Usługa ochrony osób i mienia w Warszawie i w Łodzi
Zamawiający Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługa ochrony osób i mienia w Warszawie i w Łodzi”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2630, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
11 wpisów- Ogłoszenie
24 stycznia 2023
Termin ofert: 2 lutego 2023 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
02 marca 2023
11 ofert2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
29 stycznia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
29 stycznia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
20 marca 2024
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
06 grudnia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
06 grudnia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
02 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
18 marca 2026
- Wykonanie umowy
23 marca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział Zamówień Publicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000018046 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Czerniakowska 16 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-701 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 22 623 3798 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | irszc@ciop.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ciop.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fe655ec1-9b18-11ed-b4ea-f64d350121d2 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00159790 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty 130 000 zł (art. 359 pkt 2 ustawy) |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00053000 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Usługa ochrony osób i mienia w Warszawie i w Łodzi |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Usługa ochrony osób i mienia w budynku „A” oraz w budynku laboratoryjnym „B” wraz z terenem przyległym – ul. Czerniakowska 16, Warszawa |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-02-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2023-03-01 do 2026-02-28 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Time Security Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 240445733 |
| 4.3.3.) | Ulica | Plac Wolności 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Mysłowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 41-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 915320,74 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00117663/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-02-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2023 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2024 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1893), po otrzymaniu od Wykonawcy zgodnie z § 11 ust. 10 i 13 umowy wniosku z dnia 9 października 2023 r., o zawarcie aneksu waloryzacyjnego. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W § 6 umowy: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 167866,16 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z informacją od spółki Time Security Sp. z o. o. odnośnie podziału ww. spółki i przeprowadzonego na podstawie art. 529 § 1 pkt 4 KSH procesu podziału spółki poprzez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, treść stosunku prawnego łączącego Strony, w tym wszelkie związane z nim zobowiązania i należności, przechodzą wraz z wydzieloną częścią majątku na spółkę Time Group Polska Sp. z o. o. (spółka przejmująca), |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przejęcie praw i obowiązków przez nowego Wykonawcę, z jednoczesną zmianą Wykonawcy w komparycji Umowy na: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2025 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 września 2024 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2025 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1362), po otrzymaniu od Wykonawcy zgodnie z § 11 ust. 10 i 13 Umowy wniosku z dnia 4 listopada 2024 r., o zawarcie aneksu waloryzacyjnego. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W § 6 Umowy: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 59377,32 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2026 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 września 2025 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2026 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 1242), po otrzymaniu od Wykonawcy zgodnie z § 11 ust. 10 i 13 Umowy wniosku z dnia 24 września 2025 r., o zawarcie aneksu waloryzacyjnego. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W § 6 Umowy: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 3897,62 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1146461,84 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.