Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 2
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej dla Miasta i Gminy Wysoka realizowanego w ramach projektu „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Wysoka”

Zamawiający Miasto i Gmina Wysoka (Wysoka, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina WysokaWysoka, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 5 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA WYSOKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791276

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Powstańców Wielkopolskich 20/21

1.5.2.)Miejscowość

Wysoka

1.5.3.)Kod pocztowy

89-320

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

office@gminawysoka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminawysoka.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1248051

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania
oraz infrastruktury sprzętowej dla Miasta i Gminy Wysoka realizowanego w ramach projektu „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Wysoka”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d8e8a7b-7741-4084-8fb6-de82009db0be

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00140447

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00625923/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej dla Miasta i Gminy Wysoka realizowanego w ramach projektu „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Wysoka”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Nazwa projektu: „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Wysoka”, program: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00052459

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.01.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej dla Miasta i Gminy Wysoka
realizowanego w ramach projektu „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Wysoka”, dofinansowanego w formie grantu z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) UTM typ I
2) Przełącznik typ I
3) Wdrożenie UTM i przełącznika typ I
4) UTM typ II
5) Przełącznik typ II
6) Wdrożenie UTM i przełącznika typ II
7) Macierz NAS
8) Oprogramowanie do backupu typ I
9) Oprogramowanie do backupu typ II
10) Serwer
11) Macierz dyskowa
12) Przełącznik typ III
13) System operacyjny i licencje dostępowe
14) Wdrożenie macierzy
15) Wdrożenie serwera
4. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Załączniku nr 1 do SWZ.
5. Przedmiotowe zamówienie należy zrealizować zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość oraz zgodność wykonanej dostawy z ustaleniami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
6. Wykonawca wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia elementy, stanowiące przedmiot zamówienia dostarczy/wykonana i wdroży/uruchomi w następującej jednostce:
Urząd Miasta i Gminy Wysoka
Plac Powstańców Wielkopolskich 20/21
89-320 Wysoka
7. Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
8. Rozwiązania równoważne:
8.1. Ilekroć Zamawiający w ramach niniejszej dokumentacji, w szczególności w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, wskazał znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, Zamawiający dopuszcza produkty lub usługi równoważne. Produkty lub usługi równoważne muszą gwarantować uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w Opisie przedmiotu zamówienia. Obowiązek wykazania, że oferowane produkty lub usługi spełniają powyższe wymagania leży po stronie Wykonawcy. Powyższe wymagania dotyczą także norm, o ile w Opisie przedmiotu zamówienia powołano się na normy.
Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć; winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt.
8.2. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101
ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wskazuje, iż dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w Opisie przedmiotu zamówienia. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia posłużono się wskazanymi odniesieniami Zamawiający po przedmiotowym wskazaniu dodaje sformułowanie „lub równoważny".
8.3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych – pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z SWZ
i pozwolą na uzyskanie parametrów nie gorszych niż przewidzianych
w dokumentacji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w Opisie przedmiotu zamówienia.
8.4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z zastosowaniem rozwiązań równoważnych.
9. Gwarancja:
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczoną infrastrukturę sprzętową zgodnie z wymaganiami opisanymi w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Przy czym zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia minimalny, wymagany okres gwarancji dla sprzętu serwerowego (Serwer, Macierz dyskowa) wynosi 24 miesiące, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru.
Wydłużenie okresu gwarancji dla sprzętu serwerowego (Serwer, Macierz dyskowa) stanowi kryterium oceny ofert.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48821000-9 - Serwery sieciowe

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie:
W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały dwie oferty.

Obie oferty zostały odrzucone.
1) Oferta nr 1 – złożona przez Wykonawcę COMP S.A., ul. Jutrzenki 116, 02-230 Warszawa, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Uzasadnienie:
Wykonawca zaoferował UTM Typ I: Marki Stormshield, model: SN220 oraz UTM Typ II: Marki Stormshield, model: SN320, który nie spełnia wymagań określonych w SWZ. Oferowane urządzenia umożliwiają zastosowanie tylko JEDNEGO skanera antywirusowego. Zgodnie z zapisami Załącznika nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia pkt 1 i 4; w zakresie Ochrony Antywirusowej: „Urządzenie ma umożliwiać zastosowanie jednego z co najmniej dwóch skanerów antywirusowych dostarczonych przez firmy trzecie (innych niż producent rozwiązania). Co najmniej jeden z dwóch skanerów antywirusowych ma być dostarczany w ramach podstawowej licencji.”

2) Oferta nr 2 – złożona przez Wykonawcę Perc Tech Sp. Z o.o., ul. Nowy Kisielin - A. Wysockiego 10, 66-002 Zielona Góra została odrzucona na podstawie art. 226
ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Uzasadnienie:
Wykonawca zaoferował UTM Typ I: Marki Stormshield, model: SN220 oraz UTM Typ II: Marki Stormshield, model: SN320, który nie spełnia wymagań określonych w SWZ. Oferowane urządzenia umożliwiają zastosowanie tylko JEDNEGO skanera antywirusowego. Zgodnie z zapisami Załącznika nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia pkt. 1 i 4; w zakresie Ochrony Antywirusowej: „Urządzenie ma umożliwiać zastosowanie jednego z co najmniej dwóch skanerów antywirusowych dostarczonych przez firmy trzecie (innych niż producent rozwiązania). Co najmniej jeden z dwóch skanerów antywirusowych ma być dostarczany w ramach podstawowej licencji.”

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
332 250 zł2 219 453 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 887 203 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
332 250 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 219 453 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Wysoka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wysoka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.