Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
928 650 zł
Umowa zawarta
20 marca 2026
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 928 650 zł – 1 360 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87 w Wójcicach

Zamawiający Gmina Jelcz-laskowice (Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87 w Wójcicach”, wybierając ofertę wykonawcy Michał Grygiel – Firma Ogólnobudowlana. Wartość umowy: 928 650 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
928 650 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Michał Grygiel – Firma Ogólnobudowlana (Włoszakowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 928 650,00 zł (umowę zawarto 20 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 928 650,00 zł do 1 360 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

  • 5

    Postępowanie prowadzono w trybie podstawowym (art. 275 pkt 2 ustawy).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JELCZ-LASKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934880

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wincentego Witosa 24

1.5.2.)Miejscowość

Jelcz-Laskowice

1.5.3.)Kod pocztowy

55-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um.zamowienia2@jelcz-laskowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.jelcz-laskowice.finn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/jelcz_laskowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87 w Wójcicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4aa43963-be43-41e0-9ad0-78c8b6ef53b8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00164243

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056951/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87 w Wójcicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87 w Wójcicach” dofinansowanego ze środków z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00097587

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

902607,59 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87
w Wójcicach.” zgodnie z :
1) Dokumentacją projektową,
2) Ofertą Wykonawcy,
3) SWZ.
Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Głównej 87 w Wójcicach” dofinansowanego ze środków z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027
1. W budynku mieści się Publiczna Szkoła Podstawowa, budynek przy ul. Głównej 87
w miejscowości Wójcice jest budynkiem zabytkowym - figuruje w wykazie zabytków powiatu oławskiego Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
• Remont dachu na głównym budynku,
• Remont dachu nad punktem przedszkolnym,
• Docieplenie stropów,
• Prace w zakresie instalacji centralnego ogrzewania,
• Prace w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej,
• Prace w zakresie instalacji elektrycznych,
• Montaż Instalacji fotowoltaicznej.
3. Wykaz dokumentacji projektowej:
• Projekt poprawy efektywności energetycznej pn. „Przebudowa dachu wraz z izolacją termiczną części poddasza, montaż paneli fotowoltaicznych oraz izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowcyh”, opracowanie: Pracownia architektoniczna arch. Emilia rodzińska, marzec 2025 r.
• Specyfikacje techniczne pn. „Przebudowa dachu wraz z izolacją termiczną części poddasza, montaż paneli fotowoltaicznych oraz izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowcyh”, opracowanie: Pracownia architektoniczna arch. Emilia rodzińska, marzec 2025 r.
• Opinia ornitologiczno – chiropterologiczna dot. budynku Szkoły Podstawowej
w Wójcicach, opracowanie: AVIAN Ekspertyzy przyrodnicze, grudzień 2025.
• Audyt energetyczny budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach, opracowaie: T-C Anna Kukla, październik 2024/aktualizacja marzec 2025 r.
• Przedmiary- dokument poglądowy.
stanowiące Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 12 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

928650,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1360000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

928650,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Michał Grygiel – Firma Ogólnobudowlana

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6971962727

7.3.3)Ulica

Ujazdowo 8,

7.3.4)Miejscowość

Włoszakowice

7.3.5)Kod pocztowy

64-140

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

928650,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
384 273 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 165 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 192 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 165 zł
Mediana
384 273 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jelcz-laskowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelcz-Laskowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 928 650 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Michał Grygiel – Firma Ogólnobudowlana (Włoszakowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.