Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena najtańszej oferty, złożonej w niniejszym postępowaniu wynosi 1.548.766,30 zł brutto, a Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 700.000,00 zł brutto i nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym, Zamawiający zobligowany jest unieważnić postępowanie zgodnie z podstawą prawną wskazaną w uzasadnieniu prawnym

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
7 ofertwszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 975 odc. 250 km 3+930 - km 3+955 oraz odc. 260 km 0+000 - km 0+450, remont oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1565K km 0+004,00 - 0+029,00

Zamawiający Gmina Gródek nad Dunajcem (Gródek Nad Dunajcem, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 975 odc. 250 km 3+930 - km 3+955 oraz odc. 260 km 0+000…”. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina Gródek nad DunajcemGródek Nad Dunajcem, Małopolskieopublikowano 6 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zostało unieważnione, a wynik wskazuje na wyłonienie wykonawcy.

  • 2

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena najtańszej oferty, złożonej w niniejszym postępowaniu wynosi 1.548.766,30 zł brutto, a Zamawiający… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRÓDEK NAD DUNAJCEM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892191

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

54

1.5.2.)Miejscowość

Gródek nad Dunajcem

1.5.3.)Kod pocztowy

33-318

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

184401035

1.5.8.)Numer faksu

184401020

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminagrodek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gminagrodek.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-707d263e-c2ba-4e99-a211-bfafad86098c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 975 odc. 250 km 3+930 - km 3+955 oraz odc. 260 km 0+000 - km 0+450, remont oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1565K km 0+004,00 - 0+029,00

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-707d263e-c2ba-4e99-a211-bfafad86098c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00143142

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00020444/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 975 odc. 250 km 3+930 - km 3+955 oraz odc. 260 km 0+000 - km 0+450, remont oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1565K km 0+004,00 - 0+029,00

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00114723

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIRT.271.09.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 975 odc. 250 km 3+930 - km 3+955 oraz odc. 260 km 0+000 - km 0+450, remont oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1565K km 0+004,00 - 0+029,00”
2.1 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
I. Koszty kwalifikowane
1. Roboty drogowe przy DW 975
1.1 Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
1.2 Roboty ziemne
1.3 Odwodnienie
1.4 Chodnik/zjazdy w/c chodnika
1.5 Zjazdy za chodnikiem/pobocza
1.6 Poszerzenia/ nakładka
1.7 Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa
1.8 Roboty wykończeniowe
2. Oświetlenie przejść dla pieszych
II. Koszty niekwalifikowane
1.Remont oraz budowie odcinka drogi dla pieszych przy drodze powiatowej nr 1565K
1.1 Remont drogi powiatowej
1.2 Droga wewnętrzna (poza pasem drogi DW)
2. Oświetlenie uliczne
2.1 Oświetlenie uliczne

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena najtańszej oferty, złożonej w niniejszym postępowaniu wynosi 1.548.766,30 zł brutto, a Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 700.000,00 zł brutto i nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym, Zamawiający zobligowany jest unieważnić postępowanie zgodnie z podstawą prawną wskazaną w uzasadnieniu prawnym.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1548766,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1998095,91 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gródek nad Dunajcem prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gródek Nad Dunajcem.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.