Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Nowogród
Zamawiający Gmina Nowogród (Nowogród, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Nowogród”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyKluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy Usługi Komunalne "BŁYSK" Marianna Marczyk (Łomża).
- 2
ZakresOgłoszenie dotyczy zamówienia klasycznego o wartości powyżej 130 000 zł, ale poniżej progów unijnych, udzielonego w trybie podstawowym.
- 3
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Nowogród (z wyłączeniem odpadów z działalności gospodarczej). Obejmuje to również odpady z domków letniskowych i koszy ulicznych.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA NOWOGRÓD |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450669967 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Łomżyńska, 41 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nowogród |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 18-414 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@nowogrod.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.nowogrod.com |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-48a1e3ab-d2ad-4924-a7d8-bf5427f5dbf9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00129900 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-02-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00560176 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Nowogród |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Nowogród, od właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz odbiór odpadów z koszy ulicznych. Odbiór odpadów nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów 90512000-9 - Usługi transportu odpadów 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-01-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Komunalne "BŁYSK" Marianna Marczyk |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450080878 |
| 4.3.3.) | Ulica | Przykoszarowa 22A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łomża |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 18-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 857001,60 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00086690/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 895693,96 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.