Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
260 208 zł
Umowa zawarta
12 marca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 244 316 zł – 644 742 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 6,5% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie kanalizacji deszczowej przy ul. Podkamycze i ul. Pięciu Stawów w miejscowości Balice”

Zamawiający Gmina Zabierzów (Zabierzów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie kanalizacji deszczowej przy ul. Podkamycze i ul. Pięciu Stawów w miejscowości…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana BRUKMAN Roman Staroń. Wartość umowy: 260 208 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ZabierzówZabierzów, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 16 marca 2026
Wartość umowy
260 208 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Budowlana BRUKMAN Roman Staroń (Krzeszowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 260 207,61 zł (umowę zawarto 12 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 244 316,04 zł do 644 742,40 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zabierzów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555453

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Zabierzów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-080

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

(12) 285-21-16

1.5.8.)Numer faksu

(12) 285-21-09

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zrp@zabierzow.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zabierzow.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-13f94b98-2d0f-4d6d-b4cf-e0d8336d50cf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie kanalizacji deszczowej przy ul. Podkamycze i ul. Pięciu Stawów w miejscowości Balice”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-13f94b98-2d0f-4d6d-b4cf-e0d8336d50cf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00157170

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044044/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Wykonanie kanalizacji deszczowej na ul. Podkamycze i ul. Pięciu Stawów w Balicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00074959

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZRP.271.1.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

313770,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Podkamycze i ul. Pięciu Stawów w miejscowości Balice” w zakresie określonym w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót (stanowiącymi materiał pomocniczy do wyceny robót). 2.Opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) przedmiar robót - Załącznik nr 10 do SWZ. Plik w formacie PDF. Nazwa pliku „Zał. Nr 10 – Przedmiar robót”; UWAGA- Dotyczy Załącznika nr 10 do SWZ „ Przedmiar robót”. Pozycje i ilości robót podane w przedmiarze mają charakter szacunkowy i służą do ustalenia ceny ofertowej. Rzeczywiste ilości robót w poszczególnych pozycjach zakresu rzeczowego mogą ulec zmianie. Jakakolwiek różnica pomiędzy rzeczywistą ilością wykonanych robót, a podaną w przedmiarze nie będzie podstawą do zmiany ceny ryczałtowej. " W przypadku rozbieżności pomiędzy poszczególnymi pozycjami i ilościami w dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, załączonej do specyfikacji warunków zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zastosować standard wyższy pod względem jakościowym, ilościowym i zakresowym. Wszelkie informacje przedstawione w przedmiarze robót, a niezawarte w pozostałej dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, lub ujęte w tej dokumentacji, a nieprzedstawione w przedmiarze robót należy traktować tak, jakby były ujęte wszędzie (w każdym z dokumentów załączonych do specyfikacji warunków zamówienia) 2) projekt budowlany - Załącznik nr 11a do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. Nr 11a – Projekt zagospodarowania terenu”; 3) projekt wykonawczy - Załącznik nr 11b do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. Nr 11b – Projekt wykonawczy”; 4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 12 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie PDF. Nazwa pliku „Zał. Nr 12 – SST – STWiORB – specyfikacja techniczna”. 5) Pozwolenie wodnoprawne – Załącznik nr 13 do SWZ. Plik w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. Nr 13 – Geologia”; 6) Pozwolenie na budowę – Załącznik nr 14 do SWZ. Plik w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. Nr 14 – Decyzje, zgłoszenia, uzgodnienia, umowy”;

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

244316,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

644742,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

260207,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana BRUKMAN Roman Staroń

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6761539572

7.3.3)Ulica

Krakowska 212

7.3.4)Miejscowość

Krzeszowice

7.3.5)Kod pocztowy

32-065

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

260207,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zabierzów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zabierzów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 260 208 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana BRUKMAN Roman Staroń (Krzeszowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.