Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
296 354 zł
Umowa zawarta
18 marca 2026
Okres realizacji
do 18 maja 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 296 354 zł – 496 329 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Garancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi gminnej Trzepnica - Niwy

Zamawiający Gmina Łęki Szlacheckie (Łęki Szlacheckie, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi gminnej Trzepnica - Niwy”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlano- Drogowy DUKT"Sp. z o.o. , Sp. Komandytowa. Wartość umowy: 296 354 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
296 354 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie nie zostało podzielone na części ani nie unieważniono żadnego jego fragmentu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlano- Drogowy DUKT"Sp. z o.o. , Sp. Komandytowa (Włoszczowa), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 296 354,29 zł (umowę zawarto 18 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 296 354,29 zł do 496 328,80 zł.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łęki Szlacheckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648250

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łęki Szlahceckie 13D

1.5.2.)Miejscowość

Łęki Szlacheckie

1.5.3.)Kod pocztowy

97-352

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

447875325

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

budownictwo@lekiszlacheckie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.lekiszlacheckie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-61bffff5-8c25-4c6a-84a3-398040d0f7d0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi gminnej Trzepnica - Niwy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-61bffff5-8c25-4c6a-84a3-398040d0f7d0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00164041

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065638/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont drogi gminnej Trzepnica - Niwy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00089447

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

346239,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej Trzepnica - Niwy , działka nr ewid. 48 obręb Kolonia Trzepnica , gmina Łęki Szlacheckie. 2. Podstawowe parametry drogi

Parametry charakterystyczne remontowanego obiektu (podstawowe parametry drogi): • Kategoria drogi - gminna; • Szerokość drogi - 4,5 m • Pobocze - 0,5 m (utwardzone kruszywem) • Długość odc. dr. w opracowaniu 610 m • Przekrój drogi - drogowy; • Spadek jezdni - daszkowy 2% (za zgodą inspektora dopuszcza się jednostronny 2%) 3. Przedmiot zamówienia o którym mowa w ust. 1 został szczegółowo opisany w SWZ oraz załączonej dokumentacji projektowej, zawierającej : • Przedmiar robót • Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) • Projekt budowlany. stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

296354,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

496328,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

296354,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlano- Drogowy DUKT"Sp. z o.o. , Sp. Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9591952026

7.3.3)Ulica

Przedborska

7.3.4)Miejscowość

Włoszczowa

7.3.5)Kod pocztowy

29-100

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

296354,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łęki Szlacheckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęki Szlacheckie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 296 354 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlano- Drogowy DUKT"Sp. z o.o. , Sp. Komandytowa (Włoszczowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.