Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych

Zamawiający Gmina Jarocin (Jarocin, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina JarocinJarocin, Wielkopolskieopublikowano 20 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA JAROCIN

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250854702

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10

1.4.2.)Miejscowość

Jarocin

1.4.3.)Kod pocztowy

63-200

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.4.7.)Numer telefonu

62 749 95 00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

office@jarocin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jarocin.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a524ea5c-3ec8-4fc4-b5a3-fd48156458af

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00165225

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-03-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie dotyczy: „Świadczenie usług nauki pływania dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych na terenie Gminy Jarocin”

3.8.)Główny kod CPV

92610000-0 - Usługi świadczone przez ośrodki sportowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-02-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-06-19

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Jarocin Sport Sp. z .o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6172056633

4.3.3.)Ulica

Sportowa 6

4.3.4.)Miejscowość

Jarocin

4.3.5.)Kod pocztowy

63-200

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

127175,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00165110/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-02-25

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Podpisanie niniejszego Aneksu jest zasadne ze względu na to, iż została zauważona potrzeba korzystania z usługi nauki pływania dla klas trzecich Szkół Podstawowych na terenie Gminy Jarocin jeszcze przez jedną szkołę. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych mając na uwadze, że Wykonawca jest jedyny na rynku, a co za tym idzie zmiana wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych i technicznych, a także zmiana wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność i znaczne zwiększenie kosztów jak również kwota nie przekroczy 50% wartości umowy dokonuje się Aneksem

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

12) Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siedleminie
w wymiarze 1h lekcyjnej, tj. 45 minut tygodniowo dla każdej klasy II Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia koordynatora projektu (stawka miesięczna), transportu na zajęcia ze szkoły na basen i z powrotem, instruktora nauki pływania
(1 instruktor maksymalnie na 13 dzieci - w sytuacji przejścia dzieci na inny tor - jeden instruktor na każdy wykorzystany tor, Wykonawca zapewnia również tory do pływania (1 tor maksymalnie na 13 dzieci - stawka za godzinę lekcyjną, tj. 45 minut).
Maksymalne wynagrodzenie za cały okres świadczenia usługi, o której mowa w § 1 ust. 1 nie może przekroczyć kwoty 134.525,00 zł brutto (słownie: sto trzydzieści cztery tysiące pięćset dwadzieścia pięć złotych 00/100) w tym 8% podatku VAT

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

7350,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jarocin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jarocin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 92610000-0 (Usługi świadczone przez ośrodki sportowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.