Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania pn. „ Budowa rowu infiltracyjnego wraz ze ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w Dębicy”
Zamawiający Gmina Miasta Dębica (Dębica, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania pn. Budowa rowu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 199 560 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1008, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
22 stycznia 2025
Termin ofert: 31 stycznia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
28 lutego 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
17 marca 2026
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy Lege Artis Łukasz Wyka (Lublin).
- 2
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 104 550,00 zł.
- 3
ZakresOpracowanie obejmuje m.in. wykonanie projektu zagospodarowania (5 egz.) oraz projektu architektoniczno-budowlanego. Dwa egzemplarze projektu zagospodarowania mają być w formie wydrukowanych skanów opieczętowanych przez organ administracji architektoniczno-budowlanej.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasta Dębica |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000524648 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ratuszowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dębica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 39-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL824 - Tarnobrzeski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@umdebica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://debica.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d7e885b8-ec73-43a2-bad3-fa02ed7a3677 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00158511 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00055795 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | FEPW.02.02-IW.01-0015/23 „Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu” Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 Priorytet FEPW.02 Energia i klimat, Działanie 2.2. Spójne i zintegrowane przedsięwzięcia infrastrukturalne, kompleksowo dostosowujące miasta do ekstremalnych stanów pogodowych oraz łagodzące efekt miejskich wysp ciepła przez rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania pn. „ Budowa rowu infiltracyjnego wraz ze ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w Dębicy” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1) Przedmiotem umowy jest „Opracowanie dokumentacji na budowę rowu infiltracyjnego wraz z ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w ramach zadania „Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu”, na dz. nr ewid. 2015, 2016, 2017 obr. 0004 położonych przy ul. Olszynowej w miejscowości Dębica”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-02-27 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-08-29 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Lege Artis Łukasz Wyka |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7151683093 |
| 4.3.3.) | Ulica | Ul. Ametystowa 6/14 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-577 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 104550,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00126156/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-03-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Następstwo niewydania decyzji o pozwoleniu przez organ administracji w terminie pierwotnie określonym w umowie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Par. 5 ust. 5 umowy otrzymuje brzmienie: Termin przekazania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zaświadczenia o nie wnoszeniu sprzeciwu dla robót nie wymagających uzyskiwania decyzji pozwolenia na budowę ( o ile będzie wymagane przepisami) wraz z pozostałymi dokumentami wymienionymi w zakresie niniejszej umowy łącznie ze zbiorczym zestawieniem kosztów: do 31.10.2025 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Następstwo niewydania decyzji o pozwoleniu przez organ administracji w terminie określonym w aneksie nr 1 |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Par. 5 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie: Termin zakończenia całości przedmiotu umowy: do 19.12..2025r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Następstwo niewydania decyzji o pozwoleniu przez organ administracji w terminie określonym w aneksie nr 2 |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Par. 5 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie: Termin zakończenia całości przedmiotu umowy: do 27.02.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Następstwo niewydania decyzji o pozwoleniu przez organ administracji w terminie określonym w aneksie nr 3. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Par. 5 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie: Termin zakończenia całości przedmiotu umowy: do 17.04.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 104550,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.