Termomodernizacja budynków komunalnych w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Zduńskiej Woli”.
Zamawiający Miasto Zduńska Wola (Zduńska Wola, Łódzkie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Termomodernizacja budynków komunalnych w ramach projektu pn. Poprawa efektywności…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
26 lutego 2026
Termin ofert: 1 kwietnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
05 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
12 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
12 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
20 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
26 marca 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
06 maja 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Analiza wprowadzonych zmian
- 1
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynków komunalnych w Zduńskiej Woli, w ramach projektu poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Część 1 dotyczy budynku przy ul. Juliusza 14.
- 2
Przy wycenie prac rozbiórkowych i zagospodarowania terenu należy uwzględnić stawkę VAT 23%, natomiast dla pozostałych prac obowiązuje stawka 8%.
- 3
Prace związane z remontem pomieszczeń pod węzeł cieplny muszą zostać ukończone do 30 sierpnia 2026 r., co stanowi istotny termin pośredni.
- 4
Miejskie Sieci Cieplne będą prowadzić prace związane z budową sieci ciepłowniczej, co wymaga koordynacji działań.
- 5
Inwestycja realizowana jest na podstawie zgłoszenia robót budowlanych i decyzji zezwalającej na rozbiórkę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Zduńska Wola |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 730934424 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Stefana Złotnickiego 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zduńska Wola |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 98-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 438250229 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 438250202 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | t.witaszczyk@zdunskawola.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdunskawola.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00173281 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-26 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00129231 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 1) Przed zmianą | Część nr 1 Termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Juliusza 14 w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Zduńskiej Woli” 1) Inwestycja realizowana jest na podstawie zgłoszenia robót budowlanych, przyjętego bez zastrzeżeń przez Starostę Zduńskowolskiego w dniu 4 kwietnia 2025 r., znak: AS.6743.139.2025 oraz decyzji zezwalającej na rozbiórkę nr 278.2025 z dnia 15 lipca 2025r., znak: AS.6741.13.2025. 2) Na przedmiotowym obszarze obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Uchwała nr VII/51/11 Rady Miejskiej w Zduńskiej Woli z dnia 31 marca 2011 roku. 3) Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (karta ewidencyjna zabytku lp. 51) oraz znajduje się w granicach historycznego układu urbanistycznego miasta Zduńska Wola ujętego w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków (karta ewidencyjna zabytku lp. 292). Budynkiem zarządza Towarzystwo Budownictwa Społecznego „ZŁOTNICKI” Sp. z o. o. w Zduńskiej Woli. 4) Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli sp. z o.o. będą prowadzić prace związane z budową sieci ciepłowniczej doprowadzającej ciepło do budynku. W związku z powyższym należy, w pierwszej kolejności wyremontować pomieszczenia przeznaczone pod węzeł cieplny z terminem do 30 sierpnia 2026 r. 5) Przy wycenie prac związanych z rozbiórkami budynków gospodarczych oraz związanych z zagospodarowaniem terenu należy uwzględnić Vat 23%, pozostałe prace z Vat 8%. Ciąg dalszy sekcji 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia 2) zmiana w zakresie wyrobów budowlanych, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy będzie możliwa w przypadku: a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy, b) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami, c) konieczności zmiany wyrobów budowlanych, sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych / technologicznych, w sytuacji gdy wykorzystanie wyrobów budowlanych sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych / technologicznych wskazanych w dokumentacji projektowej stanie się niemożliwe z powodu zaprzestania produkcji, wycofania z rynku lub zastąpienia innymi bądź zastosowanie rozwiązań lub wyrobów zamiennych podyktowane będzie względami użytkowymi lub funkcjonalnymi, usprawnieniem procesu budowy, zwiększeniem bezpieczeństwa na budowie, obniżeniem kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu zamówienia, postępem technologicznym lub zmianą obowiązujących przepisów; powyższa zmiana umowy jest dopuszczalna pod warunkiem zmiany na wyroby, urządzenia i sprzęt, posiadające co najmniej takie parametry jakościowe i cechy użytkowe, jak te, które stanowiły podstawę wyboru oferty (jak te wskazane w dokumentacji projektowej) lub że w trakcie realizacji zamówienia zastosowane zostaną lepszej jakości wyroby budowlane lub inne parametry, pod warunkiem niezwiększania ceny, d) rezygnacji z wykonania części (elementów) przedmiotu umowy przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w § 1 umowy (roboty zaniechane), z uwzględnieniem pkt 3 lit. a) poniżej. 3) zmiana wysokości wynagrodzenia brutto będzie możliwa w przypadku: a) rezygnacji z wykonania części (elementów) przedmiotu umowy przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w § 1 umowy, zwanych robotami zaniechanymi rozliczenie robót zaniechanych nastąpi z odpowiednim zastosowaniem zapisów § 14 niniejszej umowy, przy czym powyższe nie może prowadzić do obniżenia wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy poniżej 75 % wynagrodzenia za wykonanie umowy określonego w § 3 ust. 1 przed dokonaniem zmiany z tego tytułu (minimalna wartość wynagrodzenia), b) ustawowej zmiany stawki podatku VAT oraz podatku akcyzowego, w takiej sytuacji wartość umowy brutto zostanie zmieniona na wyliczoną w oparciu o aktualne przepisy dotyczące naliczania podatku VAT oraz podatku akcyzowego, c) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, d) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wy-konania zamówienia przez Wykonawcę, e) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 4) zmiana wysokości wynagrodzenia brutto będzie możliwa również w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia. Waloryzacja ta będzie mogła być dokonana z zachowaniem następujących zasad i w następujący sposób: a) waloryzacja wynagrodzenia następuje nie wcześniej niż po 6 miesiącach od dnia zawarcia umowy, b) waloryzacja dokonywana będzie, w sytuacji zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją usług będących przedmiotem niniejszej umowy o co najmniej 5 % w stosunku do materiałów lub kosztów obowiązujących w terminie składania oferty, c) waloryzacji podlegać będzie wynagrodzenie brutto określone w ofercie Wykonawcy, d) maksymalna wysokość zmiany wynagrodzenia jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania postanowień o zasadach wprowadzania zmian wynagrodzenia nie może przekroczyć wartości 5 %, e) waloryzacja dotyczyć będzie jedynie zakresu przedmiotu umowy niezrealizowanego jeszcze przez Wykonawcę i nieodebranego przez Zamawiającego przed dniem złożenia wniosku, o którym mowa lit. g), Po zmianie: Część nr 1 Termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Juliusza 14 w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Zduńskiej Woli” 1) Inwestycja realizowana jest na podstawie zgłoszenia robót budowlanych, przyjętego bez zastrzeżeń przez Starostę Zduńskowolskiego w dniu 4 kwietnia 2025 r., znak: AS.6743.139.2025 oraz decyzji zezwalającej na rozbiórkę nr 278.2025 z dnia 15 lipca 2025r., znak: AS.6741.13.2025. 2) Na przedmiotowym obszarze obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Uchwała nr VII/51/11 Rady Miejskiej w Zduńskiej Woli z dnia 31 marca 2011 roku. 3) Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (karta ewidencyjna zabytku lp. 51) oraz znajduje się w granicach historycznego układu urbanistycznego miasta Zduńska Wola ujętego w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków (karta ewidencyjna zabytku lp. 292). Budynkiem zarządza Towarzystwo Budownictwa Społecznego „ZŁOTNICKI” Sp. z o. o. w Zduńskiej Woli. 4) Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli sp. z o.o. będą prowadzić prace związane z budową sieci ciepłowniczej doprowadzającej ciepło do budynku. W związku z powyższym należy, w pierwszej kolejności wyremontować pomieszczenia przeznaczone pod węzeł cieplny z terminem do 30 sierpnia 2026 r. 5) Przy wycenie prac związanych z rozbiórkami budynków gospodarczych oraz związanych z zagospodarowaniem terenu należy uwzględnić Vat 23%, pozostałe prace z Vat 8%. Ciąg dalszy sekcji 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia 2) zmiana w zakresie wyrobów budowlanych, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy będzie możliwa w przypadku: a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy, b) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami, c) konieczności zmiany wyrobów budowlanych, sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych / technologicznych, w sytuacji gdy wykorzystanie wyrobów budowlanych sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych / technologicznych wskazanych w dokumentacji projektowej stanie się niemożliwe z powodu zaprzestania produkcji, wycofania z rynku lub zastąpienia innymi bądź zastosowanie rozwiązań lub wyrobów zamiennych podyktowane będzie względami użytkowymi lub funkcjonalnymi, usprawnieniem procesu budowy, zwiększeniem bezpieczeństwa na budowie, obniżeniem kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu zamówienia, postępem technologicznym lub zmianą obowiązujących przepisów; powyższa zmiana umowy jest dopuszczalna pod warunkiem zmiany na wyroby, urządzenia i sprzęt, posiadające co najmniej takie parametry jakościowe i cechy użytkowe, jak te, które stanowiły podstawę wyboru oferty (jak te wskazane w dokumentacji projektowej) lub że w trakcie realizacji zamówienia zastosowane zostaną lepszej jakości wyroby budowlane lub inne parametry, pod warunkiem niezwiększania ceny, d) rezygnacji z wykonania części (elementów) przedmiotu umowy przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w § 1 umowy (roboty zaniechane), z uwzględnieniem pkt 3 lit. a) poniżej. 3) zmiana wysokości wynagrodzenia brutto będzie możliwa w przypadku: a) rezygnacji z wykonania części (elementów) przedmiotu umowy przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w § 1 umowy, zwanych robotami zaniechanymi rozliczenie robót zaniechanych nastąpi z odpowiednim zastosowaniem zapisów § 14 niniejszej umowy, przy czym powyższe nie może prowadzić do obniżenia wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy poniżej 75 % wynagrodzenia za wykonanie umowy określonego w § 3 ust. 1 przed dokonaniem zmiany z tego tytułu (minimalna wartość wynagrodzenia), b) ustawowej zmiany stawki podatku VAT oraz podatku akcyzowego, w takiej sytuacji wartość umowy brutto zostanie zmieniona na wyliczoną w oparciu o aktualne przepisy dotyczące naliczania podatku VAT oraz podatku akcyzowego, c) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, d) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wy-konania zamówienia przez Wykonawcę, e) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 4) zmiana wysokości wynagrodzenia brutto będzie możliwa również w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia. Waloryzacja ta będzie mogła być dokonana z zachowaniem następujących zasad i w następujący sposób: a) waloryzacja wynagrodzenia następuje nie wcześniej niż po 6 miesiącach od dnia zawarcia umowy, b) waloryzacja dokonywana będzie, w sytuacji zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją usług będących przedmiotem niniejszej umowy o co najmniej 5 % w stosunku do materiałów lub kosztów obowiązujących w terminie składania oferty, c) waloryzacji podlegać będzie wynagrodzenie brutto określone w ofercie Wykonawcy, d) maksymalna wysokość zmiany wynagrodzenia jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania postanowień o zasadach wprowadzania zmian wynagrodzenia nie może przekroczyć wartości 5 %, e) waloryzacja dotyczyć będzie jedynie zakresu przedmiotu umowy niezrealizowanego jeszcze przez Wykonawcę i nieodeb |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-27 10:00 Po zmianie: 2026-04-01 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-27 10:00 Po zmianie: 2026-04-01 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-25 Po zmianie: 2026-04-30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.