Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa drogi gminnej oraz budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości Makowica, Gmina Szelków

Zamawiający Gmina Szelków (Stary Szelków, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej oraz budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości Makowica,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SzelkówStary Szelków, Mazowieckieopublikowano 30 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 835 394 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wprowadzonych zmian

Podsumowanie
  • 1

    Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej oraz budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości Makowica, gmina Szelków, na odcinku 1253,81m.

  • 2

    Zakres prac obejmuje m.in. roboty pomiarowe, rozbiórkowe, ziemne, budowę murków oporowych, odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie nawierzchni, chodników i kanalizacji deszczowej.

  • 3

    Szczegółowy zakres robót jest zawarty w dokumentacji projektowej i przedmiarach robót załączonych do SWZ.

  • 4

    Zamówienie jest realizowane w ramach dotacji z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

  • 5

    Do obowiązków wykonawcy należy organizacja robót, zabezpieczenia na czas robót, obsługa geodezyjna oraz dozór materiałów, urządzeń i sprzętu.

  • 6

    Zamówienie jest udzielane w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA SZELKÓW

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668373

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

39

1.4.2.)Miejscowość

Stary Szelków

1.4.3.)Kod pocztowy

06-220

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.4.7.)Numer telefonu

297176001

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@szelkow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.szelkow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0375cd43-9bd9-4370-83a3-77f579e0cf87

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00176517

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-03-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00262603

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej oraz budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości Makowica, Gmina Szelków

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje przebudowę drogi gminnej oraz budowę kanalizacji deszczowej
w miejscowości Makowica, Gmina Szelków, na odcinku 1253,81m, w ramach dotacji
z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego z budżetu
Województwa Mazowieckiego.
Zakres zamówienia obejmuje:
 roboty pomiarowe,
 roboty rozbiórkowe,
 roboty ziemne,
 murki oporowe,
 odwodnienie korpusu drogowego,
 elementy ulic,
 wyrównanie istniejącej nawierzchni,
 jezdnia,
 zjazdy,
 chodniki,
 regulacje i roboty wykończeniowe,
 organizacja ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
 kanalizacja deszczowa.
Szczegółowy zakres zamówienia, zawierający zakres wszystkich robót do wykonania w ramach
zamówienia, zawierają: dokumentacja projektowa, przedmiary robót załączone do SWZ.
Organizacja robót, właściwych zabezpieczeń na czas prowadzonych robót, obsługa geodezyjna (o ile
będzie wymagana), dozór materiałów, urządzeń i sprzętu należy do obowiązków wykonawcy.

3.8.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-07-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Kamikop Kamil Barański

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7582383935

4.3.3.)Ulica

ul. Żniwna 15a

4.3.4.)Miejscowość

Ostrołęka

4.3.5.)Kod pocztowy

07-410

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4517800,81 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00334198/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-03-25

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wykonawca w związku z brakiem możliwości wykonywania robót z zachowaniem procesów technologicznych, zwrócił się do
Zamawiającego z prośbą o wydłużenie terminu realizacji
umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana umowy dotyczy zmiany terminu realizacji zamówienia. Zmiana była
uwzględniona w projekcie umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
Planowany termin zakończenia robót - w terminie do dnia 30.06.2026r..

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szelków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stary Szelków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.