Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 964 310 zł
Umowa zawarta
10 marca 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa odprowadzenia wód deszczowych w ul. Migdałowej w Dobrej

Zamawiający Gmina Dobra (Dobra, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa odprowadzenia wód deszczowych w ul. Migdałowej w Dobrej”, wybierając ofertę wykonawcy Mazur-Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur. Wartość umowy: 1 964 310 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina DobraDobra, Zachodniopomorskieopublikowano 1 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 964 310 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 grudnia 2025

    Termin ofert: 9 stycznia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 kwietnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mazur-Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur (Goleniów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 964 310,00 zł (umowę zawarto 10 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

  • 5

    Zamówienie obejmuje roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów, rurociągów do odprowadzania ścieków, dróg, odwadniania gruntu oraz roboty ziemne.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685496

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczecińska 16A

1.5.2.)Miejscowość

Dobra

1.5.3.)Kod pocztowy

72-003

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wydzial@dobraszczecinska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.dobraszczecinska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c4a8892f-3ec5-43f4-a83e-5ed6f16985f6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa odprowadzenia wód deszczowych w ul. Migdałowej w Dobrej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4a8892f-3ec5-43f4-a83e-5ed6f16985f6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00181653

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043504/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Budowa odprowadzenia wod deszczowych w ul. Migdalowej w Dobrej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00617187

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.37.2025.MH

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3383189,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest realizacja zamierzenia budowlanego polegającego na budowie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej oraz odtworzenie nawierzchni w ul. Migdałowej w Dobrej jako etap II, kontynuowany po zakończonym etapie I.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawarty jest w załączniku nr 9 do SWZ stanowiącym dokumentację techniczną oraz załączniku nr 7 do SWZ stanowiącym wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1964310 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1964310 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1964310 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mazur-Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8560002346

7.3.3)Ulica

Prosta 26

7.3.4)Miejscowość

Goleniów

7.3.5)Kod pocztowy

72-100

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1964310 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 964 310 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mazur-Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur (Goleniów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.