Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
REM – BUD Sp. z o .o.· Suwałkimała firma
Wartość umowy
722 010 zł
Umowa zawarta
17 marca 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 722 010 zł – 999 988 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ul. Powstańców Śląskich w Suwałkach

Zamawiający Miasto Suwałki (Suwałki, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ul. Powstańców Śląskich w Suwałkach”, wybierając ofertę wykonawcy REM – BUD Sp. z o .o. Wartość umowy: 722 010 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Miasto SuwałkiSuwałki, Podlaskieopublikowano 17 marca 2026
Wartość umowy
722 010 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, w tym jedna (firma BUDIMEX S.A.) została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ w zakresie terminu realizacji.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REM – BUD Sp. z o .o. (Suwałki), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 722 010,00 zł (umowę zawarto 17 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 722 010,00 zł do 999 988,44 zł.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

  • 6

    Zamówienie dotyczy budowy ulicy wraz z przygotowaniem terenu, nawierzchniami, znakami drogowymi, oświetleniem i zagospodarowaniem terenu, a zamawiającymi są wspólnie Miasto Suwałki i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Suwałki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671030

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza 1

1.5.2.)Miejscowość

Suwałki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-400

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.suwalki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8c1c9c2d-3441-4e3c-ae1b-41c6d226f146

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

790011345

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 14

1.5.2.)Miejscowość

Suwałki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-400

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.suwalki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pwik.suwalki.pl/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ul. Powstańców Śląskich w Suwałkach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8c1c9c2d-3441-4e3c-ae1b-41c6d226f146

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00157475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055848/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa ul. Powstańców Śląskich (przedłużenie do ul. Rycerskiej)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00098044

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

814566,85 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ul. Powstańców Śląskich wraz z zagospodarowaniem terenu położonego w rejonie ul. Rycerskiej w południowo zachodniej części Suwałk. Zmiany w zagospodarowaniu terenu będą wykonane w zakresie:
- budowy jezdni z nawierzchnią z kostki betonowej szer. 5,5 – 7,0 m,
- budowy chodników z nawierzchnią z kostki betonowej szer. 2,0 – 2,25 m,
- zagospodarowania zieleni w granicach istniejącego i projektowanego pasa drogowego szer. 1,27 – 2,27 m,
- budowy nowej infrastruktury technicznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

722010,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

999988,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

722010,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REM – BUD Sp. z o .o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

200430680

7.3.3)Ulica

Sejneńska 57

7.3.4)Miejscowość

Suwałki

7.3.5)Kod pocztowy

16-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

722010,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

ZP.271.14.2026

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 185 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Suwałki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Suwałki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 722 010 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REM – BUD Sp. z o .o. (Suwałki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.