Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
27 marca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego

Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz-instytut Lotnictwa (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania…”, wybierając ofertę wykonawcy EC Engineering Sp. z o. o. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Sieć Badawcza Łukasiewicz-instytut LotnictwaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 30 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EC Engineering Sp. z o. o. (Kraków), średnia firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

  • 4

    Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran, lub oprogramowania równoważnego. Zamawiający dopuszcza oprogramowanie równoważne.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ-INSTYTUT LOTNICTWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387193275

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Krakowska 110/114

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-256

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

573 167 262

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@ilot.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ilot.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/2963/dostawa-oprogramowania-do-obliczen-numerycznych-msc-nastran-i-patran-lub-oprogramowania-rownowaznego-1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Badania naukowe i prace rozwojowe w zakresie lotnictwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9bd93aa6-5acc-4acd-adcb-0fc6402c6654

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00176132

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00131409

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.26.34.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

331213,06 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego (dalej „Oprogramowanie”). Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje dostawę, na okres dwunastu (12) miesięcy, elastycznego systemu licencji na Oprogramowanie opartego na systemie punktów (tzw. „tokenów”) wraz ze wsparciem technicznym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) określa Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Istotne postanowienia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

48460000-0 - Analityczne, naukowe, matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

96579,60 EUR

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

482134,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

96579,60 EUR

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EC Engineering Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9452024653

7.3.3)Ulica

Armii Krajowej 28

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-150

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

96579,60 EUR

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48460000-0Analityczne, naukowe, matematyczne…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sieć Badawcza Łukasiewicz-instytut Lotnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48460000-0 (Analityczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EC Engineering Sp. z o. o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.