Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 250 010 zł
Umowa zawarta
25 lutego 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
21 ofertceny: 2 250 010 zł – 4 055 310 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Mikuszewskie

Zamawiający Gmina Urzędów (Urzędów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Mikuszewskie”, wybierając ofertę wykonawcy Roboty Budowlane Mariusz Stanicki. Wartość umowy: 2 250 010 zł. Złożono 21 ofert.

Zamawiający: Gmina UrzędówUrzędów, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 2 marca 2026
Wartość umowy
2 250 010 zł
Liczba ofert
21 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Roboty Budowlane Mariusz Stanicki (Chrzanów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 250 010,01 zł (umowę zawarto 25 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 21 ofert; ceny wahały się od 2 250 010,01 zł do 4 055 310,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA URZĘDÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 26

1.5.2.)Miejscowość

Urzędów

1.5.3.)Kod pocztowy

23-250

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

81 822 50 30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@urzedow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugurzedow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=724

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02fab39b-f1cf-44f2-9538-c2c60286c0e9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Mikuszewskie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02fab39b-f1cf-44f2-9538-c2c60286c0e9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00134826

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007293/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Mikuszewskie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Działanie 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym w ramach Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027".

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00038270

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Mikuszewskie”.
2. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Mikuszewskie” na działce nr ewid. 606/14 położonej w obrębie geodezyjnym Mikuszewskie gm. Urzędów”, dofinansowanego w ramach Działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym w ramach Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027".
3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
1) budynku magazynowego z kontenerem socjalnym wraz z infrastrukturą,
2) boksów wielkowymiarowych na odpady z bloków betonowych „lego”. Jeden boks z zadaszeniem stalowym, pokrytym blachą trapezową.
3) wagi samochodowej (50 ton) trójsegmentowej,
4) ścieżki edukacyjnej, punktu edukacyjnego i malej architektury, 10 tablic informacyjnych, 3 ławek i kosza na śmieci,
5) przyłącza wodociągowego zasilającego budynek socjalny w wodę,
6) przyłącza kanalizacji sanitarnej odprowadzającego ścieki bytowe z kontenera do istniejącej studzienki kanalizacyjnej na działce inwestora,
7) instalacji kanalizacji deszczowej w postaci zamkniętego, szczelnego zbiornika na wody opadowe,
8) zasilenia podstawowego z sieci NN, instalacji oświetlenia, monitoringu, bramy przesuwnej, pompy na wody opadowe. Na dachu magazynu instalacji fotowoltaicznej 5,28 kWp,
9) nawierzchni utwardzonej, trzech miejsc parkingowych w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami,
10) małej architektury, trzech ławek, 16 lam LED, 2 kosze na segregację odpadów, 1 stojak rowerowy oraz ogrodzenie panelowe 3D o wysokości 1,80 m,
11) rozbiórkę istniejącego utwardzenia terenu z płyt betonowych oraz przetransportowanie płyt w miejsce wskazane przez Zamawiającego w obrębie Gminy Urzędów,
12) wykonanie wszystkich prac wykończeniowych i porządkowych.
4. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy, której wzór stanowi załączniki nr 10 do SWZ.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności:
1) dokumentacja projektowa w tym:
a) projekt zagospodarowania terenu – tom I,
b) projekt architektoniczno-budowlany - tom II,
c) projekt techniczny – tom III,
d) opinie, uzgodnienia – tom IV,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
3) przedmiary robót.
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych materiałów, urządzeń, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
7. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Materiały i urządzenia dostarczone i użyte przez Wykonawcę muszą odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.).
8. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (lub zgłoszenia zakończenia budowy, jeśli dotyczy) we wszystkich częściach obiektu, w terminie określonym w harmonogramie.
9. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

21

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

20

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2250010,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4055310 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2250010,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Roboty Budowlane Mariusz Stanicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON:432309639

7.3.3)Ulica

Chrzanów Pierwszy 69

7.3.4)Miejscowość

Chrzanów

7.3.5)Kod pocztowy

23-305

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2250010,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Urzędów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Urzędów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 250 010 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Roboty Budowlane Mariusz Stanicki (Chrzanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 21 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.