Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.· Karpaczśrednia firma
Wartość umowy
922 871 zł
Umowa zawarta
27 lutego 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się w pasie drogowym ulic Konstytucji 3 Maja w Karpaczu

Zamawiający Gmina Karpacz (Karpacz, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się w pasie drogowym ulic Konstytucji…”, wybierając ofertę wykonawcy Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Wartość umowy: 922 871 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina KarpaczKarpacz, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 2 marca 2026
Wartość umowy
922 871 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    12 lutego 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 marca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. (Karpacz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 922 871,46 zł (umowę zawarto 27 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARPACZ

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Karpacz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821552

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 54

1.5.2.)Miejscowość

Karpacz

1.5.3.)Kod pocztowy

58-540

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 75 76 19 150

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_karpacz@karpacz.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.karpacz.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się w pasie drogowym ulic Konstytucji 3 Maja w Karpaczu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7ac02f99-b493-4519-9c91-54896c851f6e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00134652

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013481/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się w pasie drogowym ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00109021

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający stwierdza, że Wykonawca posiada możliwość zaspokojenia wyżej wymienionych potrzeb z wykorzystaniem zasobów własnych, czyli Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Karpaczu, powołanego w celu realizacji zadań własnych Gminy (100% udział Gminy).

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.7013.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

750000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie dotyczy realizacji zadania inwestycyjnego Gminy Karpacz polegającego na przebudowie sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się w pasie drogowym ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu. Zadanie to jest częścią zadania inwestycyjnego - Przebudowa pasa drogowego ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu na odcinku od ulicy Kościelnej do ulicy Nad Łomnicą, w celu utworzenia ciągu pieszo-jezdnego o charakterze deptaka oraz zaprojektowaniu i wybudowaniu systemu zasilania elektrycznego dla obiektów malej architektury oraz kontroli dostępu pojazdów samochodowych - w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja śródmiejskiej przestrzeni Karpacza – odnowa ładu publicznego poprzez budowę i zagospodarowanie ciągu pieszo jezdnego”.
2) Lokalizacja inwestycji to fragment ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kościelną do skrzyżowania z ulicą Nad Łomnicą. Długość odcinka wynosi około 500,0m.
3) Działki znajdujące się w obszarze planowanej inwestycji znajdują się w jednostce ewidencyjnej numer: 020601_1 obręb 0004 Karpacz: 172, 207/3, 245/4.

4.5.3.)Główny kod CPV

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

922871,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

922871,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

922871,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

022269127

7.3.3)Ulica

ul. Obrońców Pokoju 2a

7.3.4)Miejscowość

Karpacz

7.3.5)Kod pocztowy

58-540

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

922871,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45332000-3Roboty instalacyjne wodne i kanaliz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karpacz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karpacz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 922 871 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45332000-3 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. (Karpacz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.