Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
130 807 zł
Umowa zawarta
9 stycznia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 130 807 zł – 209 325 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa membran do stacji odwróconej osmowy do oczyszczania kondensatu z instalacji odzysku ciepła ze spalin w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie

Zamawiający Krakowski Holding Komunalny S. A. w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa membran do stacji odwróconej osmowy do oczyszczania kondensatu z instalacji…”, wybierając ofertę wykonawcy ORIONTEC SP Z OO SP. K. Cena wybranej oferty: 130 807 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Krakowski Holding Komunalny S. A. w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 13 marca 2026
Cena wybranej oferty
130 807 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 listopada 2025

    Termin ofert: 14 listopada 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 marca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych certyfikatów dla membran).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ORIONTEC SP Z OO SP. K (Mazańcowice).

  • 3

    UmowaCena wybranej oferty: 130 806,56 zł.

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 130 806,56 zł do 209 325,09 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 6

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym bez podziału na części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Krakowski Holding Komunalny S. A. w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351118089

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Brożka

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-347

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@khk.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://khk.krakow.pl/pl/bip/ogloszenia-i-przetargi/zamowienia-publiczne/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1209156

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa membran do stacji odwróconej osmowy do oczyszczania kondensatu z instalacji odzysku ciepła ze spalin w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c0928179-3311-44db-be24-7e505785f277

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153499

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00515525

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OZP-271-TP-30/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa fabrycznie nowych membran do stacji odwróconej osmowy do oczyszczania kondensatu z instalacji odzysku ciepła ze spalin zainstalowanego w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ.
3.5. Miejsce realizacji umowy: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, 31-981 Kraków, ul. Giedroycia 23.

4.5.3.)Główny kod CPV

42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42912310-8 - Aparatura do filtrowania wody

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

130806,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

209325,09 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

130806,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ORIONTEC SP Z OO SP. K

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

937-267-64-77

7.3.4)Miejscowość

Mazańcowice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

137937,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42912300-5Maszyny i aparatura do filtrowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
247 930 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
197 091 zł333 638 zł
Rozstęp międzykwartylowy
136 547 zł
Źródło próbki
CPV 42912· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
197 091 zł
Mediana
247 930 zł
Górny kwartyl
333 638 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krakowski Holding Komunalny S. A. w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 130 807 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42912300-5 (Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ORIONTEC SP Z OO SP. K (Mazańcowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.