Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
26 marca 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

D/40/2026/ZWR Kontynuacja dostępu do bazy kolekcji e-czasopism wydawanych przez American Institute of Physics (AIP) oraz towarzystwa naukowe stowarzyszone w AIP

Zamawiający Uniwersytet Opolski (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „D/40/2026/ZWR Kontynuacja dostępu do bazy kolekcji e-czasopism wydawanych przez American…”, wybierając ofertę wykonawcy ABE Holding Sp. z o.o. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Uniwersytet OpolskiOpole, Opolskieopublikowano 30 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 marca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ABE Holding Sp. z o.o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 4

    Zamawiający udziela zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, powołując się na art. 305 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET OPOLSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001382

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Mikołaja Kopernika 11

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-040

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowiena@uni.opole.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zamowienia.uni.opole.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

D/40/2026/ZWR Kontynuacja dostępu do bazy kolekcji e-czasopism wydawanych przez American Institute of Physics (AIP) oraz towarzystwa naukowe stowarzyszone w AIP

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c70f5f77-cf37-4101-af1f-dfdf28a4431a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00176292

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00095770/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.16 [57c] Bazy danych czasopism elektronicznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne: Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie:art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne
Zamówienie może być zrealizowane przez jednego wykonawcę - firmę ABE Holding Sp. z o.o.. która posiada prawo wyłączności w zakresie dystrybucji kolekcji e-czasopism AIP oraz wydawnictw stowarzyszonych z AIP (dalej czasopisma AIP) dla polskich instytucji akademickich, na co wydawca AIP przedłożył stosowne oświadczenie, które załączono do dokumentacji. Czasopisma te mogą być udostępniane tylko z serwera wydawcy, w związku z czym jest on z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw autorskich jedynym źródłem tych zasobów i decyduje o sposobie ich dystrybucji. (...) cd w informacjach dodatkowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

D/40/2026/ZWR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Kontynuacja dostępu do bazy kolekcji e-czasopism wydawanych przez American Institute of Physics (AIP) oraz towarzystwa naukowe stowarzyszone w AIP. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym Zaproszeniu oraz załącznikach do Zaproszenia tj. Opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1A do Zaproszenia) oraz projekcie umowy (załącznik nr 3 do Zaproszenia).

4.5.3.)Główny kod CPV

48610000-7 - Systemy baz danych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2465,64 USD

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2465,64 USD

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2465,64 USD

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ABE Holding Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272656332

7.3.3)Ulica

Annopol 4a, hala D

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-236

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2465,64 USD

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Nie istnieje też rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Czasopisma AIP stanowią jedno z podstawowych i niezbędnych źródeł wiedzy dla pracowników naukowych Instytutu Fizyki, co wynika ze złożonego przez tę jednostkę zapotrzebowania. Czasopisma te mają charakter specjalistyczny i zawierają w większości oryginalne i unikalne wyniki badań naukowych chronionych prawami autorskimi, przez co nie mogą być zastąpione czasopismami innego wydawcy. Rozwiązaniem alternatywnym byłby zakup czasopism na zasadzie indywidualnych prenumerat, co znacznie przekroczyłoby koszt ich zakupu w ramach kolekcji, dlatego nie jest to rozwiązanie rozsądne. Zakres przedmiotu zamówienia nie został zawężony, ponieważ wynika bezpośrednio z zapotrzebowania złożonego przez jednostkę UO

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48610000-7Systemy baz danych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Opolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48610000-7 (Systemy baz danych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ABE Holding Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.