Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
4 187 041 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 611 511 zł
    8 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4934P Zalesie - Szelejewo Drugie
    Wartość umowy
    1 630 811 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4911P Rokosowo – Karzec
    Wartość umowy
    944 719 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
16 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ulepszenie nawierzchni jezdni w pasach dróg powiatowych

Zamawiający Powiat Gostyński (Gostyń, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Ulepszenie nawierzchni jezdni w pasach dróg powiatowych”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD Gostyń Sp. z o.o.”. Łączna wartość umów: 4 187 041 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Powiat GostyńskiGostyń, Wielkopolskie (powiat Gostyński →)opublikowano 13 marca 2026
Łączna wartość umów
4 187 041 zł
Liczba ofert
16 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD Gostyń Sp. z o.o.” (części 1, 3); Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud Gostyń Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 4 187 040,82 zł.

  • 3

    Postępowanie dotyczyło trzech odrębnych zadań (drogi powiatowe nr 4087P, 4934P i 4911P) zgrupowanych pod jednym ogłoszeniem.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Gostyński

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411103561

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wrocławska 256

1.5.2.)Miejscowość

Gostyń

1.5.3.)Kod pocztowy

63-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@powiat.gostyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.powiat.gostyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_gostyn

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ulepszenie nawierzchni jezdni w pasach dróg powiatowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-99016f12-daa1-43e5-9798-21d719b85ebd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00154243

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00064743/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.25 Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4087P Jeżewo-Borek Wlkp.

1.1.26 Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4934P Zalesie – Szelejewo Drugie

1.1.27 Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4911P Rokosowo-Karzec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00628399

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.272.2.19.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej 4087P Jeżewo-Borek Wlkp.
Zadanie w swoim zakresie obejmuje odcinek o długości 1 880 mb.
W ramach inwestycji wykonane zostaną:
- Rozbiórki elementów drogowych
- Roboty ziemne
- Odwodnienie korpusu drogowego - regulacja pionowa studzienek
- Podbudowy
- nawierzchnie – Warstwa wyrównawcza z BA AC11W oraz warstwa ścieralna z BA AC11S
- Roboty wykończeniowe – ścinanie zawyżonych poboczy oraz umocnienie poboczy
- Oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.)Wartość części

1552554,88 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4934P Zalesie - Szelejewo Drugie

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.)Wartość części

1453223,60 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III - Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4911P Rokosowo – Karzec

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.)Wartość części

971234,81 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1611510,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2194219,26 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1611510,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD Gostyń Sp. z o.o.”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961425086

7.3.3)Ulica

Grabonóg 69b

7.3.4)Miejscowość

Gostyń

7.3.5)Kod pocztowy

63-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1611510,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1630811,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2517410,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1630811,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud Gostyń Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961425086

7.3.3)Ulica

Grabonóg 69b

7.3.4)Miejscowość

Gostyń

7.3.5)Kod pocztowy

63-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

SAT. Sp. z o.o. Oława. Wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-emulsyjnych wytwarzanych i wbudowanych na zimno.

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1630811,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

944718,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1398891,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1398891,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD Gostyń Sp. z o.o.”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961425086

7.3.3)Ulica

Grabonóg 69b

7.3.4)Miejscowość

Gostyń

7.3.5)Kod pocztowy

63-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

SAT. Sp. z o.o. Oława. Wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-emulsyjnych wytwarzanych i wbudowanych na zimno.

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

944718,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Gostyński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gostyń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 187 041 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD Gostyń Sp. z o.o.” (Gostyń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.