocji i Mediów UMT, w poniedziałki, w tygodniu ukazania się Informatora.
2) Wstępna makieta Informatora będzie przekazywana Wykonawcy najpóźniej we wtorek, w tygodniu ukazania się Informatora.
3) Teksty będą przekazywane do akceptacji na bieżąco, nie później niż w środę, w tygodniu ukazania się Informatora.
4) Teksty będą przekazywane do łamania w środę i czwartek, w tygodniu ukazania się Informatora.
5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udziału w procesie łamania Informatora.
3. Wykonawca zobowiązuje się złamać, przygotować do druku, wydrukować i dokonać kolportażu Informatora w ramach wskazanego w pkt. 1. dziennika, w terminach wskazanych w pkt 4, przy czym:
1) Złamanie Informatora obejmuje wykonanie przez Wykonawcę wszystkich czynności związanych z rozmieszczeniem na szpaltach tekstów, zdjęć, wykresów i innych elementów strony, zgodnie z zasadami łamania wydawnictw prasowych stosowanych w dzienniku wskazanym w pkt. 1, w tym także wykonanie czynności technicznych związanych z poprawą parametrów jakościowych dostarczonych fotografii, wykonaniem wykresów na podstawie dostarczonych danych liczbowych, wykonaniem schematycznych mapek, o ile zajdzie taka potrzeba.
2) Przygotowanie do druku obejmuje wykonanie przez Wykonawcę wszystkich czynności technicznych niezbędnych do wykonania druku Informatora w ramach dziennika wskazanego w pkt. 1 w jakości technicznej nieodbiegającej od pozostałych stron tego dziennika.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania stawiane wykonawcy zawarte są we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ.

3. Wykonawca zobowiązuje się do publikacji Informatora w następujących dniach 2026/2027 r.:
1) 13 i 27 marca 2026 r.
2) 10 i 24 kwietnia 2026 r.
3) 15 i 29 maja 2026 r.
4) 12 i 26 czerwca 2026 r.
5) 10 i 24 lipca 2026 r.
6) 14 i 28 sierpnia 2026 r.
7) 11 i 25 września 2026 r.
8) 16 i 30 października 2026 r.
9) 13 i 27 listopada 2026 r.
10) 11 i 18 grudnia 2026 r.
11) 15 i 29 stycznia 2027 r.
12) 12 i 26 lutego 2027 r.
Daty wskazane powyżej mogą ulec przesunięciu o ile Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pomocą poczty elektronicznej o przesunięciu terminu Informatora nie później niż na cztery dni przed planowaną datą publikacji, tj. najpóźniej w poniedziałek poprzedzający bezpośrednio zmienianą datę, jednak ostatnie wydanie nie może nastąpić później niż 28 lutego 2027 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

79824000-6 - Usługi drukowania i dystrybucji

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79822300-5 - Usługi składania

4.5.5.)Wartość części

138211,38 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje publikację przez Wykonawcę 24 informatorów miejskich „Toruń”, zwanych dalej Informatorem, z tekstami redakcyjnymi, o zajętości 2 stron na rozkładówce, w dniach wydaniach tygodnika/dwutygodnika.
2. Wykonawca przygotuje i zredaguje treść Informatora we współpracy z Biurem Promocji i Mediów UMT, który jako partner merytoryczny projekty każdorazowo będzie decydować o zawartości informacyjnej i graficznej wkładki, wprowadzać poprawki i akceptować całość do druku, przy czym:
1) Zawartość tematyczna Informatora będzie ustalana podczas spotkania redakcyjnego z udziałem wskazanego przez Wykonawcę redaktora i przedstawicieli Biura Promocji i Mediów UMT, w poniedziałki, w tygodniu ukazania się Informatora.
2) Wstępna makieta Informatora będzie przekazywana Wykonawcy najpóźniej na trzy dni przed datą ukazania się Informatora.
3) Teksty będą przekazywane do akceptacji na bieżąco, nie później niż na trzy dni przed datą ukazania się Informatora.
4) Teksty będą przekazywane do łamania na dwa dni przed datą ukazania się Informatora.
5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udziału w procesie łamania Informatora.
3. Wykonawca zobowiązuje się złamać, przygotować do druku, wydrukować i dokonać kolportażu Informatora w ramach wskazanego w pkt. 1. tygodnika/dwutygodnika, w terminach wskazanych w pkt. 4, przy czym:
1) Złamanie Informatora obejmuje wykonanie przez Wykonawcę wszystkich czynności związanych z rozmieszczeniem na szpaltach tekstów, zdjęć, wykresów i innych elementów strony, zgodnie z zasadami łamania wydawnictw prasowych stosowanych w tygodniku/dwutygodniku wskazanym w pkt. 2, w tym także wykonanie czynności technicznych związanych z poprawą parametrów jakościowych dostarczonych fotografii, wykonaniem wykresów na podstawie dostarczonych danych liczbowych, wykonaniem schematycznych mapek, o ile zajdzie taka potrzeba.
2) Przygotowanie do druku obejmuje wykonanie przez Wykonawcę wszystkich czynności technicznych niezbędnych do wykonania druku Informatora w ramach tygodnika/dwutygodnika wskazanego w pkt. 2 w jakości technicznej nieodbiegającej od pozostałych stron tego tygodnika/dwutygodnika.
Druk i kolportaż Informatora obejmuje wykonanie przez Wykonawcę wszystkich czynności technicznych i organizacyjnych niezbędnych do poprawnego wydruku Informatora jako integralnej części tygodnika/dwutygodnika oraz rozprowadzenie Informatora razem z tym tygodnikiem/dwutygodnikiem w sieciach dystrybucji, z których korzysta Wykonawca w ramach dystrybucji tygodnika/dwutygodnika.

4. Wykonawca zobowiązuje się do publikacji Informatora w następujących dniach 2026/2027 r.:
1) ….i…..marca 2026 r.
2) ….i…..kwietnia 2026 r.
3) ….i…..maja 2026 r.
4) ….i….czerwca 2026 r.
5) ….i….lipca 2026 r.
6) ….i….sierpnia 2026 r.
7) ….i.…września 2026 r.
8) ….i….października 2026 r.
9) …..i….listopada 2026 r.
10) ….i….grudnia 2026 r.
11) ….i….stycznia 2027 r.
12) ….i…. lutego 2027 r.
(data wydania w miesiącu, w zależności od cyklu wydawnictwa)

5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania stawiane wykonawcy zawarte są we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79824000-6 - Usługi drukowania i dystrybucji

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79822300-5 - Usługi składania

4.5.5.)Wartość części

60975,61 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

165312 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

165312 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

165312 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polska Press Sp. z o.o.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5220103609

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

165312 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-02-28

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

75040 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

75040 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

75040 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fundacja Medium

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8792683816

7.3.4)Miejscowość

Złotoria

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

75040 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-02-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79824000-6Usługi drukowania i dystrybucji
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasta Toruń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 240 352 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79824000-6 (Usługi drukowania i dystrybucji). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Polska Press Sp. z o.o., (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.