Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Zakład Remontowo-Budowlany "BUD-MAX" Wojciech Cież· Pcimmikrofirma
Wartość umowy
242 811 zł
Umowa zawarta
24 marca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 242 811 zł – 698 863 złodrzucone: 5
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji na wykonane prace10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej.

Zamawiający Gmina Lubliniec (Lubliniec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Remontowo-Budowlany "BUD-MAX" Wojciech Cież. Wartość umowy: 242 811 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina LubliniecLubliniec, Śląskie (powiat Lubliniecki →)opublikowano 25 marca 2026
Wartość umowy
242 811 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Remontowo-Budowlany "BUD-MAX" Wojciech Cież (Pcim), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 242 811,48 zł (umowę zawarto 24 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 242 811,48 zł do 698 863,15 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lubliniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Paderewskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Lubliniec

1.5.3.)Kod pocztowy

42-700

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@lubliniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lubliniec.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-37f6c816-12cd-4824-8fbd-60c4fd3a5f67

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-37f6c816-12cd-4824-8fbd-60c4fd3a5f67

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00170699

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027, Priorytet FESL.10. „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie FESL.10.06 „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00104450

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZZ.271.00006.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej obejmujące:
- rozebranie istniejącego pokrycia z blachy trapezowej – około 965 m2,
- wykonanie nowego pokrycia z blachy trapezowej powlekanej gr. 0,6 mm, wraz z obróbkami – około 965 m2.
Przedmiar robót stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

242811,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

698863,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

242811,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Remontowo-Budowlany "BUD-MAX" Wojciech Cież

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 121500329

7.3.4)Miejscowość

Pcim

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

242811,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261210-9Wykonywanie pokryć dachowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
309 356 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
221 951 zł1 079 001 zł
Rozstęp międzykwartylowy
857 050 zł
Źródło próbki
CPV 45261210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
221 951 zł
Mediana
309 356 zł
Górny kwartyl
1 079 001 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubliniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubliniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 242 811 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Remontowo-Budowlany "BUD-MAX" Wojciech Cież (Pcim). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.