Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego – adaptacja pomieszczeń dla stanowisk laboratorium budynków nr. 1, 2 i 21 Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Tele i Radiotechnicznego

Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego – adaptacja pomieszczeń dla…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 938 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWybrano ofertę firmy CREO Sp. z o.o. (Rzeszów).

  • 2

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 2 598 438,79 zł.

  • 3

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest adaptacja pomieszczeń w budynkach nr 1, 2 i 21 Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytutu Tele i Radiotechnicznego w Warszawie na potrzeby Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000039309

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ratuszowa 11

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

03-450

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.sztajerwald@itr.lukasiewicz.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://itr.lukasiewicz.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aab6f265-0e45-4296-bf18-74c7629e7b0f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00151501

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-03-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00260600

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

KPOD.01.18-IW.03-0011/23

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego – adaptacja pomieszczeń dla stanowisk laboratorium budynków nr. 1, 2 i 21 Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Tele i Radiotechnicznego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego – adaptacja pomieszczeń dla stanowisk laboratorium budynków nr. 1, 2 i 21 Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Tele i Radiotechnicznego mieszczącego się przy ul. Ratuszowej 11 w Warszawie:

a. Wykonanie prac w zakresie branży budowlanej – Remontu wybranych pomieszczeń budynków SBŁ-ITR zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego Dokumentacją Techniczną, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiarem robót i Harmonogramem wstępnym oraz Opinią techniczną nt. sprawdzenia nośności stropów w pomieszczeniach: 58/59, 92, 65, 71, 15, U3, 85 i 86.
b. Wykonanie prac w zakresie branży sanitarnej – Rozbudowy instalacji HVAC w pomieszczeniach U48, U3, U5, 15, 71, 65, 58/59 dla Laboratorium ITR zgodnie z dostarczonym przez Zamawiającego Projektem Technicznym oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, Przedmiarem robót oraz Harmonogramem wstępnym branży sanitarnej.
c. Wykonanie prac w zakresie branży elektrycznej – Instalacji WLZ do zasilania nowoprojektowanych urządzeń, gniazd 1 i 3 fazowych, oświetlenia, automatyki w ramach adaptacji pomieszczeń dla stanowisk Laboratorium obwodów drukowanych i montażu elektronicznego, zgodnie z dostarczonym przez Zamawiającego Projektem Technicznym, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, Przedmiarem robót oraz Harmonogramem wstępnym branży elektrycznej.
Zamawiający wyznacza obowiązkową wizję lokalną data i godzina wskazana jest w SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia). Miejsce spotkania: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny, Warszawa, ul. Ratuszowa 11, budynek nr 3, sala nr 8 przy recepcji .

3.9.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-15

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

CREO Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8133082998

4.3.4.)Miejscowość

Rzeszów

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2598438,79 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00326790/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-02-26

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Z uwagi na realizowany równolegle przez Instytut projekt wymiany infrastruktury elektrycznej terminy dostawy i odbioru wielu urządzeń zostały przesunięte.
Umowa zam. publ. nr 15/2025 z 15 lipca 2025 r., w § 13 ust. 1 pkt. 1 lit. h przewiduje możliwość przedłużenia terminu wykonania umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy w przypadku wystąpienia opóźnienia w dostarczeniu przez zamawiającego urządzeń których dostarczenie do remontowanych pomieszczeń jest niezbędne do wykonania umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§ 2 Umowy otrzymuje brzmienie:
1. Realizacja przedmiotu umowy nastąpi w terminie do dnia 27.02.2026. przy
czym prace zaplanowane do wykonania w przerwie technicznej/technologicznej muszą być zrealizowane w terminach przewidzianych na tą przerwę i wskazanych w harmonogramie realizacji robót stanowiącym załącznik nr 2 do Umowy, chyba że Zamawiający wyrazi zgodę na przesunięcie terminów przerwy
technologicznej.
2. Zgłoszenie przez Wykonawcę gotowości do odbioru końcowego nastąpi do dnia 25.02.2026

Pozostałe zapisy umowy pozostają bez zmian.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2598438,79 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 938 zł
Próbka: 146 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 964 zł635 324 zł
Rozstęp międzykwartylowy
439 360 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 964 zł
Mediana
317 938 zł
Górny kwartyl
635 324 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.