Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont drogi krajowej nr 51 w Olsztynie - al. Sybiraków na odcinku od ul. Rataja do ul. Jagiellońskiej oraz al. Wojska Polskiego na odcinku od al. Sybiraków do budynku nr 30

Zamawiający Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont drogi krajowej nr 51 w Olsztynie - al. Sybiraków na odcinku od ul. Rataja do ul.…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków).

  • 2

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 1 172 533,02 zł.

  • 3

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont drogi krajowej nr 51 w Olsztynie, obejmujący al. Sybiraków i al. Wojska Polskiego na wskazanych odcinkach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 281358034

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Ryszarda Knosały 3 lokal 5B

1.4.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.4.3.)Kod pocztowy

10-015

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdzit.olsztyn.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdzit.olsztyn.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2690c50-7d49-46a3-b0db-3bf19cecab43

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00161822

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-03-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00295005

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont drogi krajowej nr 51 w Olsztynie - al. Sybiraków na odcinku od ul. Rataja do ul. Jagiellońskiej oraz al. Wojska Polskiego na odcinku od al. Sybiraków do budynku nr 30

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Remont drogi krajowej nr 51 w Olsztynie - al. Sybiraków na odcinku od ul. Rataja do ul. Jagiellońskiej oraz al. Wojska Polskiego na odcinku od al. Sybiraków do budynku nr 30, w szczególności:
- frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej;
- regulacja wysokościowa wpustów kanalizacji deszczowej, włazów niestudziennych oraz zaworów wodociągowych i gazowych;
- ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego modyfikowanego AC16W dla KR 5-6, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm;
- ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego modyfikowanego AC11S dla KR 5-6, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ_po zmianach.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

15 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

STRABAG Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210421928

4.3.4.)Miejscowość

Pruszków

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1172533,02 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00444163/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych polegających na wykonaniu warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego modyfikowanego AC16W dla KR 5-6 na fragmencie al. Sybiraków o łącznej powierzchni 697 m2 oraz zwiększeniu zakresu wymiany zniszczonej nawierzchni ścieralnej na al. Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy zjazdami do Szpital Miejskiego na powierzchni 350 m2. W związku z czym wydłużony został termin realizacji o 2 dni robocze oraz zwiększono wartość zamówienia o 54 267,93.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Planowany termin wykonania umowy: 17 dni roboczych od dnia podpisania umowy.
Za wykonanie przedmiotu umowy, określonego w wykonawca otrzyma wynagrodzenie brutto w wysokości 1 226 820,95 zł (słownie: jeden milion dwieście dwadzieścia sześć tysięcy osiemset dwadzieścia złotych, 95/100), w tym:
1) w zakresie drogi pozagminnej w wysokości 1 133 342,63 zł (słownie: jeden milion sto trzydzieści trzy tysiące trzysta czterdzieści dwa złote, 63/100);
2) w zakresie drogi gminnej w wysokości 93 478,32 zł (słownie: dziewięćdziesiąt trzy tysiące czterysta siedemdziesiąt osiem złotych, 32/100).

5.4.6.)Wartość zmiany

54267,93

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1226820,95 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.