ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wyjazd zespołów artystycznych Opery Krakowskiej ze spektaklami na Bukareszt festiwal do Rumunii i Opera Open w Bułgarii

Zamawiający "Opera Krakowska" w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Wyjazd zespołów artystycznych Opery Krakowskiej ze spektaklami na Bukareszt festiwal do…”. Termin składania ofert minął 1 kwietnia 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: "Opera Krakowska" w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 24 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 121 542 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
1 kwietnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest organizacja wyjazdu zespołów artystycznych Opery Krakowskiej na festiwale w Bukareszcie (Rumunia) i Bułgarii (Opera Open). Obejmuje to transport, zakwaterowanie i inne usługi związane z wyjazdem.

  • 2

    ZakresDokumentacja postępowania jest dostępna na platformie zakupowej, do której link znajduje się w ogłoszeniu.

  • 3

    ZakresZamówienie jest realizowane w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"Opera Krakowska" w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000278801

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lubicz 48

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-512

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

12296101

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@opera.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opera.krakow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyjazd zespołów artystycznych Opery Krakowskiej ze spektaklami na Bukareszt festiwal do Rumunii i Opera Open w Bułgarii

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d1705f9b-f3a1-475b-9692-49ecc6dc4a96

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00169901

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044480/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Wyjazd zespołów artystycznych Opery Krakowskiej ze spektaklami na Bukareszt Festiwal do Rumunii i Opera Open w Bułgarii

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282754

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282754

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

CK-03/200-07/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.5.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

232169,67 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na kilka części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

14-18 czerwca 2026 roku trasa Kraków Opera Krakowska - Opera w Bukareszcie Bukareszt 79 osób (trasa w obie strony). Zakwaterowanie – organizacja usługi hotelowej w tranzycie dla grupy zespołów artystycznych Opery Krakowskiej rezerwacja i świadczenie hoteli dla zespołów:
noclegi tranzytowe na trasie Kraków-Bukareszt 14/15 czerwca dla 79 osób
noclegi tranzytowe na trasie Bukareszt-Kraków 17/18 czerwca dla 79 osób

4.2.5.)Wartość części

90358,80 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

60170000-0 - Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

55100000-1 - Usługi hotelarskie

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-06-14 do 2026-06-18

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Transport -30.06 - 7.07 trasa Kraków Opera Krakowska - Opera w Plovdiv Bułgaria 63 osoby (trasa w obie strony)
02.07-7.07 trasa Kraków Opera Krakowska - Opera w Plovdiv Bułgaria 63 osób (trasa w obie strony)
noclegi tranzytowe na trasie Kraków-Plovdiv( Bułgaria) 30 czerwca/1 lipca dla 63 osób
noclegi tranzytowe na trasie Kraków-Plovdiv( Bułgaria) 2/3 lipca dla 63 osób
noclegi tranzytowe na trasie Plovdiv( Bułgaria) - Kraków 6/7 lipca dla 63 osób
noclegi tranzytowe na trasie Plovdiv( Bułgaria) - Kraków 6/7 lipca dla 63 osób

4.2.5.)Wartość części

141810,87 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

60170000-0 - Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

55100000-1 - Usługi hotelarskie

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-06-30 do 2026-07-07

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Szczegółowo rozpisane w Rozdziale 6 SWZ

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowo opisane w Rozdziale 21 SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-01 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282754

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-01 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-04-30

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60170000-0Wynajem pojazdów przeznaczonych do…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
121 542 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 191 zł296 212 zł
Rozstęp międzykwartylowy
223 021 zł
Źródło próbki
CPV 60170000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 191 zł
Mediana
121 542 zł
Górny kwartyl
296 212 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 01.04.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
"Opera Krakowska" w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60170000-0 (Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.