ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Wyposażenie pracowni w nowoczesne sprzęty TIK w ramach projektu "Bialscy uczniowie stawiają na praktykę"”

Zamawiający Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej (Biała Rawska, Łódzkie) prowadził postępowanie „Wyposażenie pracowni w nowoczesne sprzęty TIK w ramach projektu "Bialscy uczniowie…”. Termin składania ofert minął 3 kwietnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 155 572 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
3 kwietnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    26 marca 2026

    Termin ofert: 3 kwietnia 2026 10:00
  2. Wynik postępowania

    10 kwietnia 2026

    1 oferta
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresDostawa przedmiotu zamówienia odbywa się na koszt i ryzyko Wykonawcy, pod adres: ul. Kolejowa 9, 96-230 Biała Rawska, w godzinach 8:00, 15:00. O terminie dostawy należy powiadomić Zamawiającego z 2-dniowym wyprzedzeniem.

    Źródło: SWZ
  • 2

    TerminTermin realizacji zamówienia to 30 dni od daty podpisania umowy.

    Źródło: SWZ
  • 3

    ZakresTermin płatności faktury wynosi ustalona liczba dni od daty jej doręczenia w systemie KSeF.

    Źródło: Załącznik nr 6
  • 4

    RyzykoWymagany jest minimalny okres gwarancji producenta 36 miesięcy na urządzenie wielofunkcyjne oraz 3 lata na monitory interaktywne. Serwis musi być realizowany na terenie RP.

    Źródło: Załącznik nr 3
  • 5

    RyzykoZamawiający przewiduje kary umowne za zwłokę w dostawie (0,2% wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki), zwłokę w usunięciu wad (0,2% wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki), zwłokę w realizacji obowiązków gwarancyjnych (0,2% wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki) oraz za odstąpienie od umowy z winy Wykonawcy (10% wynagrodzenia brutto).

    Źródło: Załącznik nr 6
  • 6

    RyzykoZamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych, o parametrach nie gorszych niż podane w opisie. Wykonawca powołujący się na równoważność musi udowodnić, że oferowane rozwiązanie spełnia wymagania Zamawiającego.

    Źródło: SWZ
  • 7

    Zakresprzypadku utajnienia części oferty, Wykonawca musi wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie z art. 11 pkt. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

    Źródło: Załącznik nr 1

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W BIAŁEJ RAWSKIEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000178940

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kolejowa 9

1.5.2.)Miejscowość

Biała Rawska

1.5.3.)Kod pocztowy

96-230

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zspbialarawska@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zspbialarawska.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wyposażenie pracowni w nowoczesne sprzęty TIK w ramach projektu "Bialscy uczniowie stawiają na praktykę"”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3642b501-eadb-4321-bf02-09331bec87f8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00173730

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00122868/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 wyposażenie pracowni w nowoczesne sprzęty i pomoce dydaktyczne w ramach projektu "Bialscy uczniowie stawiają na praktykę"

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt nr FELD.08.08-IZ.00-0024/24, pn. „Bialscy uczniowie stawiają na praktykę”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3642b501-eadb-4321-bf02-09331bec87f8

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje znajdują się w Rozdziale 8 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje znajdują się w Rozdziale 37 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje znajdują się w Rozdziale 37 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZSP.26/3/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sprzęt TIK

4.2.6.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30121100-4 - Fotokopiarki

30232100-5 - Drukarki i plotery

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

32342000-2 - Urządzenia głośnikowe

30231320-6 - Monitory dotykowe

32342412-3 - Głośniki

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

38652120-7 - Projektory wideo

30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Opis sposobu oceny znajduje się w Rozdziale 16 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, poniżej wymienionych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia: oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy, należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 5 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Dla poz. 2 monitor interaktywny
 Certyfikaty CE, ROHS,
 Certyfikat Energy Star
 Karta katalogowa
 ISO 14001:2015 dla producenta monitora
 ISO 9001:2015 w zakresie urządzeń audiowizualnych dla autoryzowanego serwisu

Dla poz. 3 Laptop
 Certyfikat ISO 9001 dla producenta sprzętu
 Certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu
 Certyfikat ISO 27001 dla producenta sprzętu
 Deklaracja zgodności CE i RoHS.
 Norma Energy Star 8.0.
 Norma TCO 10.
 Norma MIL-STD-810H.
 Wydruk ze strony potwierdzający uzyskanie minimalnego wyniku na dzień nie wcześniej niż dzień ogłoszenia postępowania. Wynik procesora w teście PassMark Performance ( co najmniej 15 800 punktów w Passmark CPU Mark dostępny na stronie : http://www.passmark.com/products/pt.htm )
 ISO 9001:2015 dla autoryzowanego serwisu producenta komputera
Dla poz. 12 Komputer stacjonarny
 Certyfikat ISO 9001 dla producenta sprzętu
 Certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu
 Certyfikat ISO 27001 dla producenta sprzętu
 Certyfikat ISO 50001 dla producenta sprzętu
 Deklaracja zgodności CE
 Wydruk ze strony potwierdzający uzyskanie minimalnego wyniku na dzień nie wcześniej niż dzień ogłoszenia postępowania. Wynik procesora w teście PassMark Performance ( co najmniej 30 000 punktów w Passmark CPU Mark dostępny na stronie : http://www.passmark.com/products/pt.htm )
 Raport z testu głośności jednostki mierzona według normy ISO 9296/7779 ma wynosić maksymalnie 24 dB (praca w trybie IDLE).
 ISO 9001:2015 dla autoryzowanego serwisu producenta komputera

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Informacje znajdują się w Rozdziale 12 SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje zmiany umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-03 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-03 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 572 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
68 825 zł387 547 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 722 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
68 825 zł
Mediana
155 572 zł
Górny kwartyl
387 547 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.04.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biała Rawska.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.