Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
39 409 zł
Umowa zawarta
19 marca 2026
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 39 409 zł – 52 546 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup sprzętu komputerowego – zakup mobilnych stacji roboczych i stacji dokujących

Zamawiający Miasto Wodzisław Śląski (Wodzisław Śląski, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu komputerowego – zakup mobilnych stacji roboczych i stacji dokujących”, wybierając ofertę wykonawcy NETLAND COMPUTERS Sp. z o.o. Wartość umowy: 39 409 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
39 409 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NETLAND COMPUTERS Sp. z o.o. (Kalisz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 39 409,20 zł (umowę zawarto 19 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 39 409,20 zł do 52 545,60 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

  • 5

    Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Wodzisław Śląski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6471277603

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bogumińska 4

1.5.2.)Miejscowość

Wodzisław Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

44-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 4590558

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.kosik@wodzislaw-slaski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wodzislaw-slaski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umwodzislawslaski.ezamawiajacy.pl/pn/UMWS/demand/268806/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup sprzętu komputerowego – zakup mobilnych stacji roboczych i stacji dokujących

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab544b09-8492-4f3f-90d4-8aaae237a556

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00170291

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00016102/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup sprzętu komputerowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00131064

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZAM.271.1.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

32040,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup sprzętu komputerowego – zakup mobilnych stacji roboczych i stacji dokujących
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do siedziby zamawiającego następującego sprzętu komputerowego:
- Mobilna stacja robocza – 3 sztuki
- Stacja dokująca – 3 sztuki

Zaoferowany sprzęt musi być nowy, nieużywany i wyprodukowany nie wcześniej niż rok przed datą ogłoszenia postępowania. Sprzęt ma zostać dostarczony do siedziby zamawiającego.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

39409,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

52545,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

39409,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NETLAND COMPUTERS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6182144184

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

39409,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
401 086 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
140 205 zł1 052 390 zł
Rozstęp międzykwartylowy
912 185 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
140 205 zł
Mediana
401 086 zł
Górny kwartyl
1 052 390 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wodzisław Śląski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 39 409 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NETLAND COMPUTERS Sp. z o.o. (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.