ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Prace remontowe Oddziału Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu - powtórzenie postępowania

Zamawiający Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Prace remontowe Oddziału Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J.…”. Termin składania ofert minął 7 kwietnia 2026, 09:00. Planowany budżet: 2 876 800 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
2 876 800 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 kwietnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin udzielonej gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    24 marca 2026

    Termin ofert: 7 kwietnia 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    16 kwietnia 2026

    3 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia są prace remontowe Oddziału Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. Szczegółowy zakres prac określa załącznik nr 2 do umowy.

    Źródło: Załącznik nr 9 do SWZ - projekt umowy
  • 2

    WarunkiWykonawca musi przedstawić wykaz osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia. W wykazie należy podać imię i nazwisko osoby, rolę w projekcie, informacje o doświadczeniu, wykształceniu i kwalifikacjach oraz podstawę dysponowania osobą (np. umowa o pracę, zlecenie).

    Źródło: Załącznik nr 6 do SWZ - wykaz osób
  • 3

    RyzykoOkres gwarancji na wykonane prace wynosi maksymalnie 60 miesięcy. Wykonawca zobowiązany jest podać konkretny okres gwarancji w miesiącach w formularzu ofertowym.

    Źródło: Załącznik nr 1 do SWZ - Formularz ofertowo-cenowy
  • 4

    ZakresRoboty będą prowadzone na czynnym oddziale, dlatego Wykonawca musi zapewnić wykonywanie robót bez wstrzymywania ruchu i niedezorganizowania pracy oddziału, uwzględniając możliwość pracy w godzinach wieczornych, nocnych i w niedziele.

    Źródło: Załącznik nr 9 do SWZ - projekt umowy
  • 5

    ZakresWykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich niezbędnych zgód, opinii, uzgodnień i pozwoleń oraz odbiorów, których pozyskanie jest uzależnione od działalności innych podmiotów. Koszty z tym związane ponosi Wykonawca.

    Źródło: Załącznik nr 9 do SWZ - projekt umowy
  • 6

    ZakresWykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Należy przedstawić zobowiązanie innego podmiotu do oddania zasobów do dyspozycji wykonawcy.

    Źródło: Załącznik nr 7 do SWZ - wzór zobowiązania

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000306331

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szwajcarska 3

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-285

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpital-strusia.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital-strusia.poznan.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Prace remontowe Oddziału Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu - powtórzenie postępowania

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2e6d3117-2c4e-430e-aab2-029b78141611

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00169254

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043092/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Prace remontowe Oddziału Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu - powtórzenie postępowania

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

„Modernizacja Oddz. Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu wraz z doposażeniem w nowoczesny sprzęt diagnostyczny”.realizowanego w ramach KPO i Zwiększania Odporności:Komponent D„Efektywność,dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”InwestycjaD1.1.1„Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych"

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2e6d3117-2c4e-430e-aab2-029b78141611

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Określone w Regulaminie Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WSM/DZP/381-4197/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

2876800,00 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace remontowe Oddziału Kardiologii. Szczegółowe informacje i wymagania znajdują się w Załączniku nr 10 do SWZ - Dokumentacja techniczna

4.2.6.)Główny kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-22

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin udzielonej gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.sytuacji ekonomicznej lub finansowej

posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonejdziałalności związanej z przedmiotem zamówienia (realizacja robót budowlanych) na sumę nie mniejszą niż 3 000 000 zł. 2. zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 zamówienia, tj.: roboty budowlano instalacyjne polegające na przebudowie, modernizacji, remoncie lub adaptacji w obiekcie użyteczności publicznej obejmujące zakresem salę wzmożonego nadzoru o wartości minimum 2.500.000,00 zł brutto każda. b) dysponuje kadrą zawodową: - kierownikiem budowy, tj. osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń posiadającą min. 10-letnie doświadczenie zawodowe po uzyskaniu tych uprawnień, w tym minimum 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy w zakresie inwestycji realizowanych w budynkach użyteczności publicznej, - kierownikiem robót posiadającym uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wod.-kan., instalacji i urządzeń gazowych, c.o. oraz wentylacyjnych posiadającego min. 3 letnie doświadczenie zawodowe, - kierownikiem robót posiadającym uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadającego min. 3 letnie doświadczenie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Oświadczenia wykonawcy z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
2. Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, wzakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
3. wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączenie dowodów określających czy te roboty zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty załącznik nr 5 do SWZ.
4. Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za
świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 6 do SWZ.
5. Dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez zamawiającego.
6. Oświadczenia Wykonawcy o podstawach wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie wykonawcy z art. 125 ust. 1 o braku podstaw wykluczeniu

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1. Zamawiający wymaga realizacji zgodnie z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” dla środowiska (DNSH – Do No Significant Harm), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r., ustanawiającego ramy ułatwiające zrównoważone inwestycje. W tym celu wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia – załącznik nr 4.
2. deklaracji środowiskowej produktu (Environmental Product Declaration – EPD) lub równoważnego dokumentu potwierdzającego niski ślad węglowy;

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1. Zamawiający wymaga realizacji zgodnie z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” dla środowiska (DNSH – Do No Significant Harm), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r., ustanawiającego ramy ułatwiające zrównoważone inwestycje. W tym celu wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia – załącznik nr 4.
2. deklaracji środowiskowej produktu (Environmental Product Declaration – EPD) lub równoważnego dokumentu potwierdzającego niski ślad węglowy;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Dopuszczalne są zmiany Umowy dotyczące następujących zdarzeń

1) Zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy. 2) Zmiany osób wskazanych w ofercie, przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot Umowy. Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warunkiem zaproponowania innych osób, spełniających na dzień składania ofert, warunki określone przez Zamawiającego w Specyfikacji warunków zamówienia. 3) Zmiany w zakresie osób i adresów wskazanych w Umowie, 4) Zmiany numeru konta bankowego, na które przelane zostanie wynagrodzenie za realizacje niniejszej umowy, 5) Zmiany terminu realizacji zadania w przypadku, gdy Instytucja Zarządzająca wydłuży termin rozliczenia projektu, nie dłużej jednak niż do 19.06.2026r. 2. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 1 zmianie może ulec zakres przedmiotu Umowy, sposób jego wykonania (w tym materiały), termin wykonania, wynagrodzenie umowne. 3. Dopuszczalna jest zmiana Umowy w zakresie wynagrodzenia umownego brutto, w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów dotyczących podatku VAT, o tę wartość.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-07 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-07 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-06

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215140-0Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 870 103 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 612 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 442 541 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 870 103 zł
Górny kwartyl
3 612 976 zł
Ten przetarg (2 876 800 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +54% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.04.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 2 876 800 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215140-0 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.