Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu w ciągu drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa – Gubławki w msc. Śliwa

Zamawiający Powiat Iławski - Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie (Iława, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rozbiórka istniejącego mostu i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510854569

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 33A

1.4.2.)Miejscowość

Iława

1.4.3.)Kod pocztowy

14-200

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd@powiat-ilawski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://powiat-ilawski.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00135966

2.2.)Data ogłoszenia

2026-03-03

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00128121

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji budowlanej i technicznej w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021r., poz. 2454) dla zadania inwestycyjnego prowadzonego przez Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu w ciągu drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa – Gubławki w msc. Śliwa” Przedmiot zamówienie składa się z 2 części: 1) Część A – wykonanie dokumentacji projektowej: a) Etap 1 – koncepcja projektowa – zakres Wykonawcy obejmuje przygotowanie koncepcji projektowej: projekt zagospodarowania terenu na MDCP po wcześniejszym wyznaczeniu punktów granicznych, ustaleniu przebiegu granic działek oraz opracowaniu dokumentacji geodezyjno-prawnej przekazanej przez Zamawiającego wraz z oszacowaniem kosztu inwestycji przez projektanta. b) Etap 2 – dokumentacja projektowa - sporządzenie dokumentacji projektowej budowlanej i technicznej wraz z uzgodnieniami i niezbędnymi opiniami, uzyskanie pozwolenia na budowę, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów i kosztorysu inwestorskiego (wszystkie branże), projekt stałej organizacji ruchu, przygotowanie wniosku na wycinkę drzew i nasadzenia. 2) Część B – Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie do 4 lat po sporządzeniu części A. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi: Sporządzenia dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu w ciągu drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa – Gubławki w msc. Śliwa” w km 6+790 drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa - Gubławki wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1325N o łącznej długości 950mb (powiat iławski, gmina Zalewo). 3. Charakterystyka obiektu: 1) Parametry obiektu istniejącego:  schemat statyczny: swobodnie podparty  rozstaw podpór: 3,2m  długość całkowita obiektu: 3,50m  szerokość całkowita obiektu: 7,56m  rodzaj konstrukcji pomostu: płyta żelbetowa  materiał konstrukcyjny pomostu: żelbet  liczba przęseł: 1  szerokość jezdni: 5,00m  konstrukcja korpusu podpory: pełnościenne - masywne  Jednolity Numer Inwentarzowy: 35020040 4. Zakres prac obejmuje sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i technicznej na mapie do celów projektowych wraz z uzgodnieniami, opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów i kosztorysu inwestorskiego (wszystkie branże), projekt stałej organizacji ruchu wraz z jego zatwierdzeniem, przygotowanie wniosku na wycinkę drzew i nasadzenia o ile zajdzie taka potrzeba. Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pisemnymi lub ustnymi ustaleniami z Zamawiającym, warunkami określonymi w umowie i SWZ, warunkami określonymi w decyzjach i postanowieniach, opiniach, uzgodnieniach oraz warunkach gestorów sieci obcych uzyskiwanych w trakcie wykonywania zamówienia. Zakres projektowanych robót obejmuje m.in.:  Zaprojektowanie rozbiórki istniejącego obiektu mostowego i budowę nowego  zaprojektowanie poszerzenia nawierzchni jezdni do 6,00 m na obiekcie i dojazdach (łączna długość 950 m)  dokumentacja projektowa sporządzona oddzielnie dla każdej branży tj. drogowej i mostowej  powierzchniowe odwodnienie pasa drogowego na jezdni i obiekcie o ile takie rozwiązanie będzie wystarczające do odpowiedniego odprowadzenia wody opadowej wraz z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz uzgodnień  przebudowę lub zabezpieczenie, w niezbędnym zakresie, urządzeń obcych (branża: elektroenergetyczna, teletechniczna i inne) kolidujących z projektowaną inwestycją  inwentaryzacja i zagospodarowanie zieleni w granicach pasa drogowego. Uwzględnić niezbędną wycinkę drzew, krzaków (ująć wykarczowanie pni po usuniętych drzewach) oraz zaprojektować odpowiednie nasadzenia, przygotowanie wniosku na wycinkę drzew.  wykonanie dokumentacji geologicznej  zaprojektowanie kanału technologicznego  zaprojektowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz stałej organizacji ruchu (PSOR)  należy zapewnić możliwość rozbudowy inwestycji o drogę dla pieszych i rowerów w przyszłości  z uwagi na brak możliwości wyłączenia odcinka drogi powiatowej nr 1325N z ruchu na czas robót, w dokumentacji należy przewidzieć rozwiązanie zapewniające utrzymanie ciągłości ruchu (droga tymczasowa/objazd technologiczny) Na etapie prac projektowych należy uwzględnić występowanie wysokiego poziomu wód stojących i przewidzieć odpowiednie rozwiązania techniczne umożliwiające bezpieczną realizację inwestycji. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji budowlanej i technicznej w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021r., poz. 2454) dla zadania inwestycyjnego prowadzonego przez Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu w ciągu drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa – Gubławki w msc. Śliwa” Przedmiot zamówienie składa się z 2 części: 1) Część A – wykonanie dokumentacji projektowej: a) Etap 1 – zakres Wykonawcy obejmuje przygotowanie koncepcji projektowej: projekt zagospodarowania terenu na MDCP po wcześniejszym opracowaniu dokumentacji geodezyjno-prawnej. b) Etap 2 – dokumentacja projektowa - sporządzenie dokumentacji projektowej budowlanej i technicznej wraz z uzgodnieniami i niezbędnymi opiniami, uzyskanie pozwolenia na budowę, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów i kosztorysu inwestorskiego (wszystkie branże), projekt stałej organizacji ruchu, przygotowanie wniosku na wycinkę drzew i nasadzenia. 2) Część B – Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie do 4 lat po sporządzeniu części A. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi: Sporządzenia dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu w ciągu drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa – Gubławki w msc. Śliwa” w km 6+790 drogi powiatowej nr 1325N Janiki Wlk. – Śliwa - Gubławki wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1325N o łącznej długości 950mb (powiat iławski, gmina Zalewo). 3. Charakterystyka obiektu: 1) Parametry obiektu istniejącego:  schemat statyczny: swobodnie podparty  rozstaw podpór: 3,2m  długość całkowita obiektu: 3,50m  szerokość całkowita obiektu: 7,56m  rodzaj konstrukcji pomostu: płyta żelbetowa  materiał konstrukcyjny pomostu: żelbet  liczba przęseł: 1  szerokość jezdni: 5,00m  konstrukcja korpusu podpory: pełnościenne - masywne  Jednolity Numer Inwentarzowy: 35020040 4. Zakres prac obejmuje sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i technicznej na mapie do celów projektowych wraz z uzgodnieniami, opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów i kosztorysu inwestorskiego (wszystkie branże), projekt stałej organizacji ruchu wraz z jego zatwierdzeniem, przygotowanie wniosku na wycinkę drzew i nasadzenia o ile zajdzie taka potrzeba. Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pisemnymi lub ustnymi ustaleniami z Zamawiającym, warunkami określonymi w umowie i SWZ, warunkami określonymi w decyzjach i postanowieniach, opiniach, uzgodnieniach oraz warunkach gestorów sieci obcych uzyskiwanych w trakcie wykonywania zamówienia. Zakres projektowanych robót obejmuje m.in.:  Zaprojektowanie rozbiórki istniejącego obiektu mostowego i budowę nowego  zaprojektowanie poszerzenia nawierzchni jezdni do 6,00 m na obiekcie i dojazdach (łączna długość 950 m)  dokumentacja projektowa sporządzona oddzielnie dla każdej branży tj. drogowej i mostowej  powierzchniowe odwodnienie pasa drogowego na jezdni i obiekcie o ile takie rozwiązanie będzie wystarczające do odpowiedniego odprowadzenia wody opadowej wraz z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz uzgodnień  przebudowę lub zabezpieczenie, w niezbędnym zakresie, urządzeń obcych (branża: elektroenergetyczna, teletechniczna i inne) kolidujących z projektowaną inwestycją  inwentaryzacja i zagospodarowanie zieleni w granicach pasa drogowego. Uwzględnić niezbędną wycinkę drzew, krzaków (ująć wykarczowanie pni po usuniętych drzewach) oraz zaprojektować odpowiednie nasadzenia, przygotowanie wniosku na wycinkę drzew.  wykonanie dokumentacji geologicznej  zaprojektowanie kanału technologicznego  zaprojektowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz stałej organizacji ruchu (PSOR)  należy zapewnić możliwość rozbudowy inwestycji o drogę dla pieszych i rowerów w przyszłości  z uwagi na brak możliwości wyłączenia odcinka drogi powiatowej nr 1325N z ruchu na czas robót, w dokumentacji należy przewidzieć rozwiązanie zapewniające utrzymanie ciągłości ruchu (droga tymczasowa/objazd technologiczny) Na etapie prac projektowych należy uwzględnić występowanie wysokiego poziomu wód stojących i przewidzieć odpowiednie rozwiązania techniczne umożliwiające bezpieczną realizację inwestycji.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Iławski - Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iława.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.