ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń: „Prawo jazdy kat. D", „Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób”

Zamawiający Powiatowy Urząd Pracy w Koninie (Konin, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń: „Prawo jazdy kat. D", Kwalifikacja wstępna…”. Termin składania ofert minął 13 kwietnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiatowy Urząd Pracy w KoninieKonin, Wielkopolskieopublikowano 2 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
13 kwietnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Posiadanie certyfikatu jakości usług40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    02 kwietnia 2026

    Termin ofert: 13 kwietnia 2026 09:00
  2. Wynik postępowania

    25 maja 2026

    1 oferta
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY URZĄD PRACY W KONINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 310017791

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ZAKŁADOWA 4

1.5.2.)Miejscowość

Konin

1.5.3.)Kod pocztowy

62-510

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

63 2477843

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@konin.praca.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://konin.praca.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Rynek pracy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń: „Prawo jazdy kat. D", „Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e1b956b-05fe-47b2-a0f7-db07e3f1ee60

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182483

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047144/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.3 Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń

"Prawo jazdy kat. D", "Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób"

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Podnoszenie i zmiana kwalifikacji oraz aktywizacja zawodowa pracowników Grupy Kapitałowej Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin zorientowana na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy. „Droga do zatrudnienia po węglu”

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e1b956b-05fe-47b2-a0f7-db07e3f1ee60

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0e1b956b-05fe-47b2-a0f7-db07e3f1ee60

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia w pkt XIII.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), zwanym dalej „RODO”, informuję, że:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiatowy Urząd Pracy w Koninie, ul. Zakładowa 4, 62-510 Konin, tel. 63 24 77 800;

2) z wyznaczonym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie Inspektorem ochrony danych osobowych można się skontaktować za pomocą e-maila iodo@konin.praca.gov.pl lub wysyłając pismo na adres naszej siedziby, wskazany powyżej;

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego nr RS.2315.2.2026 prowadzonym w trybie podstawowym;

4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym Zamawiający będzie zobowiązany udostępnić dokumentację przetargową w związku z prowadzonym postępowaniem;

5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres archiwizacji dokumentacji postępowania, wynikający z odrębnych przepisów;

6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;

8) posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Pani/Pana,
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązany jest do wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w art.13 lub 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w przedmiotowym postępowaniu.

2. Do zapoznania informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w ramach projektu nr FEWP.10.01-IZ.00-0006/23 (załącznik nr 10 do SWZ).

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń: „Prawo jazdy kat. D”, „Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób”
Zamówienie obejmuje:
1) przeprowadzenie szkoleń:
- „Prawo jazdy kat. D” dla osoby posiadającej prawo jady kat. B (80 godz.)
- „Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób” (140 godz.),
W obu szkoleniach będzie uczestniczyła ta sama osoba.
2) ustalenie terminów egzaminów państwowych i testu kwalifikacyjnego, dokonanie opłaty za egzaminy państwowe i test kwalifikacyjny umożliwiające nabycie uprawnień dla osoby uczestniczącej w ww. szkoleniach.
3) ustalenie terminów egzaminów państwowych poprawkowych i poprawkowego testu kwalifikacyjnego Uczestnikowi Projektu i dokonanie opłaty za egzaminy państwowe poprawkowe i test kwalifikacyjny poprawkowy w przypadku negatywnego pierwszego egzaminu państwowego/testu kwalifikacyjnego po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o pozytywnie rozpatrzonym wniosku o sfinansowanie egzaminu poprawkowego/testu kwalifikacyjnego poprawkowego Uczestnikowi Projektu.

4.2.6.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80411200-0 - Usługi szkół nauki jazdy

80411100-9 - Usługi w zakresie egzaminów na prawo jazdy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Na podstawie kryteriów oceny ofert.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Posiadanie certyfikatu jakości usług

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, w zakresie posiadania:
a) aktualnego wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców (podstawa prawna: art. 28 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami – Dz. U. z 2025 r., poz. 1226 ze zm.) oraz kadra dydaktyczna powinna spełniać wymogi zawarte w art. 33 i art. 38 ww. ustawy,
b) aktualnego wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia prowadzony przez Wojewodę właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności objętej wpisem (podstawa prawna: art. 39g ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym – (Dz. U. z 2025r., poz. 1490 ze zm.), oraz kadra dydaktyczna powinna spełniać wymogi zawarte w art. 39g ust.2 pkt 2) ww. ustawy.

Zamawiający uzna za spełnienie warunków, po przedłożeniu przez Wykonawcę wraz z ofertą aktualnych zaświadczeń o dokonanych wpisach. W przypadku gdy zaświadczenia zostały wystawione jako dokument elektroniczny składa się ten dokument, w przypadku gdy zaświadczenia zostały wystawione jako dokument w postaci papierowej składa się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym przez Wykonawcę, poświadczające zgodność cyfrowego odwzorowania
z dokumentem w postaci papierowej.
2) zdolności technicznej i zawodowej, tj.;
a) zdolność techniczna: Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada zdolność techniczną do należytego wykonania zamówienia, jeżeli Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował do realizacji zamówienia następującym potencjałem technicznym:
- na terenie Miasta Konin (które znajduje się w powiecie Konin, w województwie wielkopolskim) – należy podać dokładny adres tj.: miejscowość, ulica, nr, kod pocztowy, odpowiednimi warunkami lokalowymi i placem manewrowym do przeprowadzenia szkolenia prawo jazdy kat. D – określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2018r., poz. 1885 ze zm.),
- co najmniej jednym autobusem spełniającym warunki techniczne określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. 2024 poz. 502 ze zm.) dostosowanym do nauki,
- na terenie Miasta Konin (które znajduje się w powiecie Konin, w województwie wielkopolskim) – należy podać dokładny adres tj.: miejscowość, ulica, nr, kod pocztowy, odpowiednimi warunkami lokalowymi i wyposażeniem dydaktycznym do przeprowadzenia szkolenia kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób - określonymi
w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2022r. w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2022r. poz. 739 ze zm.),
- miejscem przeznaczonym do realizacji zajęć w zakresie jazdy w warunkach specjalnych do przeprowadzenia szkolenia kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz osób – określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2022r. w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. 2022 poz. 739 ze zm.) lub urządzeniem do symulowania jazdy w warunkach specjalnych określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 8 kwietnia 2011r. w sprawie urządzenia do symulowania jazdy w warunkach specjalnych (Dz. U. 2021 poz. 65).
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonego przez Wykonawcę Załącznika nr 3A do SWZ – Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, Załącznika 3B do SWZ – Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) i Załącznika nr 6 do SWZ – Wykaz sal szkoleniowych oraz wyposażenia techniczno-dydaktycznego, którymi dysponuje i które wykorzysta Wykonawca przy wykonaniu zamówienia. Zamawiający zweryfikuje dane w nich ujęte, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA.
b) zdolność zawodowa: Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada zdolność zawodową do wykonania należytego zamówienia, jeżeli Wykonawca:
- w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – przeszkolił co najmniej 1 osobę w zakresie prawa jazdy kat. D (80 godz.) dla osób posiadających prawo jazdy kat. B, i co najmniej 1 osobę w zakresie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej na przewóz osób,
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jednym wykładowcą posiadającym wiedzę, umiejętności i wykształcenie niezbędne do zapewnienia prawidłowego przebiegu szkolenia prawo jazdy kat. D dla osób posiadających prawo jazdy kat. B w zakresie zajęć teoretycznych, określone ustawą z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. 2024r. poz. 1210 ze zm.)
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jednym instruktorem do realizacji zamówienia w zakresie zajęć praktycznych na prawo jazdy kat. D dla osób posiadających prawo jazdy kat. B, posiadającym wymagane uprawnienia określone ustawą z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. 2025r. poz. 1226 ze zm.),
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jednym wykładowcą posiadającym wiedzę, umiejętności i wykształcenie niezbędne do zapewnienia prawidłowego przebiegu szkolenia w zakresie zajęć teoretycznych na kwalifikację wstępną przyspieszoną na przewóz osób, określone ustawą z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym
(Dz. U. z 2025r., poz. 1490 ze zm.),
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jednym instruktorem do realizacji szkolenia w zakresie zajęć praktycznych na kwalifikację wstępną przyspieszoną na przewóz osób posiadającym wymagane uprawnienia określone ustawą z dnia 5 stycznia 2011r.
o kierujących pojazdami (Dz. U. 2025r. poz. 1226 ze zm.),
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jednym instruktorem techniki jazdy do realizacji szkolenia w zakresie zajęć z jazdy w warunkach specjalnych na kwalifikację wstępną przyspieszoną na przewóz osób posiadającym wymagane uprawnienia określone ustawą z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. 2025r. poz. 1226 ze zm.).
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonego przez Wykonawcę Załącznika nr 3A do SWZ – Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, Załącznika 3B do SWZ – Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) i Załącznika nr 4 do SWZ – Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego na potwierdzenie zdolności zawodowej. Zamawiający zweryfikuje dane w nim ujęte, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wykonawca do oferty dołącza:
1. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w postępowaniu (załącznik nr 3 do SWZ).
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie Wykonawców (np. konsorcjum, spółka cywilna) oświadczenia składa każdy z Wykonawców, w którym potwierdza brak podstaw do wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu - w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu.
3. W przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca załącza do oferty również oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby. Wykonawca załącza do oferty również zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca do oferty dołącza:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 3A do SWZ).
2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu podmiotu udostępniającego zasoby(załącznik nr 3B do SWZ) – jeżeli dotyczy.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie Wykonawców (np. konsorcjum, spółka cywilna) powyższe oświadczenia składa każdy z Wykonawców, w którym potwierdza brak podstaw do wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu - w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu.
4. W przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca załącza do oferty również powyższe oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby. Wykonawca załącza do oferty również zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
5. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego na potwierdzenie zdolności zawodowej (załącznik nr 4 do SWZ).
6. Wykaz sal szkoleniowych oraz wyposażenia techniczno-dydaktycznego, którymi dysponuje i które wykorzysta wykonawca przy wykonaniu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ).
7. Aktualne zaświadczenia o dokonanych wpisach do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców oraz do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia na potwierdzenie uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej. W przypadku gdy zaświadczenia zostały wystawione jako dokument elektroniczny składa się ten dokument, w przypadku gdy zaświadczenia zostały wystawione jako dokument w postaci papierowej składa się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym przez Wykonawcę, poświadczające zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wykonawca do oferty dołącza wykaz certyfikatów do oceny kryterium "Posiadanie certyfikatu jakości usług" (załącznik nr 9 do SWZ).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wykonawca do oferty dołącza:
1. Formularz ofertowy (załącznik nr 2 do SWZ).
2. Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 7 do SWZ).
3. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (oświadczenie składa m.in. konsorcjum, spółka cywilna) (załącznik nr 8 do SWZ).
4. Pełnomocnictwo, gdy Wykonawca składa ofertę przez ustanowionego pełnomocnika. Pełnomocnictwo musi zawierać w szczególności: dane ustanowionego pełnomocnika oraz zakres jego umocowania.
5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – jeżeli dotyczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym celu ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w pkt. 2 i 3, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
5. Obowiązek złożenia oświadczenia, o którym mowa w pkt. 4 odnosi się również do Wykonawców, prowadzących działalność w formie spółki cywilnej.
6. W przypadku polegania przez członków konsorcjum na uprawieniach, doświadczeniu, kwalifikacjach lub wykształceniu członka takiego konsorcjum, wymagane zdolności powinien posiadać co najmniej ten z konsorcjantów, który w ramach przyjętego wewnętrznie podziału zadań, wyznaczony zostanie do realizowania danej części zamówienia, z którą wiąże się obowiązek posiadania konkretnych uprawnień, doświadczenia, kwalifikacji lub wykształcenia.
7. Pełnomocnictwo do złożenia oferty/reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991r. – Prawo o notariacie (Dz.U. 2024 poz. 1001 ze zm.), które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub zgodnie z ustawą o dowodach osobistych – podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
4. Dopuszczalne zmiany postanowień zawartej umowy oraz określenie warunków tych zmian, mogą w szczególności nastąpić w przypadku:
1) zmian przepisów określających wysokość należnego podatku VAT za przedmiot umowy. Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania Zamawiającego o zmianie przepisów
w terminie 7 dni od uchwalenia/wydania przepisów, wskazując zmianę i określając jaki ma ona wpływ na realizację umowy,
2) zmiany przepisów prawa związanych z przedmiotem umowy,
3) wprowadzenia przepisów prawa o charakterze bezwzględnie obowiązującym, z którymi postanowienia umowy pozostawałyby w sprzeczności.
Przy czym:
- zmiana miejsca szkolenia może nastąpić jedynie pod warunkiem, że nie zmieni się miejscowość wykonania szkolenia, a warunki lokalowe będą porównywalne do warunków wskazanych w ofercie;
- kadra może być zmieniona jedynie na osoby posiadające kwalifikacje nie niższe niż osoby wskazane w ofercie;
- autobus może być wymieniony jedynie na inny spełniający warunki techniczne określone
w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U z 2024r. poz. 502 ze zm.);

5. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-13 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0e1b956b-05fe-47b2-a0f7-db07e3f1ee60

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-13 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-12

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
87 474 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
39 734 zł288 514 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 781 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
39 734 zł
Mediana
87 474 zł
Górny kwartyl
288 514 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 13.04.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiatowy Urząd Pracy w Koninie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Konin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.