Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
157 343 zł
Umowa zawarta
10 marca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 157 343 zł – 420 758 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rozszerzenie okresu rękojmi na wykonane roboty budowlane30%Dodatkowe doświadczenie zawodowe KIEROWNIKA BUDOWY w specjalności elektrycznej10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Sienkiewicza w Tarnowie”

Zamawiający Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie (Tarnów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Sienkiewicza w Tarnowie”, wybierając ofertę wykonawcy Linter Energia Sp. z o.o. Wartość umowy: 157 343 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg i Komunikacji w TarnowieTarnów, Małopolskieopublikowano 11 marca 2026
Wartość umowy
157 343 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Linter Energia Sp. z o.o. (Tyczyn), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 157 342,83 zł (umowę zawarto 10 marca 2026 r.).

  • 3

    Ofertypostępowaniu złożono 3 oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (oferta firmy ELBUD Tarnów).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

  • 5

    Zamówienie zostało podzielone na części, ale wynik dotyczy wyłonienia wykonawcy dla całości inwestycji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 122680121

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bernardyńska 24

1.5.2.)Miejscowość

Tarnów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

14 6883100

1.5.8.)Numer faksu

14 6883115

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

b.kurzyp@zdik.tarnow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdik.tarnow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-add90c70-1619-453f-956e-96e41848ab1a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Sienkiewicza w Tarnowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-add90c70-1619-453f-956e-96e41848ab1a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00150004

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043198/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Sienkiewicza w Tarnowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00058808

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDiK.DZ.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

498694,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje budowę oświetlenia ulicznego na ul. Sienkiewicza. Zadanie polegać będzie między innymi na

1) montażu słupów i lamp oświetleniowych w ilości 20 kompletów, 2) ułożeniu sieci kablowej o długości ok. 800 metrów, 3) zabudowie w istniejącej szafie zabezpieczenia prądowego obwodu oświetlenia ulicznego, 4) zabudowie we wnękach słupowych zabezpieczenia prądowego, 5) zabudowie 21 opraw oświetlenia ulicznego, 6) montażu rur osłonowych, 7) wykonaniu przewiertów sterowanych, 8) opracowaniu i wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z zabezpieczeniem i oznakowaniem terenu oraz jej aktualizacji w trakcie realizacji budowy w zależności od bieżących potrzeb, 9) wykonaniu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (w wersji tradycyjnej – papierowej – 2 egz. oraz w wersji elektronicznej) z klauzulą przyjęcia do ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, 10) odtworzeniu po zakończeniu robót nawierzchni drogi w następujący sposób: a) odtworzenie krawężnika: krawężnik z rozbiórki należy ustawić w dotychczasowej linii na ławie z betonu C-12/15 grubości min. 15 cm z oporem. Uszkodzone krawężniki wymienić na nowe tego samego kształtu, wymiaru i barwy, b) odtworzenie nawierzchni z kostki betonowej: nawierzchnię z kostki betonowej pochodzącej z rozbiórki należy ułożyć ponownie na podsypce grysowej po wykonaniu podbudowy: - stabilizacja cementowo piaskowa Rm min. 2,5 MPa grubości 15 cm; - podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 0/63 grubości 20 cm stabilizowana mechanicznie; - podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 grubości 10 cm stabilizowanego mechanicznie; c) odtworzenie nawierzchni z betonu asfaltowego: nawierzchnię z rozbiórki betonu asfaltowego na krawędzi jezdni odtworzyć na całej długości o tej samej szerokości w dwóch warstwach (warstwa wiążąca AC 16 W grubości 5 cm + warstwa ścieralna AC 11 S grubości 4 cm) po wykonaniu podbudowy - jak pod nawierzchnią z kostki. Połączenie nawierzchni asfaltowej ze starą nawierzchnią uszczelnić i zabezpieczyć przed dostawaniem się wody specjalną taśmą lub asfaltem. d) odtworzenie zieleńców: uszkodzony zieleniec należy obsiać trawą po uprzątnięciu gruzu i kamieni oraz rozłożeniu warstwy ziemi urodzajnej grubości min. 5 cm, 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 i 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

157342,83 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

420758,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

157342,83 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Linter Energia Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 362416450

7.3.3)Ulica

Laurowa

7.3.4)Miejscowość

Tyczyn

7.3.5)Kod pocztowy

36-020

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

157342,83 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 157 343 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Linter Energia Sp. z o.o. (Tyczyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.