Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
648 949 zł
Umowa zawarta
12 marca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 648 949 zł – 1 111 892 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zielone miejsce na terenie miasta oraz strefa zabawy dla dzieci, w formule zaprojektuj i wybuduj – w ramach zadania: „Budżet obywatelski – projekty twarde”

Zamawiający Gmina Knurów (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zielone miejsce na terenie miasta oraz strefa zabawy dla dzieci, w formule zaprojektuj i…”, wybierając ofertę wykonawcy NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 648 949 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina KnurówKnurów, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 23 marca 2026
Wartość umowy
648 949 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 stycznia 2026

    Termin ofert: 10 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 marca 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Szczytno).

  • 2

    UmowaSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 648 949,09 zł. Należy uwzględnić koszty projektowania i budowy.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 648 949,09 zł do 1 111 892,28 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Wymagane jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia w robotach budowlanych, projektowaniu architektonicznym i inżynieryjnym, oraz kształtowaniu placów zabaw.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Knurów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dr. Floriana Ogana 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 235 10 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@knurow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.knurow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-842fb649-9363-4645-89ed-71f811b1e992

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zielone miejsce na terenie miasta oraz strefa zabawy dla dzieci, w formule zaprojektuj i wybuduj – w ramach zadania: „Budżet obywatelski – projekty twarde”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-842fb649-9363-4645-89ed-71f811b1e992

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00166994

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034210/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Zielone miejsce na terenie miasta oraz strefa zabawy dla dzieci, w formule zaprojektuj i wybuduj – w ramach zadania „Budżet Obywatelski – projekty twarde”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00062065

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

690670,85 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. Zielone miejsce na terenie miasta oraz strefa zabawy dla dzieci, w formule zaprojektuj i wybuduj – w ramach zadania

„Budżet obywatelski – projekty twarde”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) wykonanie na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego (zwanego dalej „PFU”), stanowiącego Zał. Nr 1 do wzoru umowy, oraz po zatwierdzeniu przez Zamawiającego projektu koncepcyjnego, wielobranżowej dokumentacji projektowej strefy zabaw dla dzieci w Knurowie (wraz z opiniami, uzgodnieniami, warunkami technicznymi przyłączenia do sieci, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczegółowymi), 2) przygotowanie i złożenie wniosku wraz z załącznikami o pozwolenie na budowę/zgłoszenie robót nie wymagających pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Gliwicach (zgodnie z obowiązującymi przepisami), 3) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę / przyjęcie zgłoszenia, 4) wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej w pkt. 1, 5) pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi, o których mowa powyżej w pkt. 4), 6) wykonanie kontroli pomontażowej placu zabaw (przez niezależną jednostkę) wraz z dostarczeniem protokołu z kontroli, 7) roboty towarzyszące (prace ziemne, roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, zabezpieczenie istniejących kabli rurami ochronnymi, regulacja studzienek, odtworzenie nawierzchni, rosnącej zieleni i trawników uszkodzonych w trakcie prowadzenia robót, zabezpieczenie drzew na czas prowadzenia robót, wycinka drzew, itp.). 3. Szczegółowy zakres zamówienia określają: Program funkcjonalno – użytkowy wraz z załącznikami i ustalenia wynikające ze wzoru umowy. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ i jej załącznikami i zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w nich opisanych. 4. Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia (robociznę i materiały) na okres zadeklarowany w ofercie, nie krótszy niż 36 miesięcy. Bieg terminu gwarancji rozpocznie się w dniu podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego i Wykonawcę. Warunki gwarancji określa wzór Karty Gwarancyjnej stanowiącej Zał. Nr 3 do wzoru umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

648949,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1111892,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

648949,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 280250174

7.3.3)Ulica

Gnieźnieńska 2A

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.5)Kod pocztowy

12-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

648949,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Termin wykonania zamówienia

1) termin rozpoczęcia prac projektowych – w dniu podpisania umowy, 2) termin dostarczenia do Zamawiającego projektu wstępnego (koncepcji) – do 2 tygodni od daty podpisania umowy, 3) termin zakończenia prac projektowych (opracowanie dokumentacji projektowej, dostarczenie do Zamawiającego ostatecznej wersji dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę/zgłoszenie robót nie wymagających pozwolenia na budowę wraz z załącznikami) – do 2 miesięcy od daty podpisania umowy, 4) termin rozpoczęcia robót: do 3 dni od daty przekazania placu budowy, 5) termin zakończenia przedmiotu umowy – do 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Knurów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 648 949 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Szczytno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.