Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek

Wartość umowy
565 819 zł
Umowa zawarta
24 marca 2026
Okres realizacji
do 2 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 565 819 zł – 855 711 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi gminnej (ul. Parkowej i Starowiejskiej) w Borowie”

Zamawiający Gmina Borów (Borów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej (ul. Parkowej i Starowiejskiej) w Borowie”, wybierając ofertę wykonawcy Andrzej Żurek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Andrzej Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek. Wartość umowy: 565 819 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina BorówBorów, Dolnośląskieopublikowano 26 marca 2026
Wartość umowy
565 819 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano ofertę konsorcjum: Andrzej Żurek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Andrzej Żurek (Borów), wspólnie z: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 565 819,36 zł (umowę zawarto 24 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 565 819,36 zł do 855 711,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 2 lipca 2026 r..

  • 5

    Zamówienie realizowane jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BORÓW

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział zamówien publicznych UG Borów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934928

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 22

1.5.2.)Miejscowość

Borów

1.5.3.)Kod pocztowy

57-160

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

713933221

1.5.8.)Numer faksu

713933035

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.engel@borow.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.borow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gwborow.e-zp.finn.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi gminnej (ul. Parkowej i Starowiejskiej) w Borowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-91f147da-8f46-4070-a90a-93d404953024

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00173363

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029770/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa drogi gminnej (ul. Parkowej i Starowiejskiej) w Borowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00098725

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SSiRG.271.003.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

547922,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej (ul. Parkowej
i Starowiejskiej) w Borowie.
Zadanie realizowane będzie na podstawie zgłoszenia wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę na terenie działek nr 189, 181/23, 18/21, 181/59, 181/55, 156 obręb Borów,
gm. Borów.
Zakres zamówienia obejmuje między innymi:
• wykonanie nowych warstw podbudowy jezdni
• wykonanie nawierzchni bitumicznej wraz z odwodnieniem powierzchniowym
• wykonanie poboczy tłuczniowych
• wykonanie zjazdów i dojść na posesję z kostki betonowej
• wykonanie połączenia z drogą istniejącą asfaltową – montaż taśm dylatacyjnych
• korekta wysokości istniejących studni sanitarnych i telekomunikacyjnych oraz zaworów wodociągowych z wymianą włazów, ułożeniem i regulacją zgodnie z projektowanymi wysokościami, hydranty do przesunięcia, słupek telekomunikacyjny do wymiany, istniejący nieczynny słup energetycznego do likwidacji
• wycinkę drzew - 11 szt.
Parametry:
• szerokość nawierzchni drogi zmienna od ok. 2,95m do 5,20 m;
• Łączna długość jezdni - 421,0 m;
• powierzchni jezdni bitumicznej ok. 1577 m2;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, którą stanowią załączniki do niniejszej SWZ tj.:
a) Projekt zagospodarowania działki, projektem architektoniczno - budowlany,
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych („STWiORB”)
c) Przedmiar robót budowlanych
W ramach realizacji zadania przeprowadzone zostaną: nadzór i ratownicze badania archeologiczne na podstawie Decyzji nr 2964/2024 z dn. 13.09.2024 Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Organizacja, koszty nadzoru i badań obciążają Zamawiającego.

Wszystkie w/w dokumenty wymienione dostępne są jako dokumenty do pobrania na stronie internetowej prowadzonego postępowania tj. https://gwborow.e-zp.finn.pl

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

565819,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

855711,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

565819,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Andrzej Żurek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Andrzej Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9141357849

7.3.3)Ulica

Witosa 2

7.3.4)Miejscowość

Borów

7.3.5)Kod pocztowy

57-100

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

565819,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-02

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa została zawarta z wspólnikami spółki cywilnej:

1) Andrzejem Żurek prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Andrzej Żurek z siedzibą w Borowie, ul. Wincentego
Witosa 2, 57-160 Borów, na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
posiadającym NIP 9140002558 oraz REGON 142114251 oraz
2) Elżbietą Żurek prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Elżbieta Żurek z siedzibą w Borowie, ul. Wincentego
Witosa 2, 57-160 Borów, na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającą
NIP 9140003196 oraz REGON 930842302,
działającymi wspólnie w ramach spółki cywilnej pod nazwą: Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe ZURB s.c. Andrzej
Żurek, Elżbieta Żurek z siedzibą w Borowie, ul. Wincentego Witosa 2, 57-160 Borów, posiadającą NIP 9141357849 oraz
numer REGON 931102151,
Wykonawca reprezentowany przez: Andrzeja Żurek – działającego na podstawie pełnomocnictwa z dnia 01.01.2021r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Borów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Borów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 565 819 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Andrzej Żurek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Andrzej Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek (Borów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.