ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie przeglądów budowlanych i elektrycznych budynków administrowanych przez GZD

Zamawiający Gdański Zarząd Dróg (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Wykonanie przeglądów budowlanych i elektrycznych budynków administrowanych przez GZD”. Termin składania ofert minął 2 kwietnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gdański Zarząd DrógGdańsk, Pomorskieopublikowano 24 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 161 250 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 kwietnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie rocznych przeglądów konstrukcyjno-budowlanych oraz 5-letnich przeglądów elektrycznych wraz z niezbędnymi pomiarami dla budynków wskazanych w Załączniku nr 1 do umowy.

    Źródło: SWZ z załacznikiem
  • 2

    TerminTermin realizacji zamówienia wynosi 45 dni od dnia zawarcia umowy.

    Źródło: SWZ z załacznikiem
  • 3

    WarunkiWykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą z uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która wykonała min. 3 przeglądy budowlane oraz jedną osobą z uprawnieniami w zakresie dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych, która wykonała min. 3 przeglądy elektryczne 5-letnie. Warunek może być spełniony wspólnie przez wykonawców.

    Źródło: SWZ z załacznikiem
  • 4

    ZakresWykonawca musi wykazać się wykonaniem w ciągu ostatnich 3 lat minimum 3 przeglądów budowlanych i 3 przeglądów elektrycznych 5-letnich. Dopuszcza się łączne spełnienie tego warunku przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

    Źródło: SWZ z załacznikiem
  • 5

    ZakresZamawiający zastrzega sobie prawo opcji zwiększenia ilości przeglądów budynków o maksymalnie 5% w przypadku przejęcia w utrzymanie nowych budynków.

    Źródło: SWZ z załacznikiem
  • 6

    ZakresWykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów, ale musi dołączyć do oferty zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów.

    Źródło: SWZ z załacznikiem
  • 7

    ZakresSzczegóły dotyczące wymagań i zakresu przeglądów dostępne są na platformie e-Zamówienia pod adresem wskazanym w ogłoszeniu.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gdański Zarząd Dróg

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190030083

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Partyzantów 36

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-254

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gzd-przetargi@gdansk.gda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gzdiz.gda.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie przeglądów budowlanych i elektrycznych budynków administrowanych przez GZD

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-250a4b24-eda6-4726-888c-7a66b4640c96

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00169030

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047833/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Przeglądy okresowe

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-250a4b24-eda6-4726-888c-7a66b4640c96

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Wskazano w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

10/B/NA/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenia przeglądów konstrukcyjno-budowlanych rocznych, wymaganych przez Prawo Budowlane dla każdego z obiektów wyszczególnionych w Załączniku nr 1 do umowy oraz przeprowadzenia przeglądów elektrycznych 5 – letnich wraz z niezbędnymi pomiarami wymaganych przez Prawo Budowlane dla każdego z obiektów wyszczególnionych w Załączniku nr 1 do umowy.

4.2.6.)Główny kod CPV

71356100-9 - Usługi kontroli technicznej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

1) Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, poprzez zwiększenie do 5% ilości przeglądów budynków. Z tego prawa Zamawiający może skorzystać w przypadku przejęcia w utrzymanie nowych budynków wymagających ewidencji.
2) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w każdym momencie, jednak nie później niż 14 dni przed wygaśnięciem umowy, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia woli dotyczącego skorzystania z prawa opcji.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolność techniczna lub zawodowa:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali:
a) minimum 3 przeglądy budowlane,
b) minimum 3 przeglądy elektryczne 5-letnie.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić ten warunek w sposób następujący: przynajmniej jeden z wykonawców musi spełnić ten warunek.

2. dysponują do realizacji zamówienia co najmniej 2 osobami:
a) W zakresie przeglądów budowlanych – min. 1 osobą, która:
• posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz wykonała min. 3 przeglądy budowlane.
b) W zakresie przeglądów elektrycznych – min. 1 osobą, która:
• posiada uprawnienia w zakresie dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych oraz wykonała min. 3 przeglądy elektryczne 5-letnie.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić ten warunek w sposób następujący – Wykonawcy mogą spełnić ten warunek wspólnie.
Wykonawca może wykazać mniejszą liczbę osób jeżeli łącznie posiadać będzie ona wymagane uprawnienia

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) wykaz wykonanych zamówień, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane.
2) dowody określające czy te zamówienia zostały wykonane lub są wykonywane należycie, np. referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy.
3) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Formularz ofertowy.
2) Dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy).
3) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).
4) Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy).
5) Informacja z KRS lub CEIDG.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

wskazano w swz

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Wskazane we "Wzorze umowy"

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-02 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-02 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

Bez ograniczeń

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Osoba do kontaktu: Dorota Chmielowiec od poniedziałku do piątku, w godz. 800 - 1400 tel.: (58) 52-44-622.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71356100-9Usługi kontroli technicznej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
161 250 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
120 160 zł257 095 zł
Rozstęp międzykwartylowy
136 935 zł
Źródło próbki
CPV 71356100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
120 160 zł
Mediana
161 250 zł
Górny kwartyl
257 095 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.04.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gdański Zarząd Dróg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71356100-9 (Usługi kontroli technicznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.