Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
300 580 zł
Umowa zawarta
10 marca 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Bieżące utrzymanie dróg w gminie Łapy"

Zamawiający Gmina Łapy (Łapy, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie dróg w gminie Łapy”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wartość umowy: 300 580 zł.

Zamawiający: Gmina ŁapyŁapy, Podlaskie (powiat Białostocki →)opublikowano 25 marca 2026
Wartość umowy
300 580 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    11 lutego 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 marca 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Łapy), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 300 579,81 zł (umowę zawarto 10 marca 2026 r.).

  • 3

    Gmina Łapy jest właścicielem 100% udziałów w spółce ZWiK Sp. z o.o. i sprawuje nad nią kontrolę, co uzasadnia wybór trybu zamówienia z wolnej ręki.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie dróg w gminie Łapy, obejmujące roboty w zakresie nawierzchni, naprawy i konserwacji dróg oraz czyszczenie kanałów ściekowych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łapy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659094

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gen. Władysława Sikorskiego 24

1.5.2.)Miejscowość

Łapy

1.5.3.)Kod pocztowy

18-100

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@um.lapy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lapy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Bieżące utrzymanie dróg w gminie Łapy"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02cba851-e4f2-4c34-82b8-94b2f4f9d225

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00171558

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060924/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Bieżące utrzymanie dróg

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00107581

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. powołany przez Rade Miejską w Łapach celem wykonania zadań powierzonych jej przez gminę Łapy, w tym zimowego i letniego utrzymania dróg. ZWiK Sp. z o.o. posiada sprzęt do wykonania usługi na rzecz gminy Łapy, odpowiednią kadrę i zasoby materiałowe niezbędne do zapewnienia bieżącego utrzymania dróg. Zasadne jest udzielenie zamówienia własnej spółce, która świadczy działalności na rzecz gminy Łapy i utrzymuje się z zadań powierzonych jej przez gminę. Gmina Łapy jest właścicielem 100 % udziałów w spółce, sprawuje nad nią prawną kontrolę dopowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania jej sprawami. Ponad 90% działalności spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego – Gminę Łapy. W ZWiK Sp. z o. o. nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

G.7021.1.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

244373,83 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa bieżącego utrzymania dróg w gminie Łapy, w zakresie:
1. mechanicznego profilowania dróg
2. czyszczenia kanałów i rowów,
3. utwardzenia dróg gruntowych
4. robót naprawczych chodników – regulacja lub wymiana nawierzchni chodnika
5. robót naprawczych nawierzchni asfaltowej
6. naprawy ławy, krawężników, obrzeży, - m.in. regulacja lub wymiana krawężnika drogowego, obrzeża drogowego oraz regulacja opaski (wymiana nawierzchni) wraz z obrzeżem
7. podbudowy, prac rozbiórkowych
8. robót odwadniających – naprawa studni, przewodów kanalizacyjnych oraz przykanalików,
9. robót odwadniających – naprawa rowów przydrożnych drenażu,
10. regulacji pionowej studzienek kanalizacji deszczowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych

90641000-2 - Usługi oczyszczania kanałów ściekowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

542-020-82-99

7.3.3)Ulica

Płonkowska 44

7.3.4)Miejscowość

Łapy

7.3.5)Kod pocztowy

18-100

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

300579,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
379 787 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 360 zł1 361 817 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 128 457 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 360 zł
Mediana
379 787 zł
Górny kwartyl
1 361 817 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łapy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łapy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 300 580 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Łapy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.