Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
FB-JELCZ Sp. z o.o.· Chwaszczynomała firma
Wartość umowy
394 899 zł
Umowa zawarta
20 marca 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utworzenie międzypokoleniowego placu zabaw przy ul. Biskupa Dominika 29a-33a.

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich (Gdynia, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Utworzenie międzypokoleniowego placu zabaw przy ul. Biskupa Dominika 29a-33a”, wybierając ofertę wykonawcy FB-JELCZ Sp. z o.o. Wartość umowy: 394 899 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg MiejskichGdynia, Pomorskieopublikowano 25 marca 2026
Wartość umowy
394 899 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FB-JELCZ Sp. z o.o. (Chwaszczyno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 394 899,45 zł (umowę zawarto 20 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 5

    Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miejskich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675557

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

10 Lutego 24

1.5.2.)Miejscowość

Gdynia

1.5.3.)Kod pocztowy

81-364

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

(58) 761 20 00, (58) 761 20 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdiz.gdynia.pl, rzp@zdiz.gdynia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zdm-gdynia.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1240252

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utworzenie międzypokoleniowego placu zabaw przy ul. Biskupa Dominika 29a-33a.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-155f3390-2b9f-466c-b67b-ddff953ed62d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00170092

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038361/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.24 Utworzenie międzypokoleniowego placu zabaw przy ul. Biskupa Dominika 29a-33a

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00616416

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EZP.271.77.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących utworzenie międzypokoleniowego placu zabaw przy ul. Biskupa Dominika 29a-33a.
2.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót w zakresie i rodzaju określonym w dokumentacji projektowej , w tym:
1)
wykonanie robót budowlanych obejmujących, w szczególności:
a)
prace przygotowawcze - przygotowanie terenu pod przebudowę istniejącego placu zabaw;
b)
profilowanie i zagęszczanie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
c)
demontaż i utylizację materiałów powstałych w trakcie wykonywania robót budowlanych;
d)
wymianę części (fragmentu) istniejącego ogrodzenia w północnej oraz zachodniej części oraz przeprowadzenie renowacji pozostałej części istniejącego ogrodzenia (oczyszczenie i odmalowanie);
e)
wykonanie nawierzchni mineralnej o łącznej powierzchni 113,5m², nawierzchni z kostki kamiennej o łącznej powierzchni 5m², nawierzchni bezpiecznej – piasek o łącznej powierzchni 26m², nawierzchni bezpiecznej – żwir- o łącznej powierzchni 76,15 m², nawierzchni bezpiecznej syntetycznej o łącznej powierzchni 109 m²;
f)
dostawę wraz z montażem urządzeń zabawowych, typu:

U1-domek z lunetą,

U2-Bujak,

U3- Huśtawka,

U4- Zjeżdżalnia,

U5-Huśtawka bocianie gniazdo,

U6- Trampolina,

U7- Gniazdo,

U8- Linarium,

U10--Tablica regulaminowa,

U11 – Ławka z oparciem i podłokietnikami,

U12-Kosz na odpady,

U13-Stojak rowerowy,

U14-Karmnik;
2)
wykonanie dokumentacji odbiorowej powykonawczej, którą Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie papierowej - 2 egz. oraz w formie elektronicznej w formacie .pdf na nośniku USB/CD – 1 egz.
3)
inwentaryzację powykonawczą nasadzonych drzew, sporządzoną w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w formie elektronicznej w formacie .pdf na nośniku USB/CD, we wcześniej uzgodnionym z Zamawiającym układzie, obejmującej: wykaz nasadzonych drzew z podaniem dokładnej daty wykonania nasadzeń, podaniem gatunku, mapy z zaznaczeniem miejsca nasadzenia wraz z dokumentacją fotograficzną.
Ponadto, i ile dla wykonania robót wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia będzie konieczne wykonane innych czynności, dokonanie zgłoszeń lub uzyskanie decyzji i zezwoleń, to wykonawca wykona te czynności, dokona zgłoszeń oraz uzyska niezbędne decyzje i zezwolenia własnym kosztem i staraniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

394899,45 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

394899,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

394899,45 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FB-JELCZ Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

0000601148

7.3.4)Miejscowość

Chwaszczyno

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

394899,45 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
372 043 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
180 482 zł2 032 172 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 851 691 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
180 482 zł
Mediana
372 043 zł
Górny kwartyl
2 032 172 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.