Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 031 541 zł
Umowa zawarta
25 lutego 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Urzędu Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach

Zamawiający Gmina Jelcz-laskowice (Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Urzędu Miasta i Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Poczta Polska Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 1 031 541 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Jelcz-laskowiceJelcz-Laskowice, Dolnośląskie (powiat Oławski →)opublikowano 25 lutego 2026
Wartość umowy
1 031 541 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,1 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 031 540,55 zł (umowę zawarto 25 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JELCZ-LASKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934880

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wincentego Witosa 24

1.5.2.)Miejscowość

Jelcz-Laskowice

1.5.3.)Kod pocztowy

55-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um.zamowienia2@jelcz-laskowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.jelcz-laskowice.finn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/jelcz_laskowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Urzędu Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-67c943ff-8ea9-4527-a309-b32782566106

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00128952

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056951/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00059796

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

780000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie powszechnych usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym wynikających z obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z przepisów opisujących procedury prowadzonych postepowań dot. terminów, sposobu doręczania korespondencji oraz traktowania zwrotnego potwierdzenia odbioru jako dokumentu urzędowego.
2. Przesyłki pocztowe stanowiące przedmiot usługi pocztowej określone zostały w Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.
3. Usługi pocztowe stanowiące przedmiot zamówienia realizowane będą zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z :
1) Ustawą z dnia 23 listopada 2012r.– Prawo Pocztowe (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn.zm.),
2) Ustawą z dnia 17 listopada 1964r. Kodeks postepowania cywilnego (Dz. U.2023, poz.1550 z późn.zm.),
3) Ustawą z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2023r. poz. 775 z późn.zm),
4) Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U 2023r.,poz.2383 z późn.zm.),
5) Rozporządzenia ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (Dz. U. z 2020r poz.1026 t.j.),
6) Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej ( Dz. U. z 2019r., poz.474 t.j.).
7) regulaminie świadczenia usług pocztowych wybranego w drodze przeprowadzonego postępowania Wykonawcy, wydanego w oparciu o art. 21 i 49 ustawy Prawo pocztowe, który stanowić będzie załącznik nr 2 do Umowy.
4. Zakres świadczonych usług powinien obejmować przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek listowych i paczek. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe i paczki :
1) Zwykłe – przesyłki listowe nierejestrowane, nie będące przesyłkami najszybszej kategorii w obrocie krajowym,
2) Zwykłe priorytetowe – przesyłki listowe nierejestrowane, najszybszej kategorii w obrocie krajowym i zagranicznym,
3) Polecone – przesyłki listowe rejestrowane, nie będące przesyłkami najszybszej kategorii w obrocie krajowym,
4) Polecone priorytetowe – przesyłki listowe rejestrowane, najszybszej kategorii w obrocie krajowym i zagranicznym,
5) Polecone – usługa elektroniczne potwierdzenie odbioru (EPO) - przesyłki listowe nie będące przesyłkami najszybszej kategorii, przyjęte za potwierdzeniem nadania i doręczone za pokwitowaniem odbioru w obrocie krajowym.
5. Przesyłki pocztowe stanowiące przedmiot usługi pocztowej określone zostały w Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.
6. Określone w formularzu cenowym będącym Załącznikiem nr 1a do SWZ rodzaje i liczba przesyłek w ramach świadczonych usług są szacunkowe (orientacyjne – na podstawie historii usług pocztowych Zamawiającego) i mogą ulegać zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający nie jest zobowiązany do zrealizowania w 100% podanych ilości przesyłek.
7. W przypadku nadania przez Zamawiającego przesyłek pocztowych nie ujętych w formularzu cenowym, podstawą rozliczeń z Zamawiającym będą ceny zawarte w obowiązującym w dacie przyjęcia przesyłek pocztowych cenniku usług pocztowych Wykonawcy, Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność cywilno-prawną za będące przedmiotem zamówienia przesyłki pocztowe oraz związane z nimi informacje i dane. Postanowienia wewnętrznych uregulowań wykonawcy sprzeczne z niniejszym ogłoszeniem o zamówieniu oraz ze wzorem umowy, a niewynikające z powszechnie obowiązującym przepisów prawnych, nie wiążą Zamawiającego.
8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę, a także przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kluczowych zadań dotyczących przedmiotowej usługi - z zastrzeżeniem, że realizacja czynności, które wymagają posiadania uprawnień określonych przepisami ustawy Prawo pocztowe, wykona ten Wykonawca, który te uprawnienia posiada.

4.5.3.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1031540,55 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1031540,55 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1031540,55 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poczta Polska Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 525-000-73-13

7.3.3)Ulica

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1031540,55 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
304 961 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 995 zł550 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
362 505 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 995 zł
Mediana
304 961 zł
Górny kwartyl
550 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jelcz-laskowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelcz-Laskowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 031 541 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.