Budowa instalacji technologicznej do odprowadzania oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Bochotnicy
Zamawiający Gmina Kazimierz Dolny (Kazimierz Dolny, Lubelskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa instalacji technologicznej do odprowadzania oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
26 lutego 2026
Termin ofert: 3 kwietnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
12 marca 2026
- Zmiana ogłoszenia
17 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
23 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
27 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
31 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 czerwca 2026
11 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kazimierz Dolny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431020078 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Senatorska 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kazimierz Dolny |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 24-120 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL815 - Puławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@umkd.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6 |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00151382 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-12 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00130580 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 4.1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa instalacji technologicznej do odprowadzania oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Bochotnicy wraz z wylotem kanalizacji sanitarnej w prawym brzegu rzeki Wisły. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: roboty przygotowawcze i pomiarowe, roboty ziemne, budowę instalacji technologicznej do odprowadzania oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Bochotnicy o średniej przepustowości dobowej Qdśr=1000 m3/2, gm. Kazimierz Dolny, dz. nr ewid. 4252/1 obr. Bochotnica, budowę instalacji technologicznej z rur 2-warstwowych typu PE 100 RC DN 400 do odprowadzania oczyszczonych ścieków, długości L=466,0 m, wykonanie 7 studzienek rewizyjnych betonowych DN1000, obsługa geodezyjna, tj.: - prace pomiarowe – wytyczenie obiektów, - wykonanie komór startowych i końcowych, - wykonanie przewiertu sterowanego, - posadowienie i montaż studzienek systemowych betonowych DN1000, - montaż rur i uszczelnienie styków, - wykonanie wylotu na wale Wisły, - umocnienie wylotu na wale Wisły, - połączenie sieci kanalizacyjnej, przepłukanie i wykonanie próby szczelności, - odbudowa miejsc roboczych, - zasypanie wykopów, - doprowadzenie terenu budowy do stanu pierwotnego Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy objęty ceną ofertową zawiera także: i. organizację i zagospodarowanie placu budowy; ii. oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy; iii. zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia; iv. zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne, obejmującej wytyczenie w terenie oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej; v. po zakończeniu robót uporządkowanie terenu. Po zmianie: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa instalacji technologicznej do odprowadzania oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Bochotnicy wraz z wylotem kanalizacji sanitarnej w prawym brzegu rzeki Wisły. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: roboty przygotowawcze i pomiarowe, roboty ziemne, budowę instalacji technologicznej do odprowadzania oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Bochotnicy o średniej przepustowości dobowej Qdśr=1000 m3/2, gm. Kazimierz Dolny, dz. nr ewid. 4252/1 obr. Bochotnica, budowę instalacji technologicznej z rur 2-warstwowych typu PE 100 RC DN 400 do odprowadzania oczyszczonych ścieków, długości L=466,0 m, wykonanie 7 studzienek rewizyjnych betonowych DN1000, obsługa geodezyjna, tj.: - prace pomiarowe – wytyczenie obiektów, - wykonanie komór startowych i końcowych, - posadowienie i montaż studzienek systemowych betonowych DN1000, - montaż rur i uszczelnienie styków, - wykonanie wylotu na wale Wisły, - umocnienie wylotu na wale Wisły, - połączenie sieci kanalizacyjnej, przepłukanie i wykonanie próby szczelności, - odbudowa miejsc roboczych, - zasypanie wykopów, - doprowadzenie terenu budowy do stanu pierwotnego Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy objęty ceną ofertową zawiera także: i. organizację i zagospodarowanie placu budowy; ii. oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy; iii. zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia; iv. zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne, obejmującej wytyczenie w terenie oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej; v. po zakończeniu robót uporządkowanie terenu. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 6.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie: Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: 1) Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: co najmniej jedną robotę budowlaną, która: - polegała na budowie lub przebudowie: sieci kanalizacji sanitarnej lub instalacji technologicznych rurociągowych do przesyłu ścieków - wybudowana lub przebudowana sieć kanalizacji sanitarnej lub lub instalacja technologiczna rurociągowych do przesyłu ścieków miała długość nie mniejszą niż 300 mb, w tym co najmniej 100 mb wykonane metodą bezwykopową (przewiert sterowany/przecisk) 2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji: a) min. jedną osobą (która będzie pełnić funkcję kierownika budowy) posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w zakresie objętymi przedmiotem zamówienia lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych. Po zmianie: 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 6.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie: Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: 1) Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: co najmniej jedną robotę budowlaną, która: - polegała na budowie lub przebudowie: sieci kanalizacji sanitarnej lub instalacji technologicznych rurociągowych do przesyłu ścieków lub sieci kanalizacji deszczowej - wybudowana lub przebudowana sieć kanalizacji sanitarnej lub lub instalacja technologiczna rurociągowych do przesyłu ścieków lub sieci kanalizacji deszczowej miała długość nie mniejszą niż 300 mb, 2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji: a) min. jedną osobą (która będzie pełnić funkcję kierownika budowy) posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w zakresie objętymi przedmiotem zamówienia lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-16 10:00 Po zmianie: 2026-03-20 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-16 10:30 Po zmianie: 2026-03-20 10:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-14 Po zmianie: 2026-04-18 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.