Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu przystosowanego do odbierania i transportu odpadów komunalnych (śmieciarki)”

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Wolin, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu przystosowanego do…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 595 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 384643387

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Adama Mickiewicza 2D

1.5.2.)Miejscowość

Wolin

1.5.3.)Kod pocztowy

72-510

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mpgkwolin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.mpgkwolin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6134aded-e222-4daf-bb02-c26862eb922e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu przystosowanego do odbierania i transportu odpadów komunalnych (śmieciarki)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6134aded-e222-4daf-bb02-c26862eb922e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00164088

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00147847

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DI.250.09.2026.MM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu przystosowanego do odbierania i transportu odpadów komunalnych (śmieciarki).

4.5.3.)Główny kod CPV

34144511-3 - Pojazdy do zbierania odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta. Zamawiający dokonał badania i oceny złożonej oferty zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami Specyfikacji Warunków Zamówienia.
W toku badania oferty Zamawiający stwierdził, że Wykonawca w Formularzu cenowym (Załącznik nr 5 do SWZ) wskazał termin realizacji zamówienia wynoszący 30 dni, podczas gdy zgodnie z Rozdziałem IV SWZ wymagany termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 7 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
Powyższe oznacza, że treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia. Niezgodność ta dotyczy istotnego elementu świadczenia, jakim jest termin realizacji zamówieni, i nie może zostać poprawiona w trybie art. 223 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż prowadziłoby to do niedopuszczalnej zmiany treści oferty.
W konsekwencji oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Z uwagi na fakt, że w postępowaniu została złożona jedna oferta, która podlegała odrzuceniu, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144511-3Pojazdy do zbierania odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
595 000 zł
Próbka: 200 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 902 zł1 372 848 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 128 946 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 902 zł
Mediana
595 000 zł
Górny kwartyl
1 372 848 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wolin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144511-3 (Pojazdy do zbierania odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.