Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Dostawa kruszywa drogowego na teren gminy Strawczyn

Zamawiający Gmina Strawczyn (Strawczyn, Świętokrzyskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa kruszywa drogowego na teren gminy Strawczyn”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina StrawczynStrawczyn, Świętokrzyskie (powiat Kielecki →)opublikowano 4 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 243 528 zł
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA STRAWCZYN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010790

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Żeromskiego 16

1.4.2.)Miejscowość

Strawczyn

1.4.3.)Kod pocztowy

26-067

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.4.7.)Numer telefonu

+48413038002

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@strawczyn

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.strawczyn.4bip.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00140178

2.2.)Data ogłoszenia

2026-03-04

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00132381

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

2.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa własnym transportem kruszywa drogowego kamiennego z wapienia dewońskiego lub dolomitu dewońskiego do remontu/utrzymania/budowy dróg gminnych i wewnętrznych oraz chodników, placów, parkingów na terenie Gminy Strawczyn w ilości 3000 ton o frakcji: Zad. 1 - Dostawa kruszywa drogowego o frakcji 0 – 31,5 mm w ilości – 2000 t Kruszywo musi spełniać wymagania normowe : PN – EN 13043 lub PN – EN 13242 Do faktury Wykonawca zobowiązany jest załączyć na żądanie Zamawiającego certyfikat zgodności lub inny dokument równoważny potwierdzający zgodność dostarczanego kruszywa z wymaganymi Normami. Zad. 2 - Dostawa kruszywa drogowego o frakcji 0 – 63 mm (niesort) w ilości - 1000 t 2.2 Zamawiający wymaga, aby usługa świadczona była min. 2 pojazdami: - ciężarowymi samowyładowczymi, trzyosiowymi (trójstronny wyładunek) lub czteroosiowymi (trójstronny wyładunek) o ładowności min. 10t (każdy) Zamawiający dopuszcza możliwość transportu kruszywa w/w pojazdami wraz z przyczepą o trójstronnym wyładunku i ładowności min. 8 t oraz ciągnikiem siodłowym o ładowności min. 21 t tylko przy sprzyjających warunkach terenowych i za zgodą Zamawiającego. 2.3 Dostawa kruszywa będzie się odbywać w ciągu maksymalnie 48 godz. od zgłoszenia (telefonicznego, e-mail, lub fax) przez Zamawiającego we wskazane miejsce na terenie Gminy Strawczyn, w zależności od potrzeb. 2.4 Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia/zwiększenia ilości zakupu ze względu na faktyczne zapotrzebowanie o maksymalnie 30%. 2.5 Zamawiający zastrzega sobie konieczność dostarczenia dokumentów WZ (kwitu wywozowego) jako wydruku z systemu wagowego lub dokumentu WZ wraz z wydrukiem z systemu wagowego na którym muszą widnieć min.: - dane przewoźnika - dane kierowcy - nr rej. pojazdu - dane sprzedawcy lub miejsca ważenia towaru - datę wystawienia - podpis osoby uprawnionej do wystawienia dokumentu - tara pojazdu - tonaż dostarczanego kruszywa Na każde wezwanie Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentacji dotyczącej legalizacji, wzorcowania wagi na której ważone jest dostarczane kruszywo. 2.6 Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli jakości (wykonania badań) oraz ilości przywożonego kruszywa. Wykonawca zobowiązany jest na każde telefoniczne wezwanie Zamawiającego do skierowania pojazdu wykonującego dostawę we wskazane miejsce celem wykonania kontroli ilości dostarczanego kruszywa. Po zmianie: 2.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa własnym transportem kruszywa drogowego kamiennego z wapienia dewońskiego lub dolomitu dewońskiego do remontu/utrzymania/budowy dróg gminnych i wewnętrznych oraz chodników, placów, parkingów na terenie Gminy Strawczyn w ilości 3000 ton o frakcji: Zad. 1 - Dostawa kruszywa drogowego o frakcji 0 – 31,5 mm w ilości – 2000 t Kruszywo musi spełniać wymagania normowe : PN – EN 13043 lub PN – EN 13242 Do faktury Wykonawca zobowiązany jest załączyć na żądanie Zamawiającego certyfikat zgodności lub inny dokument równoważny potwierdzający zgodność dostarczanego kruszywa z wymaganymi Normami. Zad. 2 - Dostawa kruszywa drogowego o frakcji 0 – 63 mm (niesort) w ilości - 1000 t 2.2 Zamawiający wymaga, aby usługa świadczona była min. 2 pojazdami: - ciężarowymi samowyładowczymi, trzyosiowymi (trójstronny wyładunek) lub czteroosiowymi (trójstronny wyładunek) o ładowności min. 10t (każdy) Zamawiający dopuszcza możliwość transportu kruszywa w/w pojazdami wraz z przyczepą o trójstronnym wyładunku i ładowności min. 8 t oraz ciągnikiem siodłowym o ładowności min. 21 t tylko przy sprzyjających warunkach terenowych i za zgodą Zamawiającego. 2.3 Dostawa kruszywa będzie się odbywać w ciągu maksymalnie 48 godz. od zgłoszenia (telefonicznego, e-mail, lub fax) przez Zamawiającego we wskazane miejsce na terenie Gminy Strawczyn, w zależności od potrzeb. 2.4 Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia/zwiększenia ilości zakupu ze względu na faktyczne zapotrzebowanie o maksymalnie 30%. 2.5 Zamawiający zastrzega sobie konieczność dostarczenia dokumentów WZ (kwitu wywozowego) jako wydruku z systemu wagowego lub dokumentu WZ wraz z wydrukiem z systemu wagowego na którym muszą widnieć min.: - dane przewoźnika - dane kierowcy - nr rej. pojazdu - dane sprzedawcy lub miejsca ważenia towaru - datę wystawienia - podpis osoby uprawnionej do wystawienia dokumentu - tara pojazdu - tonaż dostarczanego kruszywa Na każde wezwanie Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentacji dotyczącej legalizacji, wzorcowania wagi na której ważone jest dostarczane kruszywo. 2.6 Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli jakości (wykonania badań) oraz ilości przywożonego kruszywa. Wykonawca zobowiązany jest na każde telefoniczne wezwanie Zamawiającego do skierowania pojazdu wykonującego dostawę we wskazane miejsce celem wykonania kontroli ilości dostarczanego kruszywa. 2.7 Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości zakupu kruszywa pomiędzy poszczególnymi zadaniami w ramach maksymalnej ceny udzielonego zamówienia ze względu na faktyczne zapotrzebowanie na poszczególne frakcje kruszywa.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 528 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
243 528 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Strawczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Strawczyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.