Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
529 685 zł
Umowa zawarta
25 lutego 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 529 685 zł – 808 778 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Długość gwarancji (za wykonany przedmiot zamówienia)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi powiatowej nr 1105 S Nakło, odc. 370m od DK46 do przepustu.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi powiatowej nr 1105 S Nakło, odc. 370m od DK46 do przepustu”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa. Wartość umowy: 529 685 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w CzęstochowieCzęstochowa, Śląskieopublikowano 25 lutego 2026
Wartość umowy
529 685 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa (Włoszczowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 529 684,62 zł (umowę zawarto 25 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 529 684,62 zł do 808 778,48 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151406009

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34/3229221

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzdczestochowa.ezamawiajacy.pl/pn/PZDCZESTO/demand/261002/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi powiatowej nr 1105 S Nakło, odc. 370m od DK46 do przepustu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-83007e62-5f49-476c-9a70-534c3e5bc9b2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00128589

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00061269

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.262.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

545967,8 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi powiatowej nr 1105 S Nakło, odc. 370m od DK46 do przepustu.
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej nr 1105 S Nakło, odc. 370m od DK46 do przepustu polegająca na odbudowie stanu pierwotnego jezdni i pobocza. ZAKRES PRAC DO WYKONANIA:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką gr. 5 cm z odwozem na plac składowy na odległość do 2 km ( przekruszenie i spryzmowanie materiał do utwardzenia pobocza) – 1850,00m2;
- Mechaniczne rozebranie nawierzchni zjazdów z płyt betonowych – 120,00m2;
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza gr.10 cm z odwozem urobku na odległość do 5 km z utylizacją – 320,00m;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 30 cm z odwozem urobku na odległość do 5 km z utylizacją – poszerzenie drogi 370 x 0,7m – 259,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głebokość 25 cm z odwozem urobku na odległośc do 5 km z utylizacją - chodnik zjazdy – 1175,00m2;
- Krawężniki betonowe o wymiarach 15 x 30 na ławie betonowej z oporem – 298,00m;
- Opornik betonowy o wymiarach 12 x 25 x 100 na ławie betonowej z oporem – 300,00m;
- Krawężniki betonowe o wymiarach 15 x 22 najazdowe na ławie betonowej z oporem ( najazd od ulicy + zamknięcie zjazdu od posesji ) – 210,00m;
- Obrzeże betonowe o wymiarach 30 x 8 na ławie betonowej z oporem – 492,00m;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63 warstwa górna gr. po zagęszczeniu 15 cm 370 x 0,6 poszerzenie drogi – 222,00m2;
- Podbudowa z mieszanki mineralno - bitumicznej AC 16 P 35/50 gr. 8 cm po zagęszczeniu poszerzenie drogi – 222,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31, warstwa górna gr. po zagęszczeniu 20 cm - zjazdy, chodnik – 1134,00m2;
- Utwardzenie poboczy destruktem asfaltowym ( materiał pozyskany z frezowania nawierzchni ) gr. 10 cm po zagęszczeniu – 320,00m2;
- Renowacja rowu z wyprofilowaniem dna i skarp – 320,00m;
- Umocnienie dna i skarp rowu płytami 60 x 40 x 10 na podsypce cementowo - piaskowe – 200,00m2;
- Nawierzchnia chodnika z mieszanki mineralno - bitumicznej grysowej AC 11 S KR 3/4 gr. po zagęszczeniu 5 cm – 814,00m2;
- Nawierzchnia chodnika z mieszanki mineralno - bitumicznej grysowej warstwa wiążąca AC 11 W KR 3/4 gr. po zagęszczeniu 5 cm ( w ciągu zjazdów ) – 184,00m2;
- Nawierzchnia zjazdów z kostki brukowej betonowej br 8 cm na podsypce cementowo -piaskowej kolorowej – 320,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie i skropienie emulsją nawierzchni drogowej – 4222,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych warstwa wiążąca AC 16 W KR 3/4 gr. po zagęszczeniu 6 cm – 2072,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych warstwa ścieralna AC 11 S KR 3/4 gr. po zagęszczeniu 4 cm. ( droga + skrzyżowania ) – 2150,00m2;
ODWODNIENIE:
- Roboty ziemne wykonywane koparkami z odwozem urobku na odległość do 5 km z utylizacją – 30,00m3;
- Rozebranie przepustów pod zjazdami z rur betonowych – 49,00m;
- Przepusty z rur HDPE spiralnie karbowanych - SN 8 o średnicy 400mm w gotowym wykopie z obsypką i zasypką rur piaskiem – 74,00m3;
- Prefabrykowane betonowe ścianki oporowe dla przepustów pod zjazdami z rur o średnicy 400mm – 6,00szt;
- Obrukowanie kostką kamienną wlotu i wylotu przepustu z rur o średnicy 400 mm – 14,00szt;
- Regulacja pionowa studni teletechnicznych – 4,00szt;
- Regulacja pionowa nowych włazów na studniach rewizyjnych na pierścieniach dystansowych - zakup włazu – 5,00szt;
- Studzienki ściekowe betonowe o średnicy 500 mm z osadnikiem bez syfonu – 6,00szt;
- Przykanaliki z rur PCV o średnicy 200 mm SN - 8 w gotowym wykopie z obsypką i zasypaniem rur piaskiem – 15,00m;
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

529684,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

808778,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

529684,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9591952026

7.3.3)Ulica

Przedborska 84

7.3.4)Miejscowość

Włoszczowa

7.3.5)Kod pocztowy

29-100

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

529684,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 529 685 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa (Włoszczowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.