Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
906 250 zł
Umowa zawarta
1 marca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 906 250 zł – 1 773 655 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Interwencyjne świadczenie usług20%Wysokość kary umownej za każdą 1 godzinę zwłoki w przystąpieniu do realizacji prac interwe20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ZGN.26-26/2 - Utrzymanie czystości na wybranych terenach Gminy Miasto Szczecin administrowanych przez Żeglugę Szczecińską Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.

Zamawiający Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „ZGN.26-26/2 - Utrzymanie czystości na wybranych terenach Gminy Miasto Szczecin…”, wybierając ofertę wykonawcy WIR-MAR Mariola Suchańska. Wartość umowy: 906 250 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
906 250 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 stycznia 2026

    Termin ofert: 6 lutego 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 marca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WIR-MAR Mariola Suchańska (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 906 250,00 zł (umowę zawarto 1 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 906 250,00 zł do 1 773 655,38 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA TURYSTYKA WYDARZENIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000145052

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 8

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-655

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zstw.szczecin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zstw.szczecin.pl/pl/home

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zstw_szczecin

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


spółka prawa handlowego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ZGN.26-26/2 - Utrzymanie czystości na wybranych terenach Gminy Miasto Szczecin administrowanych przez Żeglugę Szczecińską Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9a5dfe1e-02d7-4e2f-8737-d213ecaa072b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133846

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00076431

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGN.26-26/2

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa utrzymania czystości polega na:
1) utrzymaniu czystości na terenach: Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej, Nabrzeża Pasażerskiego, Bulwaru Chrobrego, Nabrzeże Wieleckie, Bulwaru Gdyńskiego, Bulwaru Piastowskiego, Bulwaru Nadodrzańskiego, Nabrzeża Starówka, Alei Kwiatowej, Placu Łasztownia wraz z Aleją Foodtruck, Nabrzeża Cegielnika, Bulwaru Gdańskiego, Bulwaru Elbląskiego, Skweru przy Moście Brdowskim, teren zewnętrzny przy budynku biurowym ŻSTW, teren zewnętrzny przy budynku Bałtyckiego Portu Kultury. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 4 do SWZ w części A.
2) usłudze EKO Patrolu pełniącego funkcję serwisu porządkowego na terenie Portu Jachtowego, Łasztowni i Alei Foodtruck (z uwzględnieniem schodów prowadzących na Trasę Zamkową, na nitkę północną i południową – obecnie w remoncie), Nabrzeża Starówka i Bulwaru Gdyńskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 4 do SWZ w części B.

4.5.3.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

906250,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1773655,38 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

906250,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WIR-MAR Mariola Suchańska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8512551894

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

906250,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90600000-3Usługi sprzątania oraz usługi sanit…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
373 000 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 650 zł1 192 010 zł
Rozstęp międzykwartylowy
992 360 zł
Źródło próbki
CPV 90600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 650 zł
Mediana
373 000 zł
Górny kwartyl
1 192 010 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 906 250 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90600000-3 (Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WIR-MAR Mariola Suchańska (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.